מאוהב במוזיקה

ליאב יעקובי, יוצר זמר הפעיל זה כמה שנים בסצינת המוסיקה המקומית, פרץ תחילה לתודעה הציבורית עם הגיעו לגמר עונתה השניה של התכנית “אייל גולן קורא לך” וקיבל את יריית הפתיחה לה ייחל מגיל קטן. במשך הזמן הוסיף יעקובי להקליט שירים, חרש את הארץ לאורכה ורוחבה בהופעות (כמו כן, הופיע בחו”ל)  ובחודש האחרון פרץ שוב לתודעה עם הסינגל החדש שלו – “ג’ינה” (מילים: צליל קליפי, לחן: אלג’יראי) המשלב את השפעות המוסיקה הערבית והאלג’יראית על יעקובי בביצוע קסום שזכה לתשבוחות בקרב כלי התקשורת.

באופן מקרי או שלא,  יומיים לאחר צאת “ג’ינה”, הוציא הזמר מאור אדרי את “קטנה” (מילים: מאור אדרי ואבי אוחיון) על אותו לחן. על אף שזו לא פעם ראשונה שהוציא אדרי שיר כמעט זהה בסמוך לזמר נוסף בז’אנר (ראו “בוקרשט” של עומר אדם שיצא לפני My Name Is Maor Edi), אך עובדה זו לא מנעה מביצועו של יעקובי להצליח לחדור אל לב המיינסטרים ולהציג זמר איכותי בעל קול נעים שהעתיד כולו לפניו.

ליאב, איך נולד השיר ג’ינה? האם אתה הראשון שהקליט אותו בעברית?

“בקרב כל חבריי, כל מי שסובב אותי וכמובן הקהל שלי, יודע שאני מאוד מזוהה עם מוסיקה ערבית (מרוקאית, עיראקית, מיצרית, טריפוליטאית וכו’…).את השיר “ג’ינה” אני מכיר מזה כשנתיים עוד אז שיצא ממש התלהבתי מהשיר ואמרתי שביום מין הימים אעשה לו גרסה ישראלית וכבר מהחורף האחרון סוף 2015 נכנסתי לאולפן והתחלתי לעבוד על השיר, והקהל ובכלל אנשים בארץ לא הכירו את השיר רק שאני השמעתי להם בכל מיני מפגשים, מה גם שכולם אמרו לי שהשיר יתאים לי מאוד ואני אחד שכן חשוב לו דעת הקהל. מה גם עוד לפני שיצאו קאברים מחו”ל לשיר הזה אני התחלתי לעבוד עליו אז אכן אני הראשון שהקליט אותו בעברית.”

מה הייתה התגובה הראשונה שלך כשמאור אדרי הוציא את השיר כמעט במקביל?

“ראשית כל אני רוצה לומר שמאור אדרי זמר בזכות ולא בחסד, הוא מוכשר אנטליגנט הוא יוצר והוא נשמה טובה בפן האישי, כשנודע לי על כך לא אשקר שהרמתי גבה אבל הלכתי עם הלב ואני חושב שלכל שיר יש את המזל שלו וכל זמר יש את המשבצת שלו את ההגשה והרגש שלו וכל אחד מביא את זה ומבצע בצורה שונה, העיבודים שלי ושל מאור מאוד שונים ואני מאחל לו ים של הצלחות.”
מתי החל הרומן שלך עם מוסיקה?

“אמא שלי תמיד דואגת להזכיר לי שבעודי עובר בבטן היא היתה מקריבה את הטייפ אליה והיתה משמיעה לי מוסיקה קלאסית , כך שאין לי מושג מאיפה שאבתי והתחברתי לערבית אבל יכול מאוד להיות שמאז שאני מחובר למוסיקה ולבמה גם כילד תמיד ידעתי וחלמתי כשאהיה חייל אני אשרת בלהקה צבאית וכך היה!”
מה אתה מרגיש כשאתה על הבמה?

“עוד כשהייתי ילד תמיד באירועים אהבתי להיות ליד הבמה, משהו משך אותי תמיד ואמר לי שזה המקום שלי, רק מי שעולה לבמה יכול להבין אותי זו עוצמה שלא ניתן לתאר במילים זו חוויה כל פעם מחדש אנרגיות אחרות תמיד אמרתי נולדתי על הבמה ואמות על הבמה”.
מתי אלבום?

“לא תמיד מה שבן אדם מתכנן יוצא לפועל, לפעמים יש התמודדויות שבן אדם לא לוקח בחשבון אז לגבי אלבום אני בשלב של פול גז ובעזרת ה’ המועד יגיע מהר מאוד”.
מאיזו מוסיקה אתה שואב השראה?

“מוסיקה זו שפה אחת. לדעתי מה שיביא שלום לעולם ויחבר בין כולם זו המוסיקה, ומה שאני בא להגיד זה שכל שיר יכול להרעיד ולתת לי השראה  אבל אין ספק שאני מאוד מחובר לצלילים ולז’אנר הערבי.”
עם איזה אמן היית רוצה לבצע דואט?
“וואו יש המון אומנים מטורפים בארץ ובעולם (בקטע החיובי והמפרגן של המילה) אבל פה בארץ מאוד הייתי רוצה לעשות עם מוש בן ארי או דודו טסה”.

מה החלום הגדול שלך?

“חלומות הם משתנים ברגע אבל יש אחד גדול והזוי להופיע בהיכל/אצטדיון/אמפי מה שזה לא יהיה אבל הכי גדול בעולם לעשות מין קיבוץ גלויות מכל רחבי העולם כולל פוליטיקאים כולל יהודים ערבים נוצרים חילונים כולם כולם ולעשות שם ערב בלתי נשכח… והחלום שתמיד מלווה אותי יום יום זה להמשיך לעבוד במה שאני אוהב שזו המוסיקה כמובן להמשיך ליצור ולעמוד על הבמה ולשמח ולרגש אנשים כמובן להשאר להיות מי שאני ולהיות בריא- כי בתכלס זה מה שכולנו רוצים, בלי הבריאות כל מה שכתבתי כאן מתבטל!”

80 הערות

להשאיר תגובה