היא ניחנה באחד הקולות הנעימים לאוזן שזכתה בהם המוסיקה הישראלית וכמבצעת חתומה על כמה וכמה קלאסיקות ישראליות: "אחכה לך" (מתוך היותה חלק מ"שלישית הנשמות הטהורות" המיתולוגית) , "איך שנים עברו" (מהסרט "שרית") , "שיר הבוקר", "שיר לאהבה". לאחר ההצלחה בארץ, עזבה ב-1980 את הארץ ועברה לפריז שם קיבלה חוזה הקלטות והוציאה בצרפת אלבום כשמפיק האלבום, קן ברג'ס, הפך לבעלה. בשנות ה-90 שבה לישראל, הוציאה אלבום, חזרה בתשובה והוסיפה להקליט שירים, כשלאורך שנות ה-2000 היא מופיעה בפני קהל נשים בלבד. בשנה שעברה התאחדה שלישית הנשמות הטהורות ( אחרי קרוב ל-40 שנה) והקליטה ( עם נאוה כסולנית) את "איך יכולת שלא".

בשנה האחרונה עובדת ברוכין יחד עם חברה לנשמות הטהורות, המוסיקאי, המעבד והמפיק המוסיקלי,נתן כהן, על אלבום חדש מתוכו יצא בימים אלה לרדיו השיר "ככה תמיד"  ( מילים: טלי כהן גרבוז, לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: נתן כהן) .

נאוה, איזה כיף לשמוע סינגל חדש שלך. מתי הפעם האחרונה שנכנסת לאולפן להקליט שיר לאלבום סולו?

"במהלך השנה האחרונה כמה וכמה פעמים….."

מה את אוהבת יותר: לשיר סולו או לשיר בשלישיה?

"גם וגם".

נסי לתאר את הקשר שלך עם נתן כהן, קשר שנשמר הדוק זה למעלה מ-40 שנה.

"שמרנו על קשר במהלך השנים…ובשנה האחרונה התכנסנו גם לעבודה משותפת.."

כיצד נולד השיר החדש – "ככה תמיד"?

"נתן  העלה את הרעיון שאבצע שיר בעצמי …שמחתי מאוד…ואז הוא הלחין לחן שמיד התחברתי אליו…ובהמשך העביר את הלחן לטלי כהן גרבוז. התחברתי גם למילים והחלטנו להקליט."

ספרי על תהליך העבודה על האלבום. מתי הרגשת בשלה לכך?

"בתהליך  אנו נפגשים, מדברים, שומעים גם ביחד מוזיקה (אני משמיעה לו דברים שמדברים אלי)"

מה נאוה ברוכין של היום יודעת לעומת נאוה ברוכין של אז ומה היא הייתה אומרת לזו של אז?

"נאוה ברוכין של היום עברה מסע ארוך (כמו  כולם) של למידה והתנסות בעיקר כתוצאה של חיים יהודיים וזאת לאחר מסע מקצועי ומוזיקלי בחו"ל…בו חייתי ועבדתי עם מוזיקאים גדולים ומפורסמים ויוצרים מפורסמים …למדתי  צברתי מהם המון ניסיון גם בתחום ההפקה באולפנים וגם בתחום ההופעות על הבמה והטלויזיה.לא הייתי אומרת לנאוה של אז שום דבר …כי מסע הוא מסע שהיתה צריכה לעבור."

ומה דעתך על סוגיית גלגלצ?

קשה לפצח אותם ואת טעמם ועל דרך החלטתם להשמיע שירים, על האומנים להמשיך לעשות את מה שאוהבים להאמין ולקוות… בחו"ל נותנים זוכרים ומפרגנים לאומנים וותיקים ויש להם את המקום שלהם"

ומה על היוזמה של השרה מירי רגב בנוגע לתחנת רדיו נוסטלגית?

"זו בעיני יוזמה מבורכת,לדעתי זה יצליח ויהיו המון מאזינים, אחרי הכל  הקהל רוצה לשמוע את הזמרים שאהבו ושעדין עושים ומשקיעים ושהם עדין חלק מהתעשייה"

ולסיום, גבי שושן נטל את חיוו השבוע וההשערה היא כי בתקשורת התעלמו ממנו, איך זה מרגיש לך?

"כל כך עצוב, היכרתי אותו טוב והוא גם הגיע לאולפן שלי בזמנו דיברנו המון, הוא סיפר לי על התאונה הקשה שעבר בחו"ל. הוא היה איש מוכשר וכריזמתי שחי ונשם מוזיקה…עצוב לי שסיים את חייו כך"

מה את עושה בימים אלה, מלבד העבודה על האלבום?

"נהנית מהחיים המשפחתיים שלי…קוראת המון. מתעניינת באקטואליה .בין היתר עושה ספורט…לא משעמם…".

ביקורות מוסיקה:

צביקה חי – "בך"

סינגל חדש לזמר צביקה חי. מלבד הקול הנשמע כמנסה להתחקות אחר קולו של ליאור נרקיס, אי הדיוקים בפזמון וסלסולים מעט מאולצים, השיר די יבש ומשעמם ולא מצליח לגרום לי להאזין לו עד הסוף. פספוס.

https://www.youtube.com/watch?v=7a5EMjkPKA8

נתנאל אהרון –  "קורא אלייך"

מילים: עציון מוסאי,  לחן: אלי קשת

סינגל בכורה לנתנאל אהרון, בלדת רוק ים תיכונית הממזגת בין שאלה לתשובה, בין אמונה לחיפוש אחר נתיב בחיים, וכל זאת בקולו הכנה והנעים של אהרון. שיר קליט, קצבי ומרגש.

https://www.youtube.com/watch?v=FD7OgvbMDgk

אנדלה ניר – "כשפגשתי אותך"

מילים: רמי לב, לחן: אריק זנטי

אנדלה ניר, זמרת מסוגננת וותיקה, שניחנה ביכולת לבחור שירים איכותיים, בסינגל חדש מאסופת שירים חדשה אותה היא מלקטת בימים אלה, שיר קאנטרי פולק ישראלי יפהפה ונעים לאוזן. מקסים.

https://www.youtube.com/watch?v=MH5j-z_Wftg

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה