ככה תגבשו את העובדים

רוצים לתכנן יום גיבוש ייחודי, מהנה ואפקטיבי לצוות החברה או מנהליה? בואו להכיר מספר פעילויות גיבוש מוצלחות ומומלצות.

פעילויות גיבוש נועדו לשפר את יחסי האנוש וההתנהלות הבינאישית של עובדי החברה,  לקרב ביניהם וליצור בסיס לעבודת צוות איכותית ומפרה. הצלחת הפעילויות, שיכולות להתקיים בסביבות חיצוניות ובחללים סגורים, מחייבת התאמה למאפייני וצרכי הארגון ועובדיו תוך הגדרה מדויקת של מטרות ויעדים. נתונים אלו הם שיקבעו את סוג הפעילות בעוד שיישומה תלוי לא מעט במקצועיות צוות ההנחיה. כמו כן, פעילות גיבוש איכותית כוללת משובים שינותחו דרך דיאלוג פתוח ומפרה. למען מטרה זו ניתן לפנות אל חברות מקצועיות המציעות מגוון רחב של פעילויות חוץ ופנים, המשלבות עבודת צוות מהנה וייחודית ביחד עם ערך מוסף של גיבוש הקבוצה.

הכירו את דיינמיק סיטי Dynamics City

אחת מפעילויות הגיבוש היותר איכותיות כיום מוצעת על ידי חברה מובילה בתחום בשם Team Dynamics. מדובר בפעילות ODT עירונית המכונה גם מרוץ העיר המטורף המורכבת ממשחק משימות אינטראקטיבי משוגע ומצחיק, דינאמי ומאתגר, ומאוד מהיר ותחרותי. דמיינו את המרוץ למיליון על סטרואידים ותקבלו מושג לגבי החוויה והקצב של הפעילות. המשחק נעזר באפליקציה ייחודית שעמה ניתן בזמן אמת לעקוב אחר קבוצות אחרות ולדעת את תוצאות ניקוד בכל רגע נתון. הוא מיועד לקבוצות של עובדים ומנהלים ונערך במרחבים עירוניים שונים כמו בעכו, נמל יפו, אילת, שוק מחנה יהודה בירושלים, צפת ובאר שבע. כמו כן, ניתן לערכו בשטחים פתוחים עם ג’יפים, למשל באזור חוף הכרמל, ים המלח והשפלה. המשחק הוא “מרוץ” תחרותי, אינטראקטיבי, ומהיר. כדי לנצח בנקודות את כל הקבוצות האחרות עליכם להגיע לנקודות מפתח בעיר, לפתור חידות ולהפעיל אנשים זרים למשימות משותפות מצחיקות ונועזות, ולהגיב למשימות מתפרצות מפתיעות. הפעילות כוללת גם תחנות של Street Food  מקומי בהתאם לעיר.

משחק העסקים הארגוני הדור הבא – Super-Pelago

למי שמחפש פעילות גיבוש ופיתוח צוות IDT איכותית שניתן לקיימה בחללים סגורים, כדאי להכיר את משחק העסקים המוביל “הארכיפלג” או בגרסתו החדשה והמעודכנת ה- Super Pelago. מדובר במשחק עסקים ארגוני מעמיק, עוצמתי, מטלטל ומהנה, בו המשתתפים מחולקים למספר קבוצות השטות לאיים נפרדים, שם עליהם להקים מאפס תשתיות טכנולוגיות וארגוניות בתחומים שונים ולהפכן למקומות יישוב מצליחים, רווחיים וחדשניים. מדובר למעשה במשחק סימולציה חווייתי לעובדים ומנהלים הבוחן התנהלות ארגונית והתמודדות עם מסגרות חדשות ברמת הפרט והקבוצה כאחד. כמו כן, הוא בוחן יחסי כוחות בקבוצה וכיצד כל אחד מושפע ומשפיע על הכלל.

פעילויות גיבוש נוספות

פעילות ODT בשטח פתוח כוללת מתחם פעילויות המורכב ממשימות אישיות וקבוצתיות. המשימות הנבחרות נועדו לפתח מיומנות בתחום עבודת הצוות באמצעות פעילות אתגרית בשטח. הפעילות מלווה ע”י מנחים מקצועיים ללמידה התנסותית בשטח.

יש בשוק עוד מגוון פעילויות המתאימות לגיבוש צוותים שמטרתן היא פיתוח כישורים חברתיים והקניית כושר מנהיגות למשתתפים. בין הנושאים לפעילות:

  • עבודה תחת עומס
  • הובלה והשפעה
  • התמודדות עם קונפליקטים וזיהוי קונפליקטים מדומים בצוות
  • עבודת צוות – מהלכה למעשה
  • שיפור ומיטוב עבודת המנהל
  • משוב לשיפור ביצועים – תקשורת בסביבה היררכית
  • ניהול אפקטיבי במצבי לחץ
  • הנעת עובדים ומוטיבציה

 

 

תגובות

להשאיר תגובה