חופשת הקיץ הגיעה ועימה החופש הגדול של התלמידים, מה שנשא אותי בפלאשבק היישר אל שנות ה-90 העליזות במהלכן חופש גדול היה משוש חייו של כל ילד בן 9,10, חופש בו הוא יכול לעשות הכל מבלי לדאוג לשיעורים, עבודות, מבחנים.

החופש הגדול בילדותי היה ממדיון, בריכה, ים עם המשפחה בשבת, כדורגל/כדורסל עם החברים מהשכונה מבוקר עד ערב וכמובן צפיה בטלויזיה כשהערוץ הבלעדי היה ערוץ הילדים. אני זוכר תכניות כ”כדור פורח”, “קיץ על החוף” (ערוץ 22), “הופה היי” (ערוץ 11)  “עיר ערוץ הילדים” ועוד תכניות שהותירו אותנו דבוקים למסך מסתכלים בגאווה אל גיבורינו עודד מנשה, טל מוסרי, מיכל ינאי, דנה דבורין, עוזי חיטמן ז”ל ויגאל בשן.

בימים אלה, אחת השחקניות/זמרות המזכירות לי באופיין, בהופעותן ובשירתן את אותם ימים נאיביים אך מתוקים של ילדות ונעורים מוקדמים, היא רוני נדלר, שפעילה זה כמה שנים בשטח הילדים וצברה שם ורפרטואר, הכולל שירים שכתבה והלחינה בעצמה וקהל מעריצים גדל של ילדים.

נדלר הוציאה השבוע סינגל חדש במיוחד לחופש הגדול – “הקיץ הגיע” (מילים ולחן: רוני נדלר, עיבוד והפקה מוסיקלית:סתיו בגר). על אף שנדלר לא פונה לקהל הבוגר או לפלייליסט גלגל”צ כלשהוא, ניכר כי היא אחת ההבטחות הגדולות של עולם הילדים העכשווי ומשלבת בלחניה ובטקסטים את אותה תמימות ואופטימיות עם מסר חינוכי ואידיאליסטי החשוב לדור הילדים שהוא דור העתיד שלנו.

השיר, המשלב פופ דאנס עם מקצבים לטיניים וניחוח רגאיי, קליט, קצבי ומהווה פתיחה מצוינת לקיץ עבור הילדים, ועבור הבוגרים שבינינו, מעין מסע קצר במנהרת הזמן לימים בהם שירי ילדים היו ההמנון של כולנו.

72 הערות

להשאיר תגובה