השבוע נפתח עם סינגל חדש בבוסה נובה סוחפת של ירונה כספי – “המים נבונים מאיתנו”, סינגל ראשון מאלבום שישי, השונה מהרוק הכסחיסטי של האלבום הקודם ועם זאת מספק את הסחורה: עושר צלילים, קול ענוג של כספי ולחן קצבי, מלטף וקליט המהווה משב רוח מרענן במוסיקה ממה ששומעים בימים אלה.  גם הטקסט, שתורגם משירה טורקית, משתלב יפהפה עם הסגנון ה”מוכר” של כספי. תענוג לאזניים.

 

היוצרת והזמרת רחל ירון, אליה נתוודעתי לראשונה עם EP הבכורה שלה, משחררת סינגל ראשון מאלבום הבכורה שלה, עליו עמלה יחד עם עמית ארז – “הזדמנות אחרונה” שכתבה ירון והלחינה עם עמית ארז ( שעיבד והפיק מוסיקלית) – אינדי רוק מלודי עם נגיעות קלאסיות ורחל ירון אחת שתמיד מצליחה לרגש אותי.

 

“קירות שבורים” הוא שם הסינגל החדש של אלקנה מרציאנו מאלבום הבכורה עליו עובד. השיר, כשאר השירים שהוציא אלקנה עד כה, מתפספס, סובל מבכיינות יתר ולא מרגש ולו במעט. הדבר היחיד שגורם לבכות בשיר הזה הוא לראות כשרון כאלקנה לא מממש את הפוטנציאל שלו ובוחר בזה אחר זה סינגלים כושלים. חבל.

 

הזמר שי שרעבי משחרר סינגל רגאטון ים תיכוני בשם “הצגה”, ומוכיח שמאחורי זמר חפלות, יש בו גם Soul , גרוב ותיאבון רב להצליח. את השיר כתב והלחין שרעבי לעיבוד והפקה של מכונת הלהיטים המשומנת ירדן ג’ורדי פלג.

ליאור פרלה משחרר סינגל חדש מאלבום שבדרך ומה שאני אוהב בלשמוע סינגל חדש של פרלה, זו הפתעה מצוינת של פולק ישראלי טהור ששם את הכבוד גם למילה הכתובה ולא רק לפן המוסיקלי שבשיר. פרלה לא מתיימר להיות זמר הכי טוב ולא מתיימר לחטוא במניירות מיותרות, הוא שר מהלב ומאמין למה שהוא שר וזה ניכר בשירה שלו ובמוסיקה שלו , כמו בסינגל החדש – “אל תלכי”.

 

תגובות

להשאיר תגובה