סאטירת המתח הפוליטית “חזירים” חזתה את הקורונה. האם חזתה גם את תוצאות הבחירות הקרובות?

ובכן, בנס ציונה התגלו שני מקרים ראשונים, עם תסמינים מדאיגים, של שפעת …. מה שחשוב לציין הוא שהמקרים שהתגלו שונים ממקרים אחרים המוכרים עד היום בעולם. התפתחותה של המחלה מהירה ביותר.
(חזירים, עמ’ 73)

בבוקר יום חמסין מופיע חזיר עצום ממדים במרכז הקניות בנס ציונה. להפתעתו של חזי, צעיר חובב קונספירציות, נראה שחוץ ממנו איש אינו מבחין בחזיר. מרגע זה מוצא חזי את עצמו במסע הישרדות, שלו ושל מדינת ישראל.

הוא נרדף ונאשם בקונספירציה הזויה, הרבה מעבר לדמיונו הפרוע ביותר. האם יצליח חזי לטהר את שמו ולהציל על הדרך מדינה שלמה? האם אהבתו לשני חברתו תשרוד בגידה ומאורעות שגדולים משניהם? ומהו תפקיד החזיר הענק במשחק הפוליטי המסובך בסיפור, בו דתיים, סודות, נשק ביולוגי ואומות תאבות כוח סובבים במערבולת מסוכנת?

רונן הורביץ סיים את כתיבת ספר הביכורים שלו – סאטירת המתח הפוליטית “חזירים” ב-31 לדצמבר 2018.
קצת יותר משנתיים אחרי יוצא הספר לאור, ומדהים לגלות עד כמה חזה הורביץ את המציאות הנוכחית. העלילה נסובה סביב חזיר ענק שמופיע במרכז המסחרי והופך לאירוע גלובלי, כשברקע ממשלה לא ממש מתפקדת, שלא מצליחה להכיל את האירוע המדרדר ומוביל לסגר, מגיפה, הפגנות ועוד. מוכר לכם מאיפשהו?

“אני רוצה סגר מוחלט של האזור”! הדגיש ראש הממשלה….מה זאת אומרת סגר מוחלט? אתם השתגעתם לגמרי”? התפרץ שר הבריאות ” (חזירים עמ’ 53)

הספר כתוב בשפה קולחת, מזכיר בעלילתו ובסגנון הכתיבה משהו שבין “תעלת בלאומילך” (אפרים קישון) ל”לב כלב” (בולגקוב). העלילה מתפרשת על חמישה ימים, כשכל פרק בספר מוקדש ליום אחד.

“חזירים” מנסה לתת תשובות לשאלות מהותיות, כמו האם כיום בעולם של אינטרסים יש בכלל מקום לערכים? האם יחיד מסוגל לחולל איזשהו שינוי אל מול כל קבוצות הכוח שקיימות ולא רואות אף אחד ממטר? ועוד.

298 עמודים / 88 שקל

להשיג בחנויות הספרים ובגרסה דיגיטלית באתר עברית וב – Netbook

תגובות

להשאיר תגובה