פס קול ישראלי

36 שנה שמלווה חני דינור נאמנות את המוסיקה הישראלית, החל מהיותה ב"צה"ל 80" ולאחר מכן היותה זמרת המייצגת בגאון את מדינתנו בחו"ל מטעם קרן היסוד, הועד למען החייל וההסתדרות הציונית. בשנת 1994 הוציאה את אלבום הבכורה שלה שפתח את הצוהר לעוד ארבעה אלבומים שמיתגו אותה כזמרת איכותית הבוחרת בקפידה חומריה ולא "מתפשרת" על איכות.בימים אלה היא משחררת סינגל ראשון מתוך אלבומה החמישי ודודי פטימר שמע ממנה על הכל

לאחרונה יצא לתחנות הרדיו סינגל ראשון מאלבום חדש – "לפעמים" שהלחינה למילותיו של הפזמונאי גל שריג ובעיבוד והפקה מוסיקלית של קובי ישראלית, פולק ישראלי מלטף ואפוף מוסר השכל.​

חני, כזמרת הפעילה בתחום הזמר העברי לא מהיום, מה לדעתך השינוי הבולט שחל בו ?

"נתחיל מזה שלמושג "זמר עברי" יש ניחוח של פעם והייחודיות שלו התקיימה בעידן טרום האינטרנט. היום הפכה הזירה המוסיקלית העולמית לנגישה ולמשפיעה וגבולות ההגדרה היטשטשו מההשפעות של החוץ, כך שהזמר העברי העכשווי הוא מאד ורסטילי ולא ממש ניתן להגדרה בעיניי. "

מהי ארץ ישראל היפה בעינייך?

"מבחינה מוסיקלית- ארץ ישראל היפה מאופיינת בתמימות ובפשטות שלצערי הלכו והתפוגגו אבל במובן הרחב יותר – ארץ ישראל היפה זו הערבות ההדדית שבעיתות מצוקה אין דומה לה בעולם כולו."

מה דעתך על היחס לאמנים ותיקים ומה צריך לעשות כדי לתת להם את הכבוד הראוי להם, מנקודת מבטך כאמנית הפעילה בתחום המוסיקה יותר משלושה עשורים. ?

"התרבות שלנו מקדשת את הנעורים וממליכה כל יום מלך חדש ולא תמיד מן הטעמים הענייניים. אבל כל עוד אומן יוצר ומתחדש הוא ממשיך להיות רלוונטי.  באותה מידה שפגום בעיניי להתחנף לאומן מצליח ,כך לא נכון לשכוח לאמנים ותיקים חסד נעורים וצריך לתת את הדעת גם ברמה המדינית כדי שלא יסיימו את חייהם בעליבות (ויש כאלה לצערנו) ולו מן הטעם שלפחות בתקופה מסוימת בחייהם היו חלק מהפסקול התרבותי שלנו. יחד עם זאת, זו דרכו של עולם וחשוב להבין זאת ולהתכונן לכך מבעוד מועד, לחבק את הגיל על מגבלותיו ובכך להימנע ממפח נפש שלעיתים עלול להוביל לנקודת אל חזור."

ספרי קצת על השיר החדש "לפעמים", כיצד נולד ?

"השיר התחיל מטקסט ששלח אלי הפזמונאי המוכשר גל שריג. הלחנתי אותו כי לא יכולתי לעמוד בפניו וגם כי הייתה בטקסט את העמימות הנדרשת על מנת שכל אחד יוכל להתחבר אליו מהמקום שלו. אבל לקח לי זמן להקליט אותו כי הוא הגיע תוך כדי עבודה על האלבום הקודם   – " משוררים בדואט" שהוקדש כולו לשירי משוררים. כשהתחילו להצטבר שירים מולחנים החלטתי שהגיעה השעה להקליט אלבום חדש והשיר "לפעמים" נבחר להיות חלק ממנו. "

כיצד נוצר החיבור עם קובי ישראלית?

"בהמשך לשאלתך הראשונה – הגלובליזציה המוסיקלית שקיבלה דחיפה רצינית מכיוון הפייסבוק חשפה בפניי את פועלו של קובי – מוסיקאי, מולטיאינסטרומנטליסט  היושב בלונדון. לייק ותגובה שלי הביאו ללייק ולתגובה שלו והרומן הווירטואלי הפך לרומן מוסיקלי ממשי כשקובי הזמין אותי אליו לאולפן ואני לא יכולתי לסרב"

מה לדעתך שומר אותך רלוונטית ?

"העובדה שהעיסוק באמנות מרגש אותי כל פעם מחדש והיכולת שלי להמשיך וליצור."

עם איזה זמר/ת בארץ היית מעוניינת לבצע דואט ולא הגשמת זאת עוד?

"יש כמה וכמה שהייתי שמחה לשתף איתם פעולה, מקווה שתשמעו על אחד מהם בקרוב "

מה הפרויקט הבא?

"אמנם הוצאתי את הסינגל הראשון ויש עוד כברת דרך לעשות עד להשקת האלבום, אבל כבר נאספים מחדש שירי משוררים לאלבום הבא כי זאת אהבה שגם שיקולים כלכליים ומסחריים לא יכולים לכבות אותה. "

היכן ניתן לראותך מופיעה בימים אלה?

"ב24/4 (חול המועד פסח) ,יום א' בשעה 18:00  יושק הסינגל החדש "לפעמים" בגלריה לבנדל בלוך בעין הוד. יחד עם הנגנים הנפלאים – גדי ציקמן- גיטרה, אדם בן-עזרא – קונטרבס ו- דור בירן – כלי הקשה.

יש אגב סיכוי שקובי יגיע לביקור מולדת ולא תהיה לו ברירה אלא להתארח עם האקורדיון והיוקללה.

קישור להזמנת מקומות

http://www.confia.co.il/DinurChani

 

בנוסף למופע של שיריי המקוריים, אפשר לפגוש אותי כזמרת מבצעת במופע "שירים לאורך החוף " – משיריו היפים של נתן יונתן , יחד עם שותפיי – נועם גילאור ורמי הראל:

12/4 בפרדסיה, 2/5 קריית חיים, 16/5 בית פרנקפורט בתל אביב

 

ובאופן כללי מוזמנים להתעדכן ולעקוב אחר הופעות ועוד בעמוד הפייסבוק שלי:

http://www.facebook.com/chanimusic"

 

תגובות

להשאיר תגובה