19 שנים (און אנד אוף) שלהקת "מלכה באיה", להקת הסרף רוק הכי מגניבה במחוזותינו, פעילה, מופיעה, מקליטה ובועטת,חברי הלהקה: אסף שלם (שירה), אסף גובר (גיטרות), אסף ראביד כסי (בס), אודי אור חיים (תופים).

אחרי שלושה אלבומים שהפכו קאלט ( "שונה מבפנים", "בתוך הזכוכית", "אננס"), זכייה בפסטיבל השירים של ישראל ( ממש לפני עשור, "אם את בעניין", 2006) – הלהקה מתכוננת לצאת אלבומה הרביעי ( יראה אור ב-2016) ובין טרפת ההקלטות, שחררה סינגל חדש: "נהר של זמן", סרף רוק פסיכודלי מעט אפלולי ואוריינטלי מיוחד, שמשאיר "טעם של עוד" באוזן, וזו הזדמנות מעולה עבורי לתפוס אותם לשיחה צפופה.

מלכה באיה, שאלה לא כ"כ מובנת מאליה בימינו: מה שלומכם ?

"שלומנו טוב תודה. כמובן שיש הקשר רחב שבו כולנו חווים ימים לא פשוטים בכלל, אבל איכשהו מוזיקה היא כוח מרפא. שעוזר לנו מאוד."

בקרוב אתם מוציאים אלבום רביעי : מה מחזיק אתכם יחד "שורדים"  כ"כ הרבה זמן ?

"האמת ששום דבר. אנחנו מתפרקים ומתחברים כל פעם מחדש. עוברים על שירים קיימים וחדשים ומחפשים הפתעות. כשמגיע הרגע שיש מספיק שירים, אז הולך להיות אלבום."

מה סוד הקסם של הלהקה?

"לקח שנים להגיע לזה אבל אולי אפשר לומר שבזמן האחרון בעיקר אנחנו מנסים להיות מה שאנחנו כן."

ספרו קצת על הסינגל החדש – "נהר של זמן" .

" שיר שנכתב בשנת 2000 ונשלף איכשהו לפני חודשיים בתור ניסוי למשהו מחוץ לקופסה. הלחנו מחדש את הפזמון ביחד ומשם הכול זרם. אהבנו את מה שיצא וקיבלנו תגובות טובות מאוד, אז החלטנו להוציא אותו לרדיו ולראות מה יקרה."

מה צפוי לנו באלבום הרביעי ?

" התחלנו מלהכנס חזק לכמה שירי רגאיי מהגלגול הראשון של הלהקה. תמיד אומרים לנו לדבוק בדבר אחר ולזקק אותו, ואנחנו תמיד עושים ההפך. זה משעמם אותנו. אז יהיה שירים חזקים, יהיה דיסטורשן, יהיה רגאיי וצחוקים. יהיו גם שירים יותר רומנטיים כי שלם הוא רומנטיקן בלב."

היכן אתם מופיעים בימים אלה?

" כרגע מתמקדים בעבודה על האלבום, מתכננים לחזור באפריל להופעות בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע. ונמשיך משם…"

מסר לאומה?

"זה הזמן שלנו לעזור אחד לשני".

 

תגובות

להשאיר תגובה