Illegal Siblings

Illegal Siblings הוא הרכב צעיר ומיוחד הפעיל קרוב ל-3 שנים והינו פרי שיתוף פעולה של המוסיקאים עמית רוזמן והיוצרת והזמרת אלינור ח’טיב, אליהם חברו תום קליין ואסף אלוש (שהצטרף במקום רוזמן שעבר להתגורר בחו”ל) . ההרכב הוא הרכב הכולל השפעות אוריינטליות, השפעות פולק, קלאסי ומטעמי תפילה, החוברים יחד לצלילים רבגוניים החודרים עמוק ללב ולנשמה. ההרכב, השר בעברית,אנגלית וערבית, משיק בימים אלה את EP הבכורה שלו (ששירים מתוכו זכו לחשיפה וחיבוק חם מתחנות הרדיו) וזו הזדמנות נהדרת להכיר את חברי ההרכב מקרוב, לכן שוחחתי עם אלינור ח’טיב, מייסדת ההרכב לקבל רקע על ההרכב, המוסיקה ומה שביניהם.

https://www.youtube.com/watch?v=H6XteR49OiY&list=PLaZS5yu-RPY7KmWYahoMMaZEJRAQp_-ro

אלינור, ספרי לי לי קצת על Illegal Siblings. כיצד נולד? מי יוצר את השירים?

“ההרכב התחיל לפני כ-3 שנים, כדואו שנוצר משיתוף פעולה של עמית רוזמן, מוזיקאי וגיטריסט, ושלי, אלינור ח’טיב, זמרת דרך כתיבה משותפת של מילים ולחנים, שהתחילה בשפה האנגלית, ומשם באופן טבעי מצאה את דרכה גם לערבית ועברית. החזון היה ליצור הרכב אקוסטי מינימליסטי ששואב השראות מהקלאסי, הפולק והאוריינטלי. אחרי תקופה ארוכה יצרנו רפרטואר שאיפשר לנו לקחת את ההרכב שלב אחד קדימה, ליצור מיני-אלבום ולהתחיל להופיע. כך הצטרפו אלינו תום קליין, שהפיק את האלבום ומנגן על הצ’לו, ואסף אלוש, מוזיקאי וגיטריסט במקום עמית שעבר להתגורר לחו”ל.

כולנו לוקחים פעיל ביצירה של השירים, תחילה מתגבש לו רעיון דרך לחן או טקסט, ומשם כל אחד תורם את חלקו לפי מידת חיבורו ליצירה ולכן כל שיר הוא בעצם פסיפס של חברי ההרכב. “

כיצד נולד השם ומה עומד מאחוריו ?

“את השם הציע עמית ומיד זה התחבר לי לנוכח הרקע האישי והחברתי ממנו אנו מגיעים. עמית הגיע מבית דתי מסורתי, ואילו אני הגעתי מחברה שמרנית מוסלמית. לכאורה החיבור הזה מעלה תהיה אך עבורנו הוא היה מאוד טבעי כי הסוגיות שהתעסקנו בהן היו מאוד דומות. השם עצמו מתייחס ללגיטימציה שאנו, כבודדים וכחלק מחברה, נותנים למידת הקרבה והחיבור בין אנשים שמגיעים ממקומות שעל פני השטח, נראים שונים. “

ספרי קצת על ה-EP שלכם .

“התחלנו לעבוד על ה EP בצורה עצמאית לחלוטין לפני כשנה מתוך מחשבה שאנו צריכים “מוצר” שייצג הכי טוב את המוזיקה שאנו יוצרים, ומתוך הרפרטואר שלנו, הצלחנו לצמצם זאת ל- 5 שירים. את האלבום הפיק תום קליין שעשה עבודה נהדרת בנאמנותו ומסירותו למוזיקה, לנו ובעיקר לעצמו לאורך כל הדרך. את ההקלטות עשינו במספר מקומות בארץ –חיפה, ירושלים ובעיקר ב-beat  ברחובות, בניהולו של אבי אלבז שהיה אחראי על המיקס והמאסטרינג של האלבום ולו אנו חייבים תודה ענקית על היחס והמקצועיות. לקח לנו יותר מחצי שנה בתהליך לא פשוט, מרגש ומלמד, בו פגשנו אנשים מדהימים שעזרו ועודדו, עד שקיבלנו את המוצר הגמור בעיצובה של נדיה קאהן שצלחה בלתרגם מוזיקה לציור והתוצאה נפלאה בעינינו.”

מי קהל היעד המגיע להופעותיכם?

“למזלנו ושמחתנו אנו פוגשים קהל נהדר מהמון רבדים, אוכלוסיות וגילאים וזה כתלות במקום בו אנו מופיעים. אנחנו טריו אקוסטי שיכול להרשות לעצמו להופיע החל מסלון בבית או רחוב, עד מועדוני הופעות עם במה והגברה מלאה ובכך לחשוף את עצמו לקהל מאוד מגוון.  בעינינו זה מדהים ומאפשר לנו ליצור אינטימיות ולהשתנות ביחד עם הקהל המאזין. 

היכן ניתן לראותכם מופיעים או לשמוע אתכם ?

“בחודשים האחרונים אנחנו בסיבוב הופעות ברחבי הארץ בין היתר בחיפה, ירושלים, באר שבע ות”א. ניתן להתעדכן בהופעות הקרובות ושירים חדשים בדף הפייסבוק שלנו, ולהאזין לשירים וקטעי וידאו מהופעות גם ביוטיוב. לאלבום המלא תוכלו להאזין ולרכוש באתר הבנד קמפ https://illegalsiblings.bandcamp.com/releases

ההופעות הקרובות הן ב 29.1 בתיאטרון הסטודיו בחיפה, ובאוזןבר ב 16.3. “

מה השאיפה שלכם כהרכב?

“בעיניי המטרה העיקרית של כולנו היא ליצור מוזיקה שאנו מאמינים בה וליצור חיבור דרך סוגיות אוניברסיאליות חוצות תרבויות דתות או עדות, כגון אהבה, חיפוש זהות עצמית והתהליך המורכב בקבלתה. אנחנו שואפים להגיע לכל מי שמוכן להאזין, ונשמח לתת לכל מי שמוכן לקבל. ברמה המקצועית, כרגע היעדים הם להופיע ולהיחשף לכמה שיותר קהל. במקביל אנחנו ממשיכים ליצור, ובימים אלו מתגבשים להם שירים חדשים נפלאים, וכולנו תקווה שנתחיל בקרוב תהליך של אלבום מלא ראשון.”

המלצות סינגלים:

Full Trunk – Look Who’s Back

הרכב הרוקנ’בלוז הישראלי Full Trunk, משחרר סינגל ראשון מאלבום שלישי – Look Who’s Back הפעם הבלוז הכל כך רוקנרולי מקבל נופך מעט ים תיכוני קליט וקצבי . תענוג מהשניה הראשונה.

https://www.youtube.com/watch?v=Py_wHpe_4LY

תאיר שדה – אם לוותר

מילים ולחן: תאיר שדה

הזמרת הים תיכונית הצעירה תאיר שדה (אייל גולן קורא לך) בסינגל חדש מאלבום בכורה עליו היא עובדת : בלדת Soul ים תיכונית עם קול עוצמתי ונוכחותי. איכותית ומרגשת.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pUYtGeFbv7c

 

27 הערות

להשאיר תגובה