הכירו את גיא אטיאס, יוצר וזמר רוק מחוספס ומשופשף היטב שעל אף שהוציא השבוע את סינגל הבכורה שלו יחד עם להקתו “הקלפטומנים”, נשמע כי המוסיקה טמועה עמוק בנבכי נשמתו היוצרת של אטיאס, המגיש כנות סנטימנטלית מעוררת הערכה ברוק ישראלי טהור, אישי וחושפני מאד, ולא פלא כי אלבום הבכורה העתיד לצאת בחודש הבא לגיא נושא את השם – “חשוף”.

 השיר “יוצא לחיים חדשים” שכתב והלחין אטיאס לעיבוד והפקה מוסיקלית של עמיר לב, הוא הסנונית הראשונה מאלבום הבכורה שיושק ב-21.9.2016 בתאטרון “תמונע” בתל אביב.

  גיא, אתה מפחד מחיים חדשים?

“כמו כולם. תמיד החדש והלא מוכר מפחיד, אבל אני שומר על אופטימיות זהירה”.

 זוכר את הרגע בו מוזיקה נגעה בך?

“מוזיקה נגעה בי מאז שהייתי ילד קטן. תמיד משהו התנגן ברקע ולכד את תשומת ליבי”.

 מה הקשיים הבולטים בהם נתקל רוקר עצמאי בישראל של 2016?

“אני חושב שהקושי המרכזי הוא לקבל חשיפה ולרכוש קהל. יש כל כך הרבה מוזיקאים מוכשרים בישראל, כך שיש עושר של מוסיקה נהדרת, ומאידך מרבית האנשים מתחברים היום למוסיקה אחרת…”.

 כיצד נוצר החיבור עם עמיר לב?

“תוך כדי  עבודה על האלבום, כשהתחילו ויכוחים בחדרי החזרות על העיבודים של השירים, הבנו שחייבים מבוגר אחראי בחדר – כלומר מפיק. עבדנו על שיר, ונכנס פנימה הבעלים של האולפן בקיבוץ יגור שבו עבדנו, ואמר לנו “ילדים” (הוא צעיר מרובנו) “אתם חייבים מפיק שיעשה סדר בבלאגן”. יצאנו החוצה וחשבנו מי יכול להיות מתאים להפיק אלבום כזה. השם של עמיר עלה כאחד הראשונים בגלל שכולנו מאד מחוברים למוסיקה שלו. השגתי את הטלפון שלו ממכרה משותפת. התקשרתי אליו. על התחלת השיחה הוא אמר שהוא בדיוק סיים הפקה של אלבום, ולכן שלא אפתח ציפיות, כי הוא לא רואה סיכוי שהוא ייכנס לפרויקט נוסף כזה בטווח כל כך קצר. בסוף השיחה הוא בקש שאשלח לו 5 שירים כמו שהקלטתי אותם עם גיטרה בטלפון כדי להבין מה אחד בן 43 שבסך הכל מנגן 8 שנים יודע לכתוב. שלחתי, הוא חזר אלי אחרי יומיים והזמין לקפה בכליל, ובקש שאבוא עם גיטרה. ישבנו בכליל. ניגנתי לו את השירים והוא אמר – לא מאמין שאני אומר את זה אבל אני אפיק את האלבום”.

 ספר קצת על השיר “יוצא לחיים חדשים” .

“השיר נכתב בסוף שבוע הראשון שבו מצאתי את עצמי שוב לבד, אחרי שמי שהייתה אותו זמן אשתי עזבה את הבית. הרעיון על הדיאלוג בין החלקים השונים בנפש האדם, כבר היה נטוע בראש איזה תקופה, וכך, מתוך ההבנה שמתחיל משהו חדש, נכתב השיר”.

 היכן ניתן לראותך מופיע?

“הופעת ההשקה של האלבום תהיה ביום ד 21.9 21:30 בתיאטרון תמונע בתל אביב. עמיר לב יתארח בהופעה הזאת.הופעת השקה לחברים בצפון תהיה ביום 1.10 באולם המופעים הנהדר של בית המרזח ברמת ישי. גם שם עמיר צפוי להתארח. חוץ  מזה אנחנו מופיעים ביום 6.9 במסגרת פסטיבל CITY ROCK 100 בחיפה, בפאב האפטר דארק”.

56 הערות

להשאיר תגובה