תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער שמח להעלות קישורים למבחר מהצגותינו לצפייה בחינם.ומכאן מבקשים להודות, מכל הלב, ליוצרים ולשחקנים המופלאים שנתנו הסכמתם באהבה ואפשרו את פרסום ההצגות בתקופה הזו.

בין ההצגות: הלילה הזה 

סיפורה של המחתרת היהודית במרוקו / סיפור מותח ומרגש
(לגילאי 10 ומעלה ולכל המשפחה)
רפאל ואחותו אסתר עוסקים בפעילות ציונית מחתרתית למען העלייה החשאית של יהודי מרוקו לארץ ישראל. הוריהם אינם יודעים דבר, אך כאשר מתגלה הטרגדיה של הספינה אגוז, נחשפת פעילותם הציונית ומסבכת את כל בני המשפחה. סיפור מותח ומרגש.

המלך סיאם – קלאסיקה מוזיקלית מרגשת
(גילי 6-12)
אנה, מורה מאנגליה, מוזמנת על ידי מלך סיאם להגיע לארמונו וללמד את ילדיו, בעקבות רצונו להפוך את סיאם לארץ מתקדמת יותר. אנה ובנה לואיס מגיעים נרגשים לסיאם אך הפער בין שתי התרבויות השונות מתגלה כקשה עד שנדמה כי אי אפשר לגשר עליו. בעוד אנה ומלך סיאם מתקשים להסתדר האחד עם השנייה ונקלעים למשבר, לואיס נכבש בקסמי סיאם, בקסמי נסיכתה ומנהגיה ובמקום שבו המבוגרים נכשלים מצליחים הילדים לקרב את הלבבות ולגשר על פער.

 

אי המטמון – הסיפור הקלאסי בעיבוד מוזיקלי ובשילוב VTR
(גילי 6-12 ולכל המשפחה)
ההצגה מספרת על ג’ים, בנה של בעלת פונדק באנגליה, שיום אחד פוגש ימאי יוצא דופן בעל רטייה ותיבה נעולה, שקורא לעצמו “הקפטן”. כשהאורח מת בצורה מפתיעה, מגלים ג’ים וחבריו מטבעות זהב רבים בתוך תיבת הברזל שלו ומפה מסתורית שמעודדת אותם לצאת למסע גדול בעקבות אוצר. כמובן שהמפה מובילה לדרך רצופה במכשולים והרפתקאות שדוחפת את החבורה לגלות אומץ לב ויצירתיות.

מבצע סבא – מחזמר משירי ארץ ישראל
(גילי 4-8)
בחצר של סבא שרוליק שבמושב מתקבצים שלושת נכדיו בחופש הגדול ל”קייטנת סבא” (אלון ואחותו רקפת, ומעיין בן הדוד). אל הקייטנה מצטרפת גם תמר, בת השכנים שהוזמנה על ידי סבא. מצב הבית של סבא בכי רע, הוא ישן וסבא מאד עצוב מהעובדה שייאלץ להיפרד מהמקום שלו, מהבית שלו, שהוא כל כך קשור אליו. הילדים לא מוכנים להשלים עם רוע הגזירה ומחליטים לעזור לסבא בכל מחיר, ובדרכם לפתרון הם עוברים הרפתקה מותחת ומשעשעת, דרך שירי ארץ ישראל של הילדים, ומוכיחים לנו שילדים יכולים לשנות.

התפקיד הראשי – דרמה מרגשת על פי סיפור מאת רבקה מגן
(גילאי 8-12)
המורה לתיאטרון מחלקת תפקידים לקראת הצגת סוף השנה. בדרך כלל ירון מקבל את התפקידים הראשיים, אך הפעם המורה מתרשמת מהאודישן של אורה ונותנת לה את התפקיד הראשי. ירון לא מוותר ולוקח לעצמו את התפקיד בחזרה במרמה ובאיומים, ואורה נשארת לבדה עם תחושת החלום המנופץ. בנוסף, המורה מבקשת ממנה לעזור לירון בהכנה לתפקיד ובלמידה בעל פה, מה שמעמיד את שני הילדים במצב מביך ובלתי אפשרי. למרות כל הסיכויים, נחשפים בהדרגה אורה וירון זה לעולמו של זו וחברות יוצאת דופן נרקמת ביניהם. יחד הם לומדים דברים חדשים על הצורך להיראות ולהישמע, להיות שווה בין שווים ועל הרווח שיש בנתינה לאחר.

פסטיבל החיות
(גילי 4-7)
“פסטיבל החיות” היא הצגה מוזיקלית של תיאטרון אורנה פורת על פי ספרה של ג’ו הוג’קינסון “The Talent Show”. תחרות כשרונות הגיעה לעיר והפרס המובטח למנצח – הפלגה באניית פאר.

תגובות

להשאיר תגובה