בשיחה עם המוסיקאי הירושלמי איתמר שלזינגר, אי אפשר שלא להזיל דמעת התרגשות ולהצדיע לו על הדרך הארוכה שעשה ועושה עם סיפור חיים שמעטים במקומו היו יכולים לשאת ולבחור במוסיקה כמו הבחירה בחיים.

בשנת 2011 במהלך שירותו הצבאי בשכם כחייל בקבע, הוא נפצע בגבו וכתוצאה מכך היה משותק בפלג גופו התחתון. רופאיו אמרו שאין סיכוי שילך שוב, אך מבחינתו של איתמר שהיה בחור גדול וחזק פיזית ונפשית, לא הייתה אופציה כזאת.

הוא החל בשיקום ארוך (שנמשך בעצם עד היום) שבמהלכו גופו ורגליו ‘נענו לו’ והוא חזר ללכת.

אם מדברים איתו היום על הפציעה הוא אומר בצורה חד משמעית שכ​ל מה שקורה קורה לטובה​. ​היום הוא הולך עם קביים אבל מעבר לזה מתפקד די רגיל.מאז הפציעה איתמר הבין שמוזיקה עוזרת לו להתמודד, הוא החל לכתוב ולהלחין וכיום יש לו עשרות אם לא מאות שירים שכתב ומוכנים רק לצאת לאוויר העולם.

בימים אלה שחרר שלזינגר סינגל חדש מאלבום הבכורה שלו הצפוי לראות אור במהלך השנה הקרובה: “יש עוד דברים”, שיר רוק בלוזי ובועט שכתב, הלחין ועיבד בעצמו.

 

איתמר, מה כוחה של המוסיקה בעיניך?

“במילה אחת  – וואו.בעיניי זאת תיאוריה שלמה שלא ארחיב את כולה כאן, אבל מוזיקה היא דבר עצום שגורם לאדם להתחבר ולהרגיש שייכות (כמו למשל בהמנון של מדינה), או בתקופות מסוימות לחזק אותך (כמו שקרה לי) ולמצוא את האמת הפנימית שלך.מבחינת המוזיקה שלי, אני אף פעם לא יודע אם ואיך המאזינים יתחברו למילים או ללחן והאם אצליח “לקלוע” אצל מישהו שכך שהוא באמת יצליח להתחבר למה שאני עושה”.

היית אומר שהמוסיקה הצילה חייך?

“אין בי שמץ של ספק שכן! מאז ומתמיד אני מנגן ושר, אך כשאני מדבר על מוזיקה כהצלת חיים אני מתכוון לזה שהרגשתי את זה כשחזרתי למצוא זמן למוזיקה בעקבות פציעה שעברתי לפני מס’ שנים במהלך שירות צבאי בקבע, ולאחר תקופה ממושכת שהרגשתי כי “הזנחתי” אותה ואת הנפש שלי”.

זוכר את הפעם הראשונה בה עמדת על במה ושרת?

“כן, הייתי בשנים הראשונות לחיי. נולדתי לאבא אקדמאי בתחום המוזיקה (בעל תואר שלישי במוסיקה) ככה שבאופן טבעי מצאתי את עצמי בחופשים הולך איתו להופעות ולבמות מרכזיות, הייתי נגן מלווה בכל מיני הופעות וניגנתי על מיני כלים. (וכמובן שזה מהנה הרבה יותר מכל קייטנה)”.

ספר על האלבום החדש ועל תהליך העבודה עליו.

“האלבום עצמו מורכב מטקסטים שנכתבו על ידי עם השנים ונאספו והתחברו לכדי שירים.חלקם אף נכתבו יחד עם לחן תוך כדי.את חלקם הגדול כתבתי בתקופה של אחרי הפציעה שחוויתי לפני שש שנים בערך.על הסקיצות עבדתי בביתי ואת חלקם אף הקלטתי. כשנכנסתי לתהליך של הקלטת האלבום הבנתי שאין מנוס ויש “חוקים” שאי אפשר להפר וצריך לעשות הכל במקצועיות , אז הגעתי לאולפן של אח וחבר יקר שלי תומר מתנה שיסייע לי בבלגאן”.

כיצד נולד השיר החדש “יש עוד דברים”?

“השיר עצמו נכתב בסוף התקופה הכי קשה שהייתה לי בשנים האחרונות.המילים נכתבו יחד עם הלחן, בשונה משירים אחרים שלי שכאמור נכתבו מילים ורק לאחר מכן נוצר הלחן. המילים של השיר לא “שגרתיות” מהבחינה שהמאזין צריך להקשיב טוב ואופי אפילו כמה פעמים כדי להבין על מה אני מדבר שם. השיר כביכול נשמע מאוד אופטימי , בעל מקצב יחסית גבוה אבל המילים שלו די עצובות ומורכבות”.

מה החלום שלך?

“קודם כל זה החלום היהודי – שיגיע משיח בקרוב בימינו!”.אבל עד שהוא יבוא קיים בי דחף ליצור אלבום של רצועה אחת, אך בינתיים אסתפק שיאזינו לשלוש הדקות של הסינגל הבא שלי שייצא בקרוב”.

תגובות

להשאיר תגובה