מיקי מאוס, העכבר המפורסם בעולם, מציין בדיוק היום (ה-18 לנובמבר) את יום הולדתו ה-92.  מיקי מאוס הוא אייקון כלל עולמי, המחבר בין דורות יותר מכל דמות אנימציה אחרת, ומזכיר לבני כל הגילאים את יתרונות הצחוק, האופטימיות והתקווה. 

דמותו הופיעה לראשונה על המסך, בשנת 1928, בסרט “ספינת הקיטור ווילי”, מאז כיכב מיקי ביותר מ-100 סרטי אנימציה. מיקי הפך לשגריר העולמי של חברת “וולט דיסני”: החל ב”מועדון מיקי מאוס” האהוב וכלה בסרטי האנימציה שבהם מככב מיקי מאוס גם כיום. 

לרגל חגיגות יום הולדת, ערוצי דיסני ודיסני ג’וניור יחגגו ביום שידורים מיוחד עם מגוון קטעי אנימציה בכיכובם של מיקי מאוס וחברים לאורך כל היום.  

כמו כן, יתקיימו במהלך היום פעילויות נושאות פרסים ברשתות החברתיות של דיסני ישראל.

גם סניפי רשת סופרפארם יצטרפו לחגיגה עם מבצעים מיוחדים במהלך חודש נובמבר על מוצרי מיקי מאוס וחברים, בהם מוצרי תינוקות וטיפוח, לדוגמא: סבון לתינוק של מותג לייף (2 מוצרים ב-20 ₪) משטח החתלה (2 מוצרים ב-18 ₪) ורביעיית מגבונים של מיקי מאוס (2 אריזות ב-30 ₪).

ואם תהיתם, הנה כמה עובדות מעניינות ומשעשעות על האייקון הבינלאומי:

בנובמבר, 1928 – הוקרן “ספינת הקיטור וילי” בניו יורק. זהו סרטון האנימציה הראשון שלווה בפסקול מסונכרן – עניין המסייע למיקי להיכנס לספרי ההיסטוריה!

לוולט דיסני, “אביו” של מיקי מאוס היה יחס מיוחד לעכבר המצויר ופינה חמה בלב, הוא אף אמר עליו: :  אני אוהב את מיקי מאוס יותר מכל אישה שאהבתי “ 

במאי 1929 – מיקי מדבר לראשונה בסרטון “ילד הקרנבל”. מילותיו הראשונות הן “Hot dogs!” (“נקניקיות!”). עד אז, מיקי רק רטן או שרק. בנוסף, ניתנו למיקי הכפפות הלבנות.

1930 –יוצא לאור המוצר הראשון של מיקי מאוס, שנוצר על ידי זכיין – פנקס כתיבה לילדים.

1934- בלון ענק, שעליו הופיע מיקי מאוס, הופיע לראשונה בתהלוכת חג ההודיה של רשת “מייסיס” בניו יורק. מאז, מככבות הדמויות של דיסני כנושאים פופולריים בתהלוכה זו. 

1978 – לרגל יום הולדתו ה-50, הפך מיקי מאוס לדמות האנימציה הראשונה שזכתה להוקרה בשדרת הכוכבים של הוליווד. זוהי הדמות המצוירת הראשונה שזוכה להוקרה בדמות כוכב כזה.

1988- מיקי כיכב בעשרות מופעים ותוכניות ספיישל של דיסני לטלוויזיה והופיע בשידור הטלוויזיה של טקס פרסי האוסקר, כשהציג את הזוכה בפרס “השחקן הטוב ביותר” והעניק אותו לטום סלק. ב-2003 חזר מיקי לטקס פרסי האוסקר והופיע לצדה של ג’ניפר גארנר.

תגובות

להשאיר תגובה