"אנימיקס" תל אביב – הפסטיבל הבין לאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה, האוצר את מיטב היצירה בתחומי האנימציה, הקריקטורה והקומיקס בארץ ובעולם, יתקיים השנה בפעם ה-24. מאז היווסדו הפך הפסטיבל למסגרת הגדולה בארץ שאוצרת וחושפת את החומרים המעניינים לקהל הרחב ולמיטיבי הלכת בתחומים אלו תוך טיפוח וחשיפת הדור החדש של אמני האנימציה והקומיקס בישראל.

הפסטיבל, שייפתח ב- 6 באוגוסט בסינמטק תל אביב עד ה – 10 לחודש, יתמקד השנה ביצירות וויזואליות שעוסקות באירועי ה-7באוקטובר והמלחמה המתמשכת בעזה. הדיווחים הקשים, העדויות המצמררות ועלילות הגבורה מקבלים ביטוי בשפתם האמנותית והייחודית של אנימטורים, קומיקסאים ומאיירים שישתתפו בפסטיבל. בין האירועים השונים ניתן למנות את השקת ספר הקומיקס "בלב ה – 7 באוקטובר" – ספר אנתולוגיה בו 12 אמני קומיקס מאיירים 12 סיפורי גבורה שאירעו באותו יום שחור, אמנית המנגה היפנית מאקוטו טאנאקה שהתפרסמה בזכות סיפור המנגה שיצרה על חטיפתה של נועה ארגמני תגיע מטוקיו תתארח בפסטיבל, תספר על היצירה הלא שגרתית הזה ותציג מבחר מעבודותיה, שלא מעט מהן משולבות עם השפה העברית. כמו כן, תוצג התוכנית "עפרונות ברזל" במסגרתה יוצגו פרויקטים מיוחדים שנוצרו תוך כדי המלחמה בעזה – במטרה להנגיש ולהנציח בקווים וצבעים, ברומן גרפי ובאנימציה את הסיפורים שאסור לנו לשכוח. אורח מיוחד בערב הזה יהיה איש קיבוץ בארי, חיים ילין.  יקירת הפסטיבל השנה היא קומיקסאית, הקריקטוריסטית והמאיירת אילנה זפרן שעבודותיה יוצגו בתערוכה מיוחדת ויתקיימו סדנאות לילדים בהדרכתה ומפגש אישי מיוחד על פועלה בהנחיית השדרנית מיקי חיימוביץ'.

השנה בפסטיבל, תיערך לראשונה בישראל תחרות אנימציה בינלאומית בניהולו האמנותי של תום מדר ובהפקתה של תמר סודוביץ'. דווקא בתקופה בה התדמית של מדינת ישראל בעולם נמצאת בשפל, התחרות הישראלית המסורתית "אסיף" הורחבה להגשות בינלאומיות בכל הקטגוריות: סרטים עלילתיים, סרטים קצרים, סרטי דוקו, סרטי סטודנטים, קליפים מוזיקליים, וסרטים לילדים ונוער. למרות החשש מאי שיתוף פעולה על רקע המלחמה – אמנים מכל רחבי העולם הצביעו ברגליים וייקחו חלק בתחרות עם מעל 300 סרטים שמגיעים מיותר מ-20 מדינות שונות בעולם. מנהל אמנותי "אסיף": תום מדר, מפיקה : תמר סורוביץ.

עוד מאירועי הפסטיבל: 25 שנה לדמות האהובה "בובספוג" בשיתוף ערוץ "ניקולודיאון" ובהשתתפות המדבב המיתולוגי של הדמות עידו מוסרי, כולל אירוע ותערוכה מיוחדים, מפגש מיוחד על הבמה בין סופרת הילדים האהובה גלילה רון-פדר עמית למאיירת רחלי שלו לרגל צאת הספר הנודע "אל עצמי" בעיבוד מחודש כרומן גרפי, חיים ילין, איש בארי, שגדל בארגנטינה ישוחח עם מישל קישקה על סדרת הקומיקס סטריפ הנודעת ״מפאלדה״ שיצר המאייר הארגנטינאי קינו ועל הקשר בין גיבורת הקומיקס הארגנטינאית לאירועים בישראל, וגם מחווה לסדרת האנימציה הסאטירית "מ.ק 22" שמציינת 20 שנה. כמו כן, תיערך תוכנית הומאז׳ לפועלו של המאייר, המעצב והאנימטור יצחק יורש שהלך השנה לעולמו בגיל 86. יורש הקים בשנות השבעים את "היחידה לאנימציה" באקדמיה לאמנות ועיצוב ״בצלאל״ והניח את היסודות למחלקת האנימציה המפוארת של היום, עם שלל הישגים ופרסים של סטודנטים ישראלים בארץ ובעולם.

מחירי הכרטיסים נעים בין 28-48 ₪  לאירוע. פרטים באתר אנימיקס  www.animix.co.il

ווטסאפ: amimixtlv ובאתר הסימטק :  https://www.cinema.co.il/

פרטים גם בעמוד הפייסבוק של הפסטיבל: https://www.facebook.com/AnimicsFestival

תגובות

להשאיר תגובה