אם עד לא מזמן אמנות מקורית ואיכותית היתה נחלתם של מעטים, הרי שכיום המצב השתנה, ולטובה. גלריה ‘פחות מאלף’ מנגישה אמנות ישראלית מקורית ואיכותית בפחות מאלף דולרים ליצירה.

סצנת התרבות והאמנות בישראל מעולם לא היתה דינמית יותר. אל מול תרבות ה’אינסטנט’ ואורח החיים האינטנסיבי (ולעיתים בדיוק בגללו) רבים נוהרים לאירועי תרבות, להרצאות בתחום ומרבים לבקר בתערוכות במוזיאונים ובגלריות ברחבי הארץ. גלריה ‘פחות מאלף’ מציגה קונספט ייחודי שמנגיש אמנות מקורית ואיכותית לכלל.

העיקרון פשוט- בעלי הגלריה והוגי הקונספט, אלי אדרי וישראל פרץ, מתמחרים עבודות של אמנים ישראלים מובילים במחירים נגישים של עד 1000 דולר, סכום שעד לפני זמן לא רב קשה היה למצוא בו יצירות מקוריות ואיכותיות.

פחות מאלף דן דיזיין הלחי 2 בני ברק

הגלריה פתחה שעריה לציבור הרחב לפני כשלוש שנים ברחוב אברבנל בפלורנטין- לב ה”סוהו” הישראלי- והסביבה הדינמית והיצירתית מהווה תפאורה מושלמת למתרחש בתוכה. לאחרונה נפתחה גלריה נוספת במתחם ‘דיזיין סנטר’ בבני ברק. זו מושכת אליה אדריכלים, מעצבים, בונים ומשפצים רבים שמשוועים ליצור בית ייחודי עם נשמה, כך שהאמנות הישראלית המקורית היא כלי אמיתי עבורם לעשות כך.

האמנים נבחרים בקפידה והעבודות מתקבלות על פי טיבן ולא על פי מידת הפופולריות האמנים. כ-150 אמנים, מציגים בה בו זמנית, חלקם מוכרים מאוד כמו קדישמן, אביבה אורי, יאיר גרבוז, בזוקה ג’ו, מור רימר, צח שיף, וחלקם נמצאים בתחילת דרכם ומתגלים על ידי אוצרי הגלריה לראשונה, מה שמהווה עבורם קרש קפיצה משמעותי להמשך הקריירה המקצועית שלהם.

גלריה פחות מאלף- לאו ריי

תגובות

להשאיר תגובה