כשאומרים "מולטי טאלנט", מתכוונים בוודאי באותה פעימה ליוצרת והזמרת סשה בקמן. בקמן, שעלתה מריגה בגיל 11, היא דוקטורנטית בפקולטה לפיזיקה בטכניון, היא אישה רבת פעלים: עד כה הספיקה להוציא ספר שירה ("גשם מילים") , לכתוב רומן נעורים, לצבור שש שנות שירות צבאי כפיזיקאית, להוציא נשי תארים מהטכניון ודוקטורט שבדרך, ולשחרר לאחרונה סינגל בכורה מתוך EP ראשון וחדש פרי עטה.

Romeo הוא בלדת פופ-רוק ג'אז סול מלאת נשמה ורגש מלנכולי על אהבה שאיננה, על פרידה עקובת דמעות והחיים שאחרי, יריית פתיחה מצוינת ליוצרת והזמרת בעלת קול הקטיפה המרגש.

סשה, מתי החל הרומן הראשון שלך עם מוסיקה?

"התחלתי ללמוד פסנתר בגיל 6, עוד כשגרתי בריגה (עליתי בגיל 11). יש לי השכלה קלאסית, בגרות במוסיקה, ניגנתי הרבה יצירות של באך, בטהובן, שופן וכו'.
באיזשהו שלב מצאתי את הקול שלי בתוך המוסיקה והתחלתי לאלתר, ומאוחר יותר גם לכתוב שירים. השירה באה מאוחר יותר, ולמדתי פיתוח קול עם מורה מדהימה בשם ויק, שהיא זמרת בעצמה".


את רבת פעלים בתחומים שונים, איך זה מתמזג עם המוזיקה? כיצד החלוקה?

"הריאלי והאמנותי ,הרגשי, הם שני תחומים שקיימים בעולם שלי, והם משלימים ולא נוגדים אחד את השני. הפיסיקה היא דרך להבין את העולם, לחקור אותו, לשאול שאלות, לפעמים קשות, ולנסות לענות עליהן. המוסיקה היא דרך לעוף, היא כמו מדיטציה, ביטוי של הנפש והתת מודע. לפעמים אני מסתכלת על שירים שכתבתי ורק בדיעבד מבינה על מה הם נכתבו, כיוון שהתת מודע לא שואל אותנו, ותהליך היצירה וקבלת ההשראה זה תהליך קסום שלא ניתן להסביר. צריך רק לזרום אתו, לא להפריע לו, ולכתוב רק כאשר ממש חייבים".


מה הזמן האידיאלי עבורך ליצור ?

"כאשר מגיעה ההשראה. זה יכול להיות בכל שעה של היום, זה לא קשור למקום או זמן. פשוט מתישהו מתעורר הצורך העז לכתוב, המילים באות לבד וצריך רק להספיק לרשום אותן".

 

מי הוא "רומיאו"? כיצד נולד השיר?

"ההשראה לשיר Romeo נובעת  מסיפור אמיתי. רומיאו הוא שיר על פרידה, אבל יותר על היפרדות רגשית, כאשר כבר לא מרגישים את הבן אדם, והוא ויתר עליך כשאת עדיין לא ויתרת ומבינה לאט לאט שדברים כבר לא יחזרו להיות איך שהיו. ברגע כזה כבר אין מה לעשות וניסיונות לשקם את הקשר דינם להסתיים בכאב עוד יותר גדול. רומיאו הוא דמות רומנטית וטרגית בספרות וכך הצטייר בעיניי גם בחיים, כיוון שהקסם שהיה כאשר היינו יחד הפך לכאב גדול כאשר הבנתי שהגענו לנקודה שממנה והלאה הקשר אבוד".  

 

מה צפוי לנו ב-EP החדש ?

"ה- EP כולל 6 שירים מקוריים באנגלית, שכתבתי והלחנתי, והנגנים שאיתי הם אברי בורוכוב על הקונטרבס ואביב כהן על התופים. השירים מבוססים בחלקם על סיפורים מחיי ואנשים שפגשתי, שהותירו את חותמם על ליבי. אני שואבת הרבה השראה מניגודים – חוזק מול חולשה, אושר מול כאב, עוצמה פנימית מול איפוק ושתיקה".
 

היכן ניתן לראותך מופיעה?
"אני מופיעה "בבית" בטכניון ב – 16.11, ב"בר גלים" בחיפה ב- 14.12 והופעת ההשקה של האלבום תקרה ב – 12.1.17 בבית היוצר בת"א".

23 הערות

להשאיר תגובה