הקיץ כבר כבר כאן, חם לנו ואנחנו מזיעים. אורטל ברובין- חן -רכזת תחום הנתרופתיה בכללית רפואה משלימה , עם 6 טיפים יעילים כיצד לשתות נכון

הימים החמים מגיעים לשיאם השבוע , חם מאוד ואנחנו מזיעים. וזה בדיוק הזמן להתחיל להיות עם אצבע על הדופק ולהקפיד על שתייה מרובה. אורטל ברובין רכזת תחום הנתרופותיה בכללית רפואה משלימה מסבירה על היתרונות הרבים של המים ונותנת טיפים פשוטים להגדלת כמויות השתייה ביום יום.

יותר מ-60 אחוזים מהגוף שלנו הם מים, כבר מעצם העובדה הזאת אפשר להבין עד כמה צריך להתייחס למים שאנחנו שותים וצורכים בכבוד. שתיית המים מסייעת לשמור על הבריאות , האנרגיה ,היצירתיות והאיזון.

המים ממלאים שורה של תפקידים פיזיים חשובים בגוף האדם, הם לוקחים חלק בכל תהליכי החיים, מסייעים בפתרון של בעיות רפואיות ואף תורמים  לירידה במשקל.

כל שינוי בכמות אספקת המים לגוף עלול להשפיע על כל מערכות הגוף. כמות המים משפיעה על נפח הדם שלנו. צריכת המים נעשית על ידי אוכל ושתייה ובעזרתם מתנקה הגוף מהרעלים.

חשוב להקפיד לשתות מים בכמות מספקת גם כשלא מרגישים תחושת צמא– כדי להגדיל את צריכת המים מעבר לתחושת “הצמא” הטבעית ניתן  להוסיף למים תוספת  טבעית  כגון: לימון, ג’נג’ר, נענע, מלפפונים ועוד. ובכך להגדיל את רמת הרעננות והרצון לצרוך כמות גדולה יותר של מים.  אופציה נוספת היא לשים התראה לתזכורת בנייד שנוכל להטמיע את הרגל שתיית המים החדש. ניתן לגוון גם עם  חליטות תה טבעיות ללא קפאין או תוספת סוכר.

כמות המים שהגוף צריך משתנה מאדם לאדם- ההמלצה בישראל שהיא מדינה חמה היא לשתות 3-1.5 ליטר מים ליום. זוהי כמות שיכולה להשתנות מאדם לאדם בהתאם למצבים שונים כמו: הריון, הנקה, עיסוק בספורט, עבודה תחת השמש.

איך נדע שבאמת שתינו מספיק? – אחת הדרכים הנפוצות לבדוק זאת היא להסתכל על צבע השתן. ניתן להסיק ששתן עכור וצהוב הוא סימן למחסור בשתייה ואילו שתן כמעט שקוף יעיד לרוב על צריכה טובה ומספקת של מים. כמובן שגורמים רבים ובהם פעילות גופנית, מזג האוויר, תפקודי הכליות ועוד יכולים להשפיע על ההנחיות לשתיית המים.

אם קשה עם מים וישנה העדפה למשקאות ממותקים- רצוי לנסות להיגמל בהדרגה מכל המשקאות הממותקים מכיוון שהם מכילים כמות גבוהה של סוכר שעלולה לגרום לתחלואה בסכרת.

חשוב להתמיד בהרגל החדש של שתייה נכונה ולהרגיל לאט לאט את הגוף לכמות השתייה החדשה- כאשר מנסים  בבת אחת להתחיל לשתות כמות גדולה משמעותית של מים ממה שהיינו מורגלים עד כה, עשויים להרגיש תחושת אי נוחות ורצון ללכת לשירותים לעיתים תכופות יותר. מכיוון ששלפוחית השתן שלנו גמישה  ויכולה להתרחב, הנפח שלה יגדל ככל  ככל שתתמידו יותר בהרגל החדש.

חשוב להימנע משתיית יתר של מים- גם לשתיית מים מוגזמת יש מחיר, שתיית יתר עלולה לגרום לדילול מינרלים מסכן חיים.

תגובות

להשאיר תגובה