היום, בדיוק לפני 58 שנים נולדה עפרה חזה, "הזמיר של המדינה" , הזמרת שצמחה מתוך שכונת התקווה אל לב עולם המוזיקה הבינלאומי, קטפה תארים, זכתה בפרסים ובסופו של יום נשארה אותה עפרה חזה, הילדה הקטנה מהשכונה שכולם אהבו לאהוב.

בעוד כמה חודשים יציינו מעריציה של עפרה חזה 16 שנים למותה, חזה, שמותה היכה בהלם מליוני אנשים לנצח תישאר בתודעה כזמרת הישראלית הכי מצליחה, זו שכבשה כל פסגה בדרך ולימדה את העולם איך זה לתופף על פח וליצור מזה מוזיקה.

רבות סופר על סיפורה של הילדה הקטנה משכונת התקווה , שכל חלומה היה לשיר, היא התגלתה בסדנת שכונת התקווה, הייתה במהרה הסולנית של הלהקה וכבר אז נצץ בה אבק הכוכבות, מהר מאוד היא הפכה לסולנית, הוציאה עוד ועוד אלבומים, כבשה תארים וזכתה בפרסים שונים בארץ ובעולם ובעיקר הביאה המון גאווה לשכונה, למשפחה ולמדינה.

על חייה הפרטיים היא שמרה בקנאות, מעולם לא דיברה על מערכות היחסים שלה, לא חשפה טפח מחייה וכשניסו לדבר איתה על מיניות ענתה בפשטות "זה לא מעניין אף אחד". עפרה חזה הייתה הנערה הביישנית שגדלה והפכה לאישה ביישנית,כזו שלא דבק בה רבב, בניגוד לאמנים היום שנתפסים בקלקותם לעיתים קרובות, חזה מעולם לא נקשרה לשערוריות, לפחות עד ליום מותה.

היום הוא יום הולדתה ה-58 של הזמרת הישראלית הכי מצליחה, זו שייצגה את המדינה בכל מקום, לא חששה מעולם לומר כמה היא גאה במוצאה הישראלי ותמיד תמיד החזיקה בתיק סחוג. "כי לאוכל בחול אין באמת טעם".

היום הוא יום הולדתה של הזמרת שהאירה את המדינה עם החיוך הרחב, הפנים המחייכות האמונה החזקה והאופטימיות, היום הוא יום הולדתה של עפרה חזה שנקטפה במי ימיה והשאירה אחריה נעלים גדולות, שובל של להיטים והמון געגוע. יהי זכרה ברוך.

תגובות

להשאיר תגובה