מלכת הדיסקו

בגיל 71 כשמאחוריה ארבעה עשורים של קריירה ענפה ולהיטי דיסקו אייקונים שחרכו את כל מצעדי השירים של הסבינטיז, מגיעה גלוריה גיינור ב-29.7.15 אל היכל התרבות בת”א כדי לכבוש את לב הקהל הישראלי.

גיינור, גדלה בניו-ארק ניו ג’רזי אחת הערים הקשות והמסוכנות בארצות הברית. היא גדלה בבית דתי קתולי  עם חמישה אחים בנים. אביה נטש את משפחתה בגיל צעיר. לאחר העזיבה של האב הם עברו להתגורר בביתם של הדודים בבית דו משפחתי שם חוותה גלוריה חוויות אלימות והתעללות מינית. לטענתה הדבר היחיד שהציל אותה היה השירה.

ב-1978 הקליטה גיינור את האלבום “Love Tracks” ובו נכלל גם השיר”I Will Survive” . “השיר  הוקלט לאחר ניתוח שעברתי בעמוד השדרה ושהיתי במשך שלושה חודשים בבית החולים בעקבות תאונה מחרידה שקרתה על הבמה.” אומרת גלוריה, “ההקלטה של השיר הייתה אחת מהדרכים שלי לומר עד כמה אני מחוזקת מהפציעה. באותה תקופה גם אימי נפטרה והייתי בטוחה שזה אירוע שלא אצליח לשרוד.”

בחברת התקליטים לא היו ציפיות גדולות מהשיר והוא שובץ בצד ב’ של התקליט. עד מהרה הפך “I Will Survive”   ללהיט  עם יותר מ-200  גרסאות כיסוי  אשר זכה בפרס הגראמי היוקרתי .

 

במהלך השנים צברה גיינור רפטואר להיטים  נוספים כמו: Never can say goodbye: am what I am, Reach out – I’ll be there, Can’t take my eyes off you, My first my last my everything Killing me softly, every breath you take

גיינור מתחזקת קריירה ענפה כבר לא מעט שנים ולמרות גילה היא ממשיכה לחרוש את העולם בסיבוב הופעות שמקובצים לתוכו לא פחות אנשים. “אני מודה לאלוהים שנתן לי את הזכות לחוות מפגשים מרגשים עם המעריצים.”

לשאלה איפה היא מתכננת לבקר כשתהיי בישראל היא עונה “זהו הביקור השלישי שלי בישראל ואני  מקווה שאוכל לטייל, להנות ולראות את יופייה של הארץ בשונה מפעמים קודמות. אשמח לבקר בירושלים, בכנסיית הקבר בבוויה דולורוזה ובנחלת בנימין בת”א”.

לאחרונה נשמעו קריאות מצד אמנים להחרים את ישראל. הגיעו גם אלייך פניות כאלו?

“קיבלנו הרבה מסרים מהסוג הזה מארגונים אנטי ישראליים בעיקר באמצעות המדיה החברתית אבל בחרנו להתעלם מזה ולהגיע”.

מה השיר שאת הכי אוהבת?

“I will survive” זה שיר שנותן לקהל שלי יותר מבידור נטו. יש בו ערך מעבר לזה”.

אין ספק שהיא יותר מכוכבת גדולה היא אישה חזקה ,שורדת ,לא מעוררת פרובקציות מיותרות  אלא מראה לעולם את התרומה מעבר להיותה זמרת מצליחה, היא אישה פילנטרופית שיש להעריץ.  ב- 29.7 תגיע להופעה חד פעמית בהיכל התרבות בת”א בליווי 14 נגנים וזמרות ליווי ותעלה לבמה לבצע את כל הלהיטים הגדולים שלה מכל התקופות. אל תפספסו את זה.

תגובות

להשאיר תגובה