מאת: נגה שפייזר, תלמידת כיתה י"א בבית הספר "ענבר" ירושלים

אחרי השבעה באוקטובר, חלה עלייה משמעותית בהפגנות הפרו-פלסטיניות מסביב לעולם, ובהרבה מהן השתתפו אנשים מהקהילה הגאה.לפוסטים באינסטגרם, או לציוצים בטוויטר, לרוב נלווה ההאשטאג: QueersforPalestine# כלומר, קווירים למען פלסטין.

עכשיו אני, כמעט כמו כל האנשים הלהט"בים בארץ ישראל, מגלגלים עיניים תוך כדי שאנחנו צוחקים על האירוניה שבדבר. הרי, מדינת ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שבו אדם רשאי להזדהות באופן פתוח כחלק מהקהילה הגאה. יש לנו בכל שנה את אחד ממצעדי הגאווה הכי גדולים בעולם, שאנשים טסים במיוחד כדי להשתתף בו. אנחנו נותנים טיפולי הורמונים לאנשים טרנסים, ומזהים חוקית נישואים גאים. בשבועות האחרונים גם חל תיקון היסטורי חשוב בחקיקה, זאת בעקבות מותו הטרגי של רב סרן (במיל') שגיא גולן ז"ל, שנפל בקרב על קיבוץ בארי, שבן זוגו, עומר, הוכר כאלמן צה"ל.

עומר אוחנה ובן זוגו שנפל בלחימה, סרן שגיא גולן ז"ל. שימוש לפי סעיף 27 א.

ולמרות שזה צריך להיות מובן מאליו שאסור להרוג או לנהוג באלימות, אנחנו גם המדינה היחידה בכל המזרח התיכון שבה מוגדר בחוק שאסור  לפגוע באדם  על רקע נטייתו המינית או המגדר שלו.

נגה שפייזר ממצעד הגאווה בירושלים

כנערה המשתייכת לקהילה הגאה בישראל,  אני מרגישה שהמדינה שלנו היא המקום הכי בטוח וטוב במזרח התיכון. כמובן שיש לי עדיין ביקורת על החוק ועל החינוך ביחס לקהילה הגאה, יש עוד הרבה מה לשפר ואיפה להתקדם- כולל בכל הנוגע לנישואים, הורות, פונדקאות וכיוב, אבל אם אני בוחנת את המצב ביחס למדינות השכנות שלנו, אני חייה באופן הרבה יותר חופשי כנערה לסבית בישראל, מאשר נערה לסבית שדחוקה בתוך הארון בעזה.

אני יודעת שזו צריכה להיות זכות בסיסית ומובנת מאליו לחיות ללא פחד מרדיפה על רקע משהו שאני לא יכולה לשלוט בו, על מי שאני, אך אני מרגישה ברת מזל. המחשבה שקילומטרים ספורים מאיתנו יושב עם שבו חברי הקהילה לא יכולים להיות מי שהם, נרצחים על רקע נטייתם המינית – מדירה שינה מעיניי.

 

למרות העובדות הנוכחות בשטח, והעדויות על רצח חברי קהילה בקרב העם הפלסטיני, האנשים הקווירים בעולם עדיין צועקים "מהנהר ועד הים" ועוד סלוגנים פרו-פלסטינים,  מתוך בורות מוחלטת, בלי להבין בכלל את ההשלכות. אותה "פלסטין" שהם צועקים לשחרורה, לא הייתה מהססת פעמיים לזרוק אותם מבניין, לערוף את ראשיהם או להרוג אותם בדרכים אלימות אחרות, אם היו נכנסים אליה ומצהירים את הזדהותם כלהט"בים. הם ממשיכים ללכת עם הראש בקיר כשמנסים להפעיל מהלכים הסברתיים, אבל מתגלים במערומיהם. צר לי שאלפי חברי קהילה בעולם נופלים בכך.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה