הכירו את עירא נוסבאום, דרור תשובה ומייק גלאס – שלושה חברים ושותפים ליצירה שהקימו להקת רוק הפעילה מזה 5 שנים. הם  קראו לעצמם “לילי פרנקו”, על שם דמות הפנטזיות שלהם מהתיכון ופעילים בסצינת הרוק המקומית החל מ-2010 עת הוציאו את אלבום הבכורה – “לילי”. ב-2013 הוציאו אלבום שני – “עולם מופלא ואפל” ובימים אלה עובדים על אלבומם השלישי, מתוכו יצא הסינגל החדש “על האבן”.

ב-22.10 תשיק הלהקה את הסינגל החדש במופע מיוחד בלבונטין 7, וזה זמן מצוין לתפוס עימם שיחה צפופה.

אתם קיימים 5 שנים, שזה זמן לא קטן ללהקת רוק ישראלית עכשווית – איך “שרדתם” ? יש עתיד לרוקנרול ?

“למען האמת אנחנו מרגישים רעננים. שחררנו את האלבום הראשון שלנו בגיל צעיר יחסית ואין תחושה של הישרדות. אני ודרור חברי ילדות, מייקי הוא פרצוף מסקרן מהשכונה שבה גדלנו והתאהבנו בו כמו אח. אנחנו מאד אוהבים אחד את השני. חוץ מזה, אנחנו רק שלושה, לך תדע מה היה קורה אם עוד איזה מיקרוב רביעי היה חלק מהסיפור. בעניין עתיד הרוקנרול – יש הווה חזק זה בטוח. וכל עוד אנשים ימשיכו להזדיין אין סיבה לדאגה.

איך הייתם מגדירים את המוסיקה שלכם ?

“זו שאלה שקשה לנו לענות עליה. אינדי, רוק בעברית, פוסט-פאנק, רוק עאנערף… עם כל הכבוד, ההגדרות האלה תמיד נשמעות לנו לא מדויקות. אבל ההשפעות המוזיקליות שלנו די מגוונות. מוסיקה ישראלית של שנות השישים והשבעים תמיד הייתה השראה חזקה עבורנו. כנראה שזה תפקיד של מישהו אחר להגדיר.”  

ספרו לי קצת על “על האבן”

” ‘על האבן’ הוא השיר הראשון שאנחנו מוציאים כסינגל מתוך האלבום השלישי שעתיד לצאת עוד כשנה. המילים שלו התחילו מדימוי של ספינה שטה על גלי קול כשמתחת גלגלי שיניים מסתובבים ומניעים את הגלים – מעיין מכניקה חלופית פשטנית למוח אנושי במצב מסוים. משם העניין גידל רגליים לבד. יש שם געגוע לדברים שהיו או לא היו או שיהיו בעתיד.” 

הוצאתם שני אלבומים ועובדים על השלישי – מה לדעתכם השתנה בלהקה מאלבום לאלבום?

“חשוב לנו להשתנות ולא להצמד לנוחות או להרגל. אני חושב שלאחרונה הבנו שלא משנה מה נעשה ולאיזה כיוון נלך, תישאר אמת בסיסית, מהות של הלהקה. לכן אנחנו מעזים לעשות דברים שלא עשינו בעבר. יהיו הפתעות לא צפויות באלבום השלישי, זה בטוח.

מה צפוי לנו במופע ההשקה ?

“אנחנו חמים מאד. באווירה של עשרים דקות במיקרו טורבו ואז יום שלם על מכסה מנוע בשיא הקיץ. הרבה זמן לא הופענו ואגרנו הרבה בפנים. מתים לשחרר את הרצועה. יהיו שירים חדשים מהאלבום הבא וגם אסופה מכובדת מ׳לילי׳ ו׳עולם מופלא ואפל׳. וגם שתי אורחות אדירות – זואי פולנסקי וסטלה גוטשטיין. שתי מוזיקאיות מפחידות עם מלא סגנון וכח נשי מתפרץ. אנחנו מצפים לערב בלתי נשכח.”

ביקורות סינגלים:

טל עדן – “גרסת הבמאי”

מילים ולחן: טל עדן

סינגל חדש ליוצר וזמר הרוק טל עדן : רוק שוליים מעט מונוטוני, השירה לא ברורה כל כך עד כי לא מצליחים לשמוע בבירור את כל המילים ולהבין את הפואנטה, והשיר צורם מדי באוזן .

https://www.youtube.com/watch?v=Z-hJhYnczl4

ניסים בן לולו – “שתיקות ארוכות”

מילים ולחן: כפיר עזרן

בלדה ים תיכונית חדשה לניסים בן לולו: מלבד הקול הזייפני והלא מדויק שמדכא יותר מהשיר עצמו, בן לולו לא מצליח לרגש ולא להרים את השיר כמו שניתן היה. משער שלו זמר אחר היה מבצע את השיר, השיר יכל להצליח קצת יותר. גרוע מינוס. שיהיה בהצלחה.

https://www.youtube.com/watch?v=vj6K3tYX-_s

36 הערות

להשאיר תגובה