הכירו את תומר פישר, יוצר, זמר ושדרן רדיו בן 25 שבימים אלה הוציא לרדיו סינגל בשם “רק בינתיים” מתוך אלבום בכורה העתיד לראות אור בקרוב ויכלול שבעה שירים פרי עטו בהפקתו של עוזי כץ.

היי תומר, מה העניינים?

“היי דודי, הכל בסדר, איך אצלך?”

ספר קצת על עצמך לי ולקהל הצופים.

“אני תומר פישר, בן 25 מבאר שבע, ולהבדיל מבאר שבע, אני כל הזמן על התפר. אני יוצר ומלחין ומבצע וגם מתעסק המון עם רדיו, התגלגלתי ככה 6 שנים דרך רדיו חינוכי, דרך רדיו עומר, קול הנגב ועכשיו אני ברשת ג’ וברדיו קול גת כאחמ”ש”

מתי החל הרומן שלך עם מוסיקה?

“הרומן שלי עם מוסיקה החל בגיל 10, לא מצאתי עצמי בשום מסגרת ופשוט היו לי כל מיני קשיים חברתיים להבין את הסביבה והדרך שלי ומקום המפלט שלי הייתה המוסיקה, לשמוע תקליטים, לקרוא ביוגרפיות של אמנים, דרך הופעות של אמנים ולאט הבנתי שזה התחום שלי והרדיו ממש נכנס ככה במקרה, והרומן שלי עם כתיבה התחיל אחרי כיתה י”ב כשהצטרפתי לסדנת כתיבה ויצירה ברימון בנגב ולמדתי אצל אבנר קנר ואוהד חיטמן המוכשרים והמיוחדים והיה כיף, משהו אחר באוויר. בפועל זה הכריח אותי לכתוב ומצאתי עצמי בשנה השנייה ללימודים כותב”.

על איזו מוסיקה גדלת?

“אני מושפע מהמון סוגים של מוסיקה, התחלתי דרך מוסיקה ישראלית (כוורת, אריק אינשטיין, דני סנדרסון, מתי כספי, שלום חנוך, גרי אקשטיין, דני ליטני, תמוז, תיסלם, אביתר בנאי, אהוד בנאי, ברי סחרוף, מאיר בנאי ועוד מלא אמנים) ולאט לאט בגיל צעיר בהשפעת הוריי והסביבה התחלתי לשמוע קצת מוזיקה לועזית ונכנסתי ככה גם לביטלס, אריק קלפטון ושירי פולק אמריקאי כבוב דילן, פול סיימון, ניק דרייק, פול יאנג, לאונרד כהן, ג’וני מיטשל ועוד”.

מה הזמן האידיאלי עבורך ליצור?

“הזמן האידיאלי לכתוב שיר הוא כשיש אירועים שמציפים אותך, אני מושפע מאד משינויי מזג האוויר, ממצבים מאד הומוריסטיים, ממחסור, כשאתה כותב ממקומות מאד אישיים ו”רק בינתיים” נכתב בהשראה של הופעה לא מוצלחת והיה ברור מהשנייה האחרונה שמשהו לא עובד, אז איך שחזרתי הביתה מההופעה הזו ישר רצתי לכתוב. היו שירים שהגעתי עצמי, היו שירים שניסיתי לנחם והיו שירים שפשוט ניסיתי להיות מאושר, לזרום בציר לא נודע של תובנות מסוימות והשירים האלה הצטברו בין 2013-2015 ומשם נולד האלבום”.

מתי האלבום יוצא?

“הוא צפוי לצאת ממש בקרוב והוא שבעה שירים בהפקת עוזי כץ והייתה אווירה מדהימה, שיר אחד באלבום הפיק מיקי אביעוז – “מודדת אהבה”, ובעצם כל האלבום אלו שבעה שירים שהתגלגלתי איתם תקופה מסוימת וניסינו לעשות אותם כמה שיותר מינימליסטיים כשהגיטרה שלי נותנת מקום מאד מרכזי לביטוי של האלבום”.

היכן ניתן לראותך מופיע?

“ב-25 באפריל ב”עשן הזמן” עם אורח מדהים – ניר מלמן”

תגובות

להשאיר תגובה