היום אני בוחר להקדיש את מדור "תשואה ראשונה" לגילי יאלו, סולן להקת זבולון דאב סיסטם שהוציא סינגל ראשון מתוך פרויקט סולו בהפקתו של בנו הנדלר.

יאלו הוא אחד מניציגי הגל החדש של סצינת הקצב והגרוב בישראל: הוא משלב היפ הופ, רגאיי, ג'אז, מוסיקת עולם ובעיקר המון כריזמה ונשמה העולות על גדותיהן בכל הנוגע אליו.

הסינגל החדש – "היילוגה", שהיא אחת המילים החשובות והאופטימיות בשפה האמהרית שפירושה "כל המעלות הטובות באדם", מביא עימו משהו שונה, מיוחד ומאוד מאוד מעניין ומסקרן: הוא קצבי וקליט, הוא א-סימטרי ונטול נוסחתיות בנאלית, הוא פאן ומגניב ובעיקר כל כך כל כך ישראלי, גם אם אינו בעברית.

קצת מידע על גילי יאלו: המוסיקה זורמת בדמו של גילי עוד כשהיה ילד קטן בט'דה, כפר קטן באתיופיה. היא גם ליוותה אותו כשהיה בן חמש בלבד ויצא למסע רגלי בן חודשיים על כתפי אביו, כל הדרך עד סודן במסגרת מבצע משה.

כשהגיע לארץ,התגלה מהר מאוד כילד פלא והחל לשיר במסגרות מקצועיות, שהביאו אותו להופעות בארץ ובחו"ל.

הילד מהכפר הקטן החל להופיע על במות ענק וספג בשקיקה השראה וסגנונות מוסיקה חדשים מהחלקים השונים בעולם בהם ביקר.

כשהקול התחלף גם ההשפעות החלו להתערבב רוקנרול ומוסיקת מחאה באנגלית ליוו אותו כנער בפנימייה,והוא מצא את עצמו מתרחק מהשפה האמהרית. במעבר חד המשיך ללהקה צבאית ומשם עד ל 5 שנות פעילות כסולן ההרכב "זבולון דאב סיסטם", אנסמבל הרגאיי שהביא בשורת ההיתוך האתיופי\ג'מייקני לבמות, עשרות פסטיבלים על פני הגלובוס, ושבאמצעותו התחבר מחדש אל שורשיו והחל לשיר באמהרית.

מופע השקת הסינגל: 9.1.,  מועדון הפסאז', תל אביב.

http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=Vm0xMGEwMUdWWGxVYmxKWFlrWndVVlpzV21GV01WbDNXa1pPVlUxWVFsbGFWV2hMVlVaV1ZVMUVhejA9Kw==&br_id=

תגובות

להשאיר תגובה