רגע אחרי שהוציאה את "יקיצה" אלבום האולפן האחרון שלה, התארחה נורית גלרון בזאפה הרצליה למופע של שעתיים שלמות והוכיחה שיש לה המון סימפטיה, וגם יכולות ווקליות מצויינות. ביקורת מופע

נורית גלרון  היא אחת מאבני התווך של המוזיקה הישראלית, אחת כזו שמלווה את המדינה עם פסקול שירים שאי אפשר לוותר על אף אחד מהם, מ"הלילות הקסומים" האלמותי שכיכב בפסטיבל שירי הילדים, דרך "השיר הפשוט של הלחם" עם "נגיעה אחת רכה" ועד ל"ספינותיה" המושלם.

גלרון, עולה לבמה בדיוק בשעה היעודה, פותחת ב"אתה הרי יודע" וזוכה לקול תשואות, גלרון מודל 2015  מפגינה ביטחון על הבמה אבל מה שעוד יותר מרשים זה היכולות הווקאליות שלה שנשמעות בדיוק כמו באולפן הקלטות כאילו מדובר בפלייבק ממלא, אבל אל תטעו, היא שרה בחי, ועושה את זה מצויין.

היא ממשיכה עם "יקיצה"- שיר הנושא של האלבום החדש ומספרת לקהל על העבודה עליו, משם היא גולשת ל"ספינותיה" בעיבוד מיוחד, ממשיכה עם "למדני את השיר הפשוט" דרך "המיסטיקנים הסינים" לקול הקהל שמתלווה אליה ומקנחת ב"נגיעה אחת רכה" לא לפני שהיא מסבירה שהשיר בכלל נכתב בלשון זכר והיא שמעה אותו והתעקשה לשיר אותו. ההחלטה הייתה נבונה, מדובר באחד השירים היפים שנכתבו כאן וגלרון מבצעת אותו בצורה מושלמת על הבמה.

SONY DSC
SONY DSC

במופע מתארח שלמה גרוניך, ששיתוף הפעולה בין שניהם הניב במרוצת השנים שירים מצויינים, גרוניך מתיישב על הפסנתר, מלווה את גלרון בשיר "אישה באבטיח" ואז מצטרף לדואט מופלא של "תחת עץ האהבה" את שיתוף הפעולה על הבמה הם מקנחים יחד ב"יש לי סימפטיה האלמותי" ומוכיחים שזה עדיין שיר אקטואלי מתמיד והביצוע שלו על הבמה בליווי הכלים המוזיקליים מופלא.

בשלב הזה גלרון לוקחת את המיקרופון וחוזרת למקום הטבעי שלה, שירים עם ניחוח ארץ ישראלי, "אולי אתה פה חסר לי" אקפלה ל"לילדות נשכחת" ו"משהו בלבבה", בדרך היא בעיקר נהנית על הבמה, קצת צוחקת, קצת עצובה אבל בעיקר שרה עוד ועוד ועוד ונותנת לקהל תמורה מלאה לכרטיס. אחרי שעתיים של להיט שרודף להיט היא יורדת מהבמה אבל חוזרת להדרן שמתחיל ב"גאון" ממשיך ב"אני אשתגע" ומסתיים ב"סוס מעץ".

SONY DSC
SONY DSC

נורית גלרון מודל 2015 נשמעת נהדר, היא פרפורמרית מצויינת, כזו שיודעת לספק לקהל שלה בדיוק את מה שהוא רוצה ובמנות גדושות, היא עומדת שעתיים על הבמה, בין לבין מספרת קצת סיפורים, אבל בעיקר שרה את השירים המוכרים שנוגעים בכל תחנות חייה ומוכיחה שגם אחרי יותר משלושים שנים על הבמה יש לה מקום בפנתיאון המוזיקלי הישראלי עם אסופת להיטים, קול מצויין והופעה משובחת.

 

תגובות

להשאיר תגובה