יואב מאיר וגילי סיוון בשיתוף דיזנגוף סנטר אצרו תערוכה לכבוד חודש הגאווה אשר באה לתת במה לקהילת הלהט"ב שהתגייסו לשירות המילואים מאז ה 7.10 ונתנו מעצמם עבור המדינה ועבור כולנו.לקראת התערוכה התגייסו 10 מעצבי אופנה ישראלים, אשר עיצבו 10 בגדים ממדים ודגלי גאווה עבור 10 להט"ב ששירתו במלחמת 'חרבות ברזל', חלקם עדיין במילואים.את האאוטפיטים שיצרו המעצבים, ישלימו הדגמים הקלאסיים והאייקונים של מותג נעלי האופנה והנוחות הישראלי טבע נאות שנרתם וחבר לפרויקט.

יואב מאיר וגילי סיוון, אוצרי התערוכה, מסבירים את הרעיון מאחורי העיצובים: "מיזוג מדי הצבא עם דגל הגאווה אשר מייצג שילוב עוצמתי של משמעת, כוח והכלה. הלבוש החדשני הזה משלב את האלמנטים המובנים והסמכותיים של אסתטיקה צבאית – כיסים, כותפות ואריג בצבע זית – עם צבעי הקשת התוססים של דגל הגאווה, המסמל גיוון, קבלה ואחדות. האיחוד הזה לא רק מכבד את המחויבות והחוסן של אלה בשירות צבאי אלא גם מקדם באומץ את ערכי השוויון והכבוד לקהילת הלהט"ב. על ידי לבישת עיצוב כזה, אנשים מעבירים מסר של סולידריות ומחויבות להילחם למען הזכויות וההכרה של כל האנשים, ללא קשר לנטייה מינית או זהות מגדרית, ובכך מגלמים גישה מודרנית וכוללת לסמכות"

בין המעצבים שלקחו חלק בפרוייקט: נדב רוזנברג, עדן בן עמי, קיי לונג, אסף פרן, שי מור, אביעד אריק הרמן, נירה ראד, יואב מאיר, רעומה זקש ועדה חפץ.

בעקבות הטבח הטראגי בשביעי באוקטובר, התגייסו להט"ב רבים לשירות המילואים. האירוע הנוראי הזה יצר תחושה מחודשת של סולידריות ונחישות בקרב קהילת הלהט"ב להגן על הארץ ולקחת חלק בנטל.עבור להט"בים המשרתים בצה"ל, לבישת המדים היא גם מקור לגאווה וגם עדות לחוסן. הם עומדים כתף אל כתף עם חבריהם, מוכנים להגן על ארצם ללא קשר לנטייה מינית או זהות מגדרית. עם זאת, למרות תרומתם והקרבתם, להט"בים בישראל אינם נהנים מאותן זכויות כמו עמיתיהם ההטרוסקסואלים.

יואב מאיר וגילי סיוון, אוצרי התערוכה: "בחרנו להקדיש את התערוכה לזכרו של רס"ן שגיא גולן זכרו לברכה, מפקד צוות ביחידת הלוט"ר, שקפץ בשביעי באוקטובר, לקרבות שהתחוללו בקיבוץ בארי. זה קרה שבוע לפני חתונתו עם בן זוגו עומר אוחנה. לאחר מותו, דרש בן זוגו עומר אוחנה להיות מוכר כאלמן צה "ל. בעקבות זאת הכנסת העבירה תיקון חקיקה שמכיר בבני ובנות זוג של נופלים להט"בים כאלמנים וכאלמנות צה "ל ללא אפליה . בכך עשה שגיא היסטוריה במותו".

דן פילץ, מנכ"ל ובעלים משותף:"דיזנגוף סנטר גאה להיות בית חם ותומך לקהילות רבות ולקידום נושאים חברתיים בישראל"

קומה 1- מתחם הגלריה בין התאריכים 9-21 ביוני

צילום ניר סלקמן

תגובות

להשאיר תגובה