צילום: איציק נבון
צילום: איציק נבון

הכנרת הוירטואוזית טניה וינוקור משיקה יחד עם מלכת הדראג ואמנית הספוקן וורד נונה שלאנט סינגל וקליפ חדשים וייחודיים לרגל חודש הגאווה – "אברא כדברא". הסינגל האנרגטי והמלהיב הוא תוצר של חיבור יוצא דופן בין שני אמנים פורצי דרך, ומשלב כמה סגנונות מוזיקליים. השירה העוצמתית של נונה שלאנט בשילוב מנגינת הכינור המהפנטת ומקצבי הביט האלקטרוניים של טניה וינוקור שאמונה גם על ההפקה המוזיקלית, מציבים את היצירה בשורה הראשונה של להיטי הגאווה של השנה. משמעות הביטוי בארמית "אברא כדברא" מייצג למעשה את בריאת המציאות דרך המילים ושם הקסם מתחיל לקרות. השיר מעלה על נס את האמונה כי לאדם יש את חופש הבחירה ואת הכוח לעצב את גורלוהסינגל מלווה בקליפ עוצמתי וקצבי שמשקף מגוון של זהויות ישראליות ושילוב בין מסורת עתיקה לחדשנות מודרנית.

רוני שוקרון, אמן דראג והספוקן וורד  המוכר יותר כדמות נונה שלאנט איתה הוא מופיע במשך 12 שנים. לאחרונה נבחר (בדמותה של נונה) להוביל קמפיין דיגיטל ראשון לחברת ״טבע״ למוצר "פרפ" – טיפול תרופתי מניעתי המקטין משמעותית את הסיכון להידבק ב־HIV. הקמפיין שמובל לראשונה בארץ ע"י מלכת דראג, הוא ברוח סרטוני הרשת הוויראלים של נונה בהם היא מציגה ספוקן וורד חדשני. כשהוא לא בתוך הדמות של נונה, רוני עובד כסייע בגן יחדים שם לדבריו הוא חוזר ליצירה מהמקום הכי בוסרי.

טניה וינוקור, כנרת וירטואוזית, זמרת, רקדנית, מלחינה ומפיקה מוזיקלית, הופיעה בארץ ובעולם עם גדולי האומנים ביניהם מיומנה, דיויד ברוזה, מוש בן ארי, גליקריה, ריטה, מטבוחה פרוג׳קט ועוד, ומאז שיצאה בקריירת סולו היא חורכת במות בארץ ובחו’’ל בשלל מופעים, אלבומים ושיתופי פעולה. בסוף חודש יוני טניה צפויה להשיק אלבום סולו חדש.

צילום: עודד לבנט
צילום: עודד לבנט

 

תגובות

להשאיר תגובה