צמד חמד. זה מה שחשתי לאורך כל הראיון עם שתי עלמות החן : אלינה לוי ושחף כהן, שתי חברות נפש שיחדיו אינן ניתנות להפרדה, ממש כשתי וערב.  מלבד העובדה שהן בלונדיניות, זוהרות, יפהפיות, מצחיקות, שנונות ונוטפות צ'ארם ירושלמי שאינו ניתן לחיקוי, השתיים מצאו מכנה משותף נוסף : אופנה!

אלינה לוי, שחקנית ורקדנית, משדרת תכנית קבועה ברדיו ירושלים ( "אלינה באה לעיר") ומוכרת לכם לראשונה (מאז הספיקה מיליון ואחד דברים ואף סיימה לימודים בבית הספר למשחק אצל יורם לוינשטיין)  מתכנית "האח הגדול", ושחף כהן, שברזומה שלה נכללת עריכת והפקת תכניות רדיו, עבודה כאשת יחסי ציבור וסטייליסטית, יזמו ( בשיתוף חברתן מיכל אבו) מכירת בוטיק ביתית שתתקיים בסופ"ש הקרוב ( 11-13 בפברואר)  ברחוב הקישון 46 , פלורנטין, תל אביב. אז, מי אמר שבלונדיניות לא עושות יותר כיף?בין ההכנות האינטנסיביות גדושות ההתרגשות למכירה, תפסתי אותן לשיחה משותפת על אופנה, סטיילינג, חברות וחלומות.

אלינה ושחף, קודם כל, מתי הכרתן זו את זו לראשונה? זו הייתה "אהבה" ממבט ראשון?

"הכרנו ברדיו ירושלים וזו אכן הייתה אהבה ממבט ראשון, האנרגיות בינינו זרמו מהרגע הראשון, הצלחנו לתת ערך מוסף לתוכניות שעשינו יחד וזאת על ידי החברות שנוצרה בינינו. מה שמצחיק שאחרי ששחף עזבה את הרדיו החברות בינינו התחזקה כפליים והיום אין שבוע בו אנחנו לא מתראות, ובלי שום קשר לעבודה משותפת."

מאין התשוקה הזו לאופנה? מתי היא נולדה בכל אחת מכן?

אלינה: "אצלי האהבה לאופנה התפתחה עם השנים, בתחום המשחק בגד מספר את הסיפור של הדמות וישר מכניס לחיבור האישי לדמות ככה גם בחיים האישיים הבגד מספר את הסיפור עלינו , לפתוח את הארון בבוקר ולבחור את הבגדים שמתאימים לתחושה האישית שלי זו מיומנות מבחינתי."

שחף: "החיבור שלי לאופנה קיים מאז ומתמיד, זה משהו שבא מתוכי ומהבית. אבא שלי עוסק כשלושים שנה בטקסטיל וביגוד, גדלתי לתוך זה.  התשוקה שלי לאופנה מגיעה בעיקר מתחום הסטיילינג- בחירת הלבוש (האאוטפיט) היא משחק שלם של צבעים וסגנונות שמבטאים את הרגשות, התחושות ומבנה האישיות שלך.".

יש לכן אותו טעם באופנה? יש אי הסכמות?

"אנחנו משלימות מאד אחת את השנייה. מדיי פעם יש אי הסכמות אבל בעיקר על דברים קטנים כי שתינו נכנסות לניואנסים מטורפים בכל מה שקשור לאופנה. החיבור בין הסגנונות של שתינו יוצר משהו מאד הרמוני ומיוחד. "

אלינה, לאחרונה סיימת לימודי משחק ובכלל את לא מהיום בתחום התקשורת, מה גרם לך לרצות להפוך את האופנה מתחביב לסוג של מקצוע?

"שניהם מאוד מתחברים בעייני הריי העיסוק היומיומי שלי הוא סביב אופנה, אם בצילומים, בהצגות או באירועים למינהם- לקחת את האהבה שלי לאופנה ולהעביר את זה לבנות אחרות מרגיש לי הכי טבעי בעולם, ובעיקר ממקום של אהבה עצמית – לא להסתיר את הגוף הנשי שלנו בטרנינגים או גינסים לא מחמיאים- הכל עניין של כמה את אוהבת את עצמך וכמה את מוכנה לבחור בחירה פעילה של להתלבש ולהוציא את היופי האישי שקיים בכל אחת מאיתנו."

מה ההבדל העיקרי בין סצינת האופנה התל אביבית לזו הירושלמית? (שואל תל אביבי טיפוסי שחי בבועה) .

שחף: "תל אביב היא הראשונה להתעדכן, הכל מתחיל משם כי כמעט הכל קורה שם- הן מבחינת מעצבים ישראליים והן מבחנת סנכרון במגמות וטרנדים עולמיים.

ירושלים לעומתה חזקה מאד בהשראות, ניתן לשאוב ממנה השראות שלא ניווכח אליהם באף מקום אחד בארץ וזאת מהיותה עיר הטרוגנית, רב תרבותית המביאה משהו ששייך רק לה."

שחף ואלינה11

מה החלום המשותף שלכן וכן של כל אחת לחוד?

"אלינה: החלום שלי הוא לחיות ברווחה ובשפע מהדברים שאני אוהבת – לעשות את מה שאני אוהבת ולאהוב את מה שאני עושה בבחירה מודעת – במה, קולנוע, טלויזיה, תנועה ואופנה."

שחף: -" dress you up my love- להלביש אחרים מתוך האהבה שלי. יש בסטיילינג (בידיעה שהוא נכון ונעשה כמו שצריך) אספקט טיפולי- היכולת להתאים  את גווני האישיות של הלקוחה לבגד תוך התאמה מדויקת למבנה גופה ובכך לגרום לה להרגיש שלמה יותר, מחייכת, ומסופקת- זו המהות, זו שאיפתי וזה חלומי.

החלום המשותף שלנו הוא לקחת את האופנה ולהפוך את הפחד של המון נשים "לעשות קניות" לחוייה נעימה, אישית, מחבקת ואוהבת. "

בלונדיניות עושות יותר כיף בחיים?

"אנחנו השילוב הכי מדויק שיש בין שיחות עומק וצחוק אינסופי- הבלונד רק מוסיף צבע".

ספרו לי על המכירה.

"המכירה היא מכירת בוטיק בייתית שיהיו בה גם פריטי יד שניה מהארון שלנו שנבחרו בקפידה ואף היה לנו קשה להפרד מהם בשילוב פרטי מעצבים ואקססוריז במחירים מצחיקים שבלעדיים למכירה שלנו- המכירה מיועדת לבנות שאוהבות אופנה , שאוהבות ייחוד ולא מוכנות להציא כסף מיותר על פריטים בנאליים ויקרים שקיימים בשוק- אין עלות כניסה – כולן מוזמנות – המחירים ינועו בין 20 שקלים (!!!!) ל-300 בלבד .

היא תתקיים ברחוב הקישון 46 פלורנטין, תל אביב, בסופ"ש הקרוב 11-12-13 בפברואר

יום חמישי : 12:00-22:00, יום שישי: 10:00-18:00שבת: 10:00-22:00".נשים, רשמתן?

 

תגובות

להשאיר תגובה