השבוע קיבלתי מידידתי מתנה ליום ההולדת: סדנת די ג’יי ליום אחד. מי שמכיר אותי יודע שתקלטתי לא מעט פעמים, אך מעולם זה לא נעשה במקצועיות וברמה גבוהה של די ג’יי אמיתי וותיק, ולכן שמחתי מאד להגיע לסדנה, כשאת פניי קיבל בחור חביב וחייכן בשם אבי מרן, מייסד הסדנה שלא נעשתה שכמותה מעולם בארץ (או בעולם): בשלוש שעות הוא מלמד כל חובב מוסיקה, מתחיל או מתקדם, את תורת התיקלוט הבסיסית בצורה הקלילה הכיפית והמהנה ולסיום מעניק גם תעודת סיום קורס וגם דיסק עם הסט שהכנת לפי טעמך המוסיקלי. בסיום הסדנה, החלטתי לראיין אותו בכדי להציג את הרעיון הקסום הזה לקהל הקוראים.

 

 

 

אבי איך איך נרקם הרעיון ליצור סדנא דיג’י בשלוש שעות?

“אני למעלה מ20 שנה חי ונושם מוסיקה ולשמח אנשים מאחורי אלפי חתונות,אירועים ומסיבות. בעקבות הניסיון שלי הבנתי שלכל אחד יש את החלום להיות בעמדת הדיג’י ולתקלט מול קהל רב, אם זה חברים,זוגות או בר מצוות שעשיתי שהם מבקשים ממני שהם רוצים לעלות על העמדה ולתקלט.

בעקבות הביקוש הזה,ישבתי ופיתחתי שיטה שבה אני יכול להעביר את האהבה שלי קדימה ולגרום לתמידים שלי להתחבר ולהגשים את החלום שלהם,תוך כדי המשכתי לפתח את הסדנא וכיום כל תלמיד שמגיע יוצא עם דיסק מעוצב עם השם שלו עליו עם הסט שהוא בנה,ערך ומיקסס ככה הם יכולים לעלות את הסט לרשתות החברתיות ולהעצים את החלום”.

האם 3 שעות מספיקות להפוך אדם לדיג’י ?

“מאחר ומדובר בשיעור אישי ופרטני אני מביא את התלמידים שלי לעשות מיקס ראשון אחרי 25 דק מתחילת הסדנא, הסדנא מחולדת  שאני מתחיל כ 20 דק עיוני שאני מסביר על תורת הדיג’י ,מקצבים וסגנונות מוסיקה, לאחר מכן שעה וארבעים וחמש דק אימונים שבמהלכה אני מלמד טכניקות חיבור בין שירים על המוסיקה שהתלמיד אוהב (ככה הוא מתחבר יותר ) שבמהלך הזמן הזה אנחנו בונים את הסט שהתלמיד/ה רוצה

ובשעה האחרונה אני מכניס מכשיר הקלטה מיוחד של אולפנים ואז התלמיד מתחיל להקליט את הסט בסוף הסדנא התלמיד מקבל תעודת סיום ודיסק עם הסט שהוא בנה,ערך ומיקסס”.

.מי קהל היעד המגיע לסדנא?

“אז להפתעתי הגדולה התשובה היא כולם כולל כולם : היו אצלי אומנים,מפקדי משטרה בחירים,מנהלי בנק,ילדים,נערים ועוד..אין הגבלת גיל היו אצלי תלמידים בני 8 ועד סבא בן 71 .זאת סדנא שבנויה שכל אחד יכול להתרגש וליהנות מהחוויה העצומה הזאת.כל תלמיד והקצב שלו (תרתי משמע )”.

.לו הסדנא כזו הייתה קיימת כשאתה התחלת, לדעתך זה היה סטארט אפ פורץ דרך?

“אני יודע שקיימים קורסים של 12 מפגשים עם לא מעט תלמידים שאתה באמת לא מצליח ללמוד או לגעת בפלטת הדיג’י. בשיעורים הראשונים,אני חושב שיש כאן סטרט אפ כי אני לא מכיר מוצר שכזה, אני אורז את המוצר שלי  במושג “המתנה המושלמת והמקורית ביותר דיג’י ביום אחד ” זאת מתנה שלומדים ממנה המון ומקבלים שיעור מוסיקה לכל החיים ….באמת להבין איך מוסיקה בנויה ואיך אפשר לשחק ולחבר בין שירים. המחמאה שאני מקבל מכל תלמיד זה “שאני כבר לא שומע מוסיקה כמו ששמעתי ” אני מלמד אהבה למוסיקה ולשמח אנשים”.

 

.מה השאיפות שלך?

“אוקי נגעת במקום חשוב, בעקבות הסדנא היומית התחלתי לעבוד עם קידום נוער במספר ערים שאני מעביר להם סדנת העצמה,אני מספר להם על חיי האישיים ואיפה המוסיקה והאהבה לשמח אנשים לקחה אותי , למקום טוב ושמח יותר, ושכל אחד יכול להגשים את החלום שלו ולא משנה מה החלום ,השאיפה שלי לאפשר לכל מי שרוצה מתנה מקורית שלחוויה מעצימה זאת המתנה”

 

30 הערות

להשאיר תגובה