יוצרת בחסד

בשנים האחרונות ישנה מגמת פריחה מחממת לב בתחום סצינת הפולק בישראל ככלל ותופעת הסינגר –סונגרייטריות הממלאות חלל שהיה חסר כאן במשך שנים רבות בסצינה הזו. אחת היוצרות המוכשרות והצעירות בסצינת האינדי פולק בביצה המקומית שתפסו תאוצה לאחרונה היא מיה יוהנה, אליה נתוודעתי רק אשתקד, ומאז המוסיקה שלה נכנסה לפלייליסט היומי שלי.

עם קול נוכחותי במיוחד, פרפורמנס מרשים, יוהנה מביאה משהו מרענן, קוסמי ומעניין לסצינת האינדי-פופ ( למשל בשירה Born To Become ) . על אף שיוהנה פעילה בסצינה מזה כמה שנים, בפרויקטים שונים ומגוונים וחרשה את הארץ לאורכה ורוחבה, רק השנה (2015) השלימה את  אלבום הבכורה שלה, עליו עמלה יחד עם המוסיקאי והמפיק ארנון נאור ( "סאן טיילור").

ב-22.8 מיה תשיק את אלבום הבכורה שלה במועדון "האיזור" בתל אביב עם אורחים מיוחדים, וזו הזדמנות מצויינת לתפוס איתה שיחה על האלבום, המופע ומה שביניהם.

מיה, איך היית מגדירה או רוצה להגדיר את הסגנון המוסיקלי שלך?

"אני אף פעם לא טובה בשאלה הזו כי הגדרות זה נורא מגביל, אבל אולי זה שילוב של פולק ואמריקנה עם מוסיקה שבטית וטיפה רוקנרול."

מתי החל הרומן שלך עם יצירת שירים ומה הזמן הטוב ביותר בו שורה עלייך המוזה?

"מילדות הייתי כותבת טקסטים ומחברת להם מנגינות, זה קיבל יותר תוקף כשלמדתי ברימון והייתי כותבת על בסיס יומיומי כחלק משיעורי הבית. זמן טוב למוזה..? לא קבוע נראה לי. שמתי לב שצריכה להיות לי פניות נפשית לזה ולאחרונה באמת לא כתבי בגלל כל העיסוק עם הוצאת האלבום לאור. שמתי לב גם שכשאני חולה אז עולים דברים."

כיצד נולד החיבור עם סאן טיילור הנהדר? הכימיה הייתה מיידית?

"על סאן שמעתי הרבה לפני שנפגשנו ויום אחד הוא עשה לי לייק באינסטגרם! נכנסתי ליוטיוב לשמוע את הדברים שלו והתאהבתי, אז כתבתי לו בפייסבוק והיתר הסטוריה. "

איך זה ליוצרת עצמאית להשתלב בסצינת המוסיקה הלא קלה לז'אנר שלך?

" מבחינתי כל צעד בדרך שלי הוא פשוט עוד צעד. יש חלומות באופק אבל בסופו של יום כל צעד הוא התקדמות אחת קטנה. אחרי הרבה צעדים קטנים כאלה אפשר להסתכל אחורה ולראות את הדרך שעברת."

מדוע בלועזית? באלבום החדש צפוי חומר בעברית?

"גדלתי בבית דובר אנגלית ועברית ותמיד נהניתי משתי המתנות האלה. כתבתי בעבר גם בעברית. האלבום הזה יצא באנגלית .מניחה שזה קשור הרבה למוסיקה שאני שומעת בשנים האחרונות שזה הרבה פולק ואמריקנה וגם קשור לרצון שלי  להגיע לכמה שיותר אוזניים ולבבות בכל העולם. "

הגדירי את קהל היעד שלך. מי בא להופעות?

"אני לא בטוחה עדיין. יש לי מיקס של אנשים שמלווים אותי כבר הרבה שנים, וגם כאלו חדשים. אני חושבת שזו מוסיקה שמדברת לכולם בסופו של דבר כי היא משלבת נושאים שלדעתי כולם יכולים להתחבר אליהם, וגם סגנונות שיש בהם מן החדש ומן הישן. יש לי אנשים בקהל מכל הגילאים. אני חושבת שאני גם בסך הכל די בתחילת הדרך שלי כזמרת יוצרת, וכמו שנאי עוד חוקרת את המקום שלי בתוך זה, אני חושבת שגם הקהל. "

הופעות בחו"ל ?

"אני טסה באוקטובר להופיע בארה"ב, בין היתר בפסטיבל בלוס אנג'לס שנקרא Culture Collide."

כמה זמן ארכה העבודה על אלבום הבכורה ומה החוויה הכי חקוקה בך מתהליך העבודה?

"זה תלוי ממתי מתחילים לספור. חלק מהשירים נכתבו כבר לפני כשש או שבע שנים. נכנסנו לאולפן להקליט שיר אחד בסתיו 2012, ואח"כ נכנסנו שוב לאולפן להקליט את יתר השירים רק בינואר 2014. אפשר להגיד שהמסה הגדולה והעיקרית של העבודה על האלבום (הקלטות, עריכות מיקסים וכו'…) ארכה כשנה וחצי."

ספרי על מופע ההשקה ב-22.8. מה צפוי לנו שם?

"קודם כל יהיה איתי ההרכב המדהים שלי שמלווה אותי כבר הרבה זמן סאן טיילור על האקוסטית והעיבודים, ניצן אייזנברג על הבס, מאור ויזל על החשמלית, הדס גת על הויולה ויואל דורות (שהחליף את איסר טננבאום לא מזמן) על התופים. בנוסף לזה יהיה איתנו אורח מדהים מרגש ומוכשר כמו שד – תומר ישעיהו מISAIAH שיתלווה אלינו לכמה שירים עם הקול שלו והבוזוקי. תחמם אותנו נועה ברירו (NoaBe) המדהימה, ונראה לי שסה"כ הולך להיות ערב מרגש ומלא קסם. בפנטזיה שלי אני מצליחה להיות נינוחה ואיכשהו להכיל את כל העבודה הקשה שהתנקזה לערב הזה… מוקפת באנשים שאוהבים אותי ו/או את המוסיקה שלי והגיעו לחבק ולעטוף, ובהתאמה להיות חבוקים ולהתעטף. יהיה מדהים בקיצור. "

ביקורות סינגלים:

רועי זו-ארץ – "ניו יורק סיטי Nyc"

מילים ולחן: רועי זו-ארץ

רועי זו-ארץ בסינגל חדש, רוקי ומשופשף החושף שיר איכותי, מלודי מאוד בעיבוד והפקה מעולים.

http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=VkRGU1NrMXJOVFphZWtwUVZrVkZPUT09K1Q=&br_id=

אוהד קוסקי – "קיץ"

מילים ולחן: אוהד קוסקי

סינגל חדש לאוהד קוסקי – בוסה נובה קסומה, מעט הומוריסטית, בניחוח נוסטלגי בהפקתו של אסף אמדורסקי. ערב לאוזן, קליט ומושקע.

https://www.youtube.com/watch?v=LIAKNrHpQwg
אלון פרץ – "מה איתנו"

מילים ולחן: אלון פרץ

סינגל חדש לקראת אלבום ראשון לאלון פרץ. פרץ יודע להגיש שיר וניחן בקול טוב, אולם השיר מעט מונוטוני וחוזר על עצמו יותר מדי פעמים שזה קצת מפרך להאזנה עד תומו.

http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=Vm10ak1XUXhWbkpOV0VwT1ZteGFXVlpyV2t0VU1WWnlXa2R3VUZWVU1Eaz0rTg==&br_id=

אבישי רוזן – "הייתי בורח"

מילים ולחן: אבישי רוזן

סינגל חדש ומצויין לאבישי רוזן – אנרגטי, קליט, מלא טמפר ופלפל וכל מה שצריך להיות בשיר טוב.

https://www.youtube.com/watch?v=QF7Ap6qZWnY#t=20

 

תגובות

להשאיר תגובה