צבא האמת ערך מופע הערצה והצדעה לאיש שאומר את הכל האמת בפרצוף. אז מה גורם לאנשים להגיע מאילת ולעזוב את עיסוקיהם כדי לחלוק כבוד לתופעה שנקראת ‘שי חי’. ומה איציק כרסנטי חושב על ‘האח הגדול’ ומה שי חי אמר לו מול הקהל הרב שהגיע למועדון

‘האומן 17’ היה אתמול מלא עד אפס מקום באנשי ‘צבא האמת של שי חי’ אותה קבוצת פייסבוק שמונה כמעט עשרים אלף איש שתומכת ומעריצה את הגיבור החדש שלה שי חי ‘שאומר את כל האמת בפרצוף”. תופעת שי חי חורגת מההיבט הטלויזיוני שלה. לא היה עוד מקרה כזה של כוכב תוכנית ריאליטי שעורר כל הרבה תגובות לכאן ולכאן ויש פה בהחלט תופעה חברתית מעניינת.

שי חי הסתובב צמוד עם מאבטחים שגוננו עליו מפניי הקהל שלא חדל להריע לו “שי חי המלך” והוא רק פיזר חיוכים והיה ניכר שהוא המום ונרגש מהמעמד. הוא לא הסכים לדבר עם גופי תקשורת וכשזרקתי לו את השאלה ‘איך אתה מסביר את התופעה של מה שקורה כאן ?” הוא אמר לי “זאת אהבה”. מי שכן דיבר והתראיין היה איציק כרסנטי, הספר החיפאי עם התספורת הייחודית שלו שיצא לאחרונה במסכת נאומים.

איך התחושות בערב כזה ?

“תחושות בהחלט טבעיות ורגילות. אומנם יש פה הפתעה ענקית של אנשים מדהימים שהגיעו לחגוג אתנו וזה כיף לא נורמלי”.

אתה הולך לחזור לאח הגדול ?

“אני כנראה אחזור בעונה הבאה שתהיה עונת VIP”.

מה קרה לך מאז שעזבת את התוכנית ?

“מאז שעזבתי קרה לי נס. אבל נס של פסח ולא של חנוכה. סוג של יציאת מצרים. אני מרגיש שעשיתי את הדבר הנכון בזמן הנכון. עשיתי את מה שאני מאמין בו ויצאתי משם ואני מאושר מכך”.

לא נגררת אחרי שי ?

“מעולם לא נגררתי. אני לא איש שנגרר אחרי אף אחד. אני מוביל. אני יצאתי מבית האח הגדול מכיוון שלא היה לי טוב שם. לא היה לי עניין לזכות בדירה וכפי שאמרתי דירה זה קיר ולקיר אין נשמה. אני מאמין בחברות ומי שהיה טוב אלי אני אהיה טוב אליו כל החיים”.

למדת משהו על עצמך בעקבות השהות בבית האח הגדול ?

“אמרתי בכל הראיונות שלא למדתי על עצמי כלום. התוכנית לא נתנה לי שום דבר כי את העבודה העצמית כבר עשיתי בבית. אבל למדתי למי לא להתקרב.נסיתי להפיץ את משנתי ולא תמיד יכולתי. אבל הרווחתי חברים לכל החיים”.

אורלי בנימין מנהלת משרד מאילת הגיעה מהעיר הרחוקה כדי לחלוק כבוד לגיבור החדש שלה “הוא אדם מקסים. רגיש. תראה איזו אהבה נותנים וזה לא סתם”. אומרים שהוא היה גם דמות אגרסיבית ואלימה ? “אלים לא. אבל אגרסיבי כן כי כנראה שהוא היה צריך להיות אגרסיבי במקום כזה צריך גם מרפקים”.

את חושבת שאדם כזה ראוי שישמש דוגמא לילדים ? “זו לא תוכנית לילדים” היא אומרת לי ובאותה נשימה היא מוסיפה שהילדים שלה כן צופים בתוכנית “הם עושים את ההבחנה שבין לבעוט בקרטון לבין לבעוט בבן האדם כך שההבדל הוא גדול”. בחורה אחרת שאני רואה עם חולצה ועליה כיתוב ‘שי חי המנצח שלי” מסבירה לי “שאני רוצה שכולם יידעו שהוא המנצח שלי”. מה גרם לך לחוש אליו חיבה ? “תחילה סתם אהבתי אותו ואחרי שראיתי איך מתנהגים אליו ואיך מחרימים אותו והוא לא מוותר ונשאר נאמן לאמת שלו”.

טוענים כלפיו שאולי הוא נשאר נאמן לדרכו אבל בדרך היו אנשים שנפגעו ממנו ? “אבל זה המחיר של האמת. כשאתה נלחם על משהו אז אנשים נפגעים. כעושים מלחמה אז המדינה שמנצחת פוגעת גם באחרים”.

שעלה איציק כרסנטי עם ההגדה שלו הוא סיפר “שבמשך 33 יום הייתי חלק מניסיון קליני על בני אדם. ואני לא מצטער על מה שעשיתי – בחרתי להכנס וגם בחרתי לצאת. לדאבוני לא מצאתי אנשים לשיח. הבית הזה היה כמו משל הקופים- חירשים, עיוורים ואילמים. אני רוצה לדבר על הצד היפה של החברה הישראלית – זה אתם. הצד שהביא חיבוק, שיתוף ואהבה כשאנחנו היינו בפנים. אני קורא לכל אחד ואחד מכם ללבוש את המסכה שלו ולשחק את משחק החיים. האח הגדול נמצא בכל אחד ואחד מאתנו ובכל פינה.לכל אחד מאתנו יש מי שצופה בו – אימא, אבא ומשפחה. הבוס בעבודה והמורה בבית הספר וכולנו מהווים מודל למישהו אחר שרוצה להיות כמונו”.

 

תגובות

להשאיר תגובה