אחרונה נתוודעתי ליוצרת מאוד מיוחדת וכשרונית בשם עדי פהר, העובדת נמרצות בשנים האחרונות על פרויקט מוסיקלי בשם FEHER מתוכו יצאו שתי סנוניות נהדרות: האחת – False Apetite והשניה יצאה בימים אלה  – Silence . עם קול סול עוצמתי ומיוחד וגרוב אלקטרו פופי בינלאומי, יש לפהר כל הנתונים להפוך לחלק בלתי נפרד מנוף המוסיקה החדש והעדכני ביותר. באלבום הבכורה של פהר, העתיד לצאת ב-2016, נטלו חלק פעיל גם לי טריפון והמפיק המוסיקלי אור בהיר.

 

עדי, כיצד נולד הפרויקט FEHER ?

"לפני 4 וחצי שנים אמא שלי האהובה נפטרה מסרטן. תמיד יצרתי, כתבתי וניגנתי אבל בנקודה הזו הכתיבה והמוזיקה נהיה המפלט והפסיכולוג שלי. כתבתי המון וניגנתי המון ופתאום נוצר גוף עבודה מגובש ואמיתי כל כך שבפעם הראשונה בחיי החליט לי שאני לא יכולה לא להוציא את זה החוצה."

מה החוויה המוסיקלית הראשונה הזכורה לך מילדותך? מתי גילית שזה ייעודך בחיים?

"בשנת 1989 יצא השיר "שיר לשירה" של קורין אלאל, אמא שלי תמיד היתה שרה לי אותו לפני השינה וזה זכרון מאוד חזק שלי. מעבר לזה תמיד הייתי מוקפת במוזיקה, בבית התנגן הרבה CAMEL ,Fleetwood mac וled zeppelin  ולמען האמת הייעוד שלי בחיים זה להרגיש, לחוות ולהיות מאושרת- המוזיקה עושה אותי מאושרת, עצובה ופשוט גורמת לי להרגיש אז זה נראה לי הדבר היחיד שאפשר לעשות."

מה המוסיקה גורמת לך להרגיש ?

"הכל. לפעמים נורא, לפעמים מדהים. בעיקר גורמת לי להרגיש נקודה."

כיצד היית מגדירה את הסגנון המוסיקלי המיוחד שלך?

"לא הייתי מגדירה. השירים נכתבו על גיטרה או פסנתר, נקיים וחשופים, חלקם יצאו במלמולים או אקפלה ובשלב ההפקה והחיבור עם אור בהיר שהפיק את האלבום היה לי חשוב שיהיה בזה את הקור והספייס של האלקטרוניקה ואת החום והגודל של הכלים החיים ואור יצר את החיבור המושלם. כל שיר יצא שונה ואחר, שיר אחד עם מקלדות אנלוג וביט אלקטרוני והשני מערבון עם תופים, קונטרבס ומלא גיטרות. הסגנון שלי דיי מגוון… הכי חשוב שהרגש יצא בשיר לא משנה באיזה מעטפת."

כיצד נוצר החיבור עם לי טריפון ואור בהיר?

"לפני דיי הרבה שנים הגעתי לשיעורי פיתוח קול אצל לי. לא היה לי רצון להיות זמרת אבל רציתי עוד כלים והנחיה איך להוציא את הכל והקול החוצה, כמו יוגה, גלישה או פסיכולוג פשוט חיפשתי משהו נוסף. חוץ מהעובדה שהשיעורים אצל לי שינו לי את כל התפיסה של איך לשיר, פתחו לי את התודעה, גרמו לי למודעות פיזית ונפשית ועל הדרך גם לימדו אותי לדעת לשחרר  זכיתי בחברה הכי טובה שלי שאנחנו עד היום מחוברות כמו אחיות קוסמיות.

לי הייתה שותפה בכתיבה של כל האלבום הזה, הייתי מגיעה אליה עם לחן, קצת מילים או פשוט מטען נפשי ואחרי סשן עם בקבוק יין ושעות של קשקושים היה יוצא שיר.

ברגע שהגיע שלב ההפקה של השירים לי המליצה לי להפגש עם אור בהיר שאותו מכירה שנים, הגעתי לאור, ניגנתי לו 3 שירים בגיטרה, הוא אהב והתחבר ואמר קדימה, תוך כמה ימים הוא שלח לי את False Appetie הסינגל הראשון שיצא בסוף אוקטובר בדיוק כמו שיצא- לא עשינו בו שינוי אחד וזה היה מדויק לטעמי. עשינו עוד שיר ועוד שיר… ובסוף יצא אלבום. "

מה החלום הכי גדול שלך ?

"הייתי מאוד שמחה שיהיה לי סטודיו/ אולפן/ מקום ליצור באמצע היער במקום רחוק ושקט. מקום שאפשר להגיע אליו, להתנתק מהעולם וליצור.

הייתי שמחה גם להצליח להתפרנס מהמוזיקה ושזה יהיה הדבר היחידי שבו אני מתעסקת. אנחנו חיים בעולם מלא הפרעות והייתי רוצה קצת יותר מקום ליצירה."

ספרי קצת על SILENCE הסינגל החדש.

Silence" מתאר את התקופה שאחרי המוות, השקט בשיר הוא דממה של קיפאון ועצב ויש השתוקקות לשקט אמיתי. בקשתי בשיר וזה אכן קרה אחרי כמה שנים. "

מה מביא לך שקט בחיים?

"להנמיך את המוזיקה, טבע, ואהבה."

 

36 הערות

להשאיר תגובה