מנגן ושר

להקת הרוק “מיגו” פעילה זה כמה שנים בסצינת הרוק הישראלית ומזוהה בעיקר עם רוק מורכב, מיוחד ושונה מהנורמטיבי. עכשיו, סולן הלהקה, הראל חדד, פותח בקריירת סולו ומשחרר את “המלך הוא עירום”, סינגל ראשון מאלבום סולו ראשון אותו הוא מקדיש למתופף הלהקה, אלחי יצהרי ז”ל, שנהרג באפריל האחרון בתאונה.

הראל, מה שלומך בימים אלה ?

“באופן פרטי שלומי מעולה! החדשות האחרונות שאי אפשר לברוח מהן קצת מערערות אותי. משתדל מאוד להיות אופטימי ומקווה שיתחילו לדבר בחדשות על מוזיקה ואהבה כי לא יהיו פיגועים ושנאה לסקר”.

מתי החל הרומן שלך עם מוסיקה? איך זה בא לידי ביטוי?

“תמיד הקשבתי למוזיקה בבית אבל איפשהו באזור גיל 12-13 הבנתי שזו מתנה אדירה והתחלתי לבלות שעות עם הווקמן והאוזניות. לכתוב ולנגן (בסדר הזה..) התחלתי קצת אחרי בסביבות גיל 16. ומאז זו התרפיה שלי והדרך שלי לעבד את עצמי ואת מה שקורה סביבי”.

כיצד נולד השיר החדש?

“השיר החדש קיים אצלי רעיונית בראש כבר הרבה זמן. הוא נכתב כאילו מעצמו .( כשאני כותב אני מבקש מבורא עולם שיכתבו המילים הנכונות ומסיר מעלי אחריות 🙂 ) הוא מדבר על שטיפת המוח שאנחנו עוברים כל יום ומהרבה כיוונים. הטריגר היה כשהקשבתי למוזיקה נעימה ברדיו ופתאום קפצה פרסומת בווליום מטורף.. בתוך האלבום שעומד לצאת השיר הזה קצת יוצא דופן באנרגיות שלו. אחרי הרבה התלבטויות החלטתי שהוא כן יכנס כי רעיונית הוא השאלה שהאלבום ינסה לענות עליה”.

מי הוא המלך בשיר?

“המלך בשיר הוא כל מה שאנחנו חושבים שהוא חשוב/ אמיתי/ אופנתי/ נכון אבל בעצם הוא רדוד/ שקר/ חולף/ אינטרס”.

מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר ( ואל תצטט לי את אריק אינשטיין זצ”ל)

“נוטל ידים, מניח תפילין, שם מוזיקה שתעזור לי להעיר את הילדים. ויוצא לאולפן. דוקא עושה את זה די מהר”.

מתי החלטת לעשות את המעבר מלהיות חלק מלהקה (“מיגו”) לקריירת סולו?

“אני עדין חלק ממיגו.עברנו ממש לא מזמן טרגדיה נוראית כשאיבדנו את מתופף הלהקה, אלחי ‘אליק’ יצהרי בתאונת אופנוע. הוא היה הרבה מעבר למתופף והכל מרגיש שונה מאז. לנרות הקושי הרב החלטנו להמשיך ואנחנו עובדים כיום על אלבום שני. יש בי צדדים מוזיקלים שונים. מיגו זה אחד מהם. במיגו זה יותר פורץ וסוער ויותר דמוקרטי. בתור סולן אני דיקטטורה. וטוב לי להוציא את עצמי בלי חשבון. הוצאתי אלבום לפני כשלוש שנים שנגנז כי לא הייתי שלם איתו. עם האלבום הנוכחי אני שלם.”

איך התעשייה מתייחסת ליוצרים עצמאיים מנקודת מבטך?

“אני ממש משתדל לא להתעסק עם שאלות כאלה. יש המון המון מוזיקאים ויוצרים נהדרים שיצא לי לשמוע ולעבוד איתם באולפן והלוואי שתהיה להם במה בזכות המוזיקה שלהם. חבל לי שמוזיקה שיכולה לעשות טוב לאנשים לא תמיד תגיע אליהם. והלוואי שזה יהיה קצת יותר קל לעשות מוזיקה בישראל.”

היכן אתה רואה עצמך בעוד שנתיים מבחינה מקצועית?

“מקווה מאוד להיות כבר אחרי אלבום נוסף (שרובו כבר הוקלט..) למצוא את עצמי ואת הקהל שלי. להופיע. להמשיך להפיק מוזיקאים שאני אוהב”.

 

44 הערות

להשאיר תגובה