היפהפייה הנרדמת

יש כאלו שיש להם תחביב כמו לאסוף בולים או לעשות פילאטיס אבל בפסטיבל אספני המכוניות העתיקות פגשנו אנשים שמוצאים רכבים בני מאה שנה בזבל והופכים אותם לבונבוניירה ומושא קנאתם של בעלי הרכבים ‘הרגילים’. צפו בראיון עם האדם בעל הרכב הוותיק בישראל ובחור בעל הרכב המוזר בארץ 

רכב משנות החמישים עם הגה בצד ימין, רכב עם מנוע של קטנוע שנפתח מקדימה ורכב מהתקופה של ‘לורד והארדי’ משנות העשרים של המאה הקודמה. ברוכים הבאים למפגש השנתי של ‘מועדון חמש’ שמאגד את אספני הרכב הוותיק בישראל. 

עדי פיטמן אוסף ומשפץ רכבים כבר יותר משלושים שנה “אני אוהב את הנוסטלגיה שבזה” הוא מסביר על ‘היפיפיה הנרדמת’ שלו MGA  משנת 59′ 

ישראל סמילנסקי מחזיק בשלוש מכוניות רובר שאחת מהן יחידה מסוגה עם הגה מצד שמאל “הן בדרך כלל עם הגה מצד ימין אך זאת יוצרה יחידה מסוגה עם הגה בצד ימין “היא יוקרתית כי היא שלי”. המכונית הגיעה ארצה כגרוטאה חלודה ומתפוררת . מצאתי אותה והצלחתי לייבא אותה. נתתי אותה למכונאי אגדי בשם טינו והוא הפך אותה למה שהיא. 

BMW  איזטה היא ככל הנראה אחד הרכבים המוזרים והמצחיקים שקיימים. “יצרו אותה האיטלקים אחרי המלחמה בעיקר לנכים. החברה שיצרן שלה הוא בכלל יצרן מקררים. מצאתי את זה בזבל של איזה קיבוץ ושיפצתי אותה”. 

 

תגובות

להשאיר תגובה