היוצר והזמר שי אוחיון פרץ לתודעת המוסיקה הים תיכונית כבר בשנת 2004 עת הוציא את אלבומו “לעוף אתך” מתוכו זכה להצלחה הסינגל “ואיתך”. אוחיון, נצר למשפחה מוסיקלית בעלת עבר מוסיקלי עשיר, נמשך למוסיקה כבר מילדות, כשאביו, ויקטור אוחיון ניהל במשך שלושה עשורים להקה מרוקאית שייצגה את ישראל בגאון בארץ ומחוצה לה. אחיו של שי, מוטי אוחיון, הלחין שירים לשרית חדד, יניב בן משיח, עופר לוי וכדומה.

12 שנה לאחר אלבומו הראשון, אוחיון נכנס למסכת עבודה נמרצת אל אלבומו החדש מתוכו יצא בימים אלה השיר “הדברים הפשוטים” (מילים ולחן: רועי אזולאי, עיבוד והפקה מוסיקלית: ציקי זנתי).

שי, זוכר את הרומן הראשון שלך עם מוסיקה?

“ברור שאני זוכר בגיל 8 בערך הלכתי עם אבא שלי להילולה של צדיק בבית הכנסת  ואבא שלי עלה עם הנגנים להופיע ואני ישבתי ליד הבמה והסתכלתי על אבא מלמטה ומה שזכור לי ששרתי איתו את כל השירים ,הנגן שלו הבחין שאני שר ואז שאל את אבא שלי אם אני הבן שלו ומיד ביקש מאבא שלי שייתן לי לשיר עליתי לשיר ובאותה הזדמנות אנשים לא הפסיקו לבוא ולהחמיא לי זה היה פשוט מרגש. הרומן המקצועי תמיד היה עם המוסיקה שהגיעה מהבית ,מבחינה מקצועית מלהקה צבאית ועד היום”.

חלפו 12 שנה מאז אלבום הבכורה שלך. מה עשית משך הזמן הזה?

“הקלטתי 10 סינגלים שיצאו כמעט כול שנה בערך , הבכל פעם אספתי קצת כסף לחלום והגשמתי עוד ועוד כיון שהיום יש לי כבר משפחה אני חייב להוציא את הכסף נכול על מנת לא לפגוע בבית אז ע”פ היכולות שלי אני מתנהל ומוציא את החומרים אני מאז ומתמיד חי ונושם מוזיקה ואני כעת בדרך הנכונה”.

מה מפחיד אותך?

“לאבד את עצמי”.

איך שיר נולד?

“שומע מלא חומרים שאני כותב ומלחין כמובן של כותבים מהתחום ומתחיל לבחור”.

מה עומד מאחורי הסינגל החדש – “הדברים הפשוטים”?

“שיר שנולד בעקבות סיפור אישי שלי שלא חשפתי , עברתי משבר אישי ההתמודדות שלי לשיר את השיר הדברים הפשוטים היא הדרך בה אני רוצה להעביר מסר לאומה שגם הדברים הפשוטים ביותר מסתבכים , וחשוב מאוד לשמור כל הזמן על הרצון להיות פשוט ולא מעבר כי כל דבר שקורה לנו בחיים הוא לא מובן מאליו בוטח בה’ ומאמין שלהיות אדם טוב זה רק מעצים את הנפש” .

היכן מופיע בימים אלה?

“טרם מופיע . בימים אלו אני בונה הרכב נגנים ע”מ לצאת להופעות יש לי בינתיים כל מיני הופעות בחופות לא מעבר.אבל, התכנון הוא לעשות מופע ולצאת החוצה”.

תגובות

להשאיר תגובה