ג׳ייק אטלס ,זמר בלגי עולה בשוק האירופאי, ממוצא יהודי משחרר באופן רשמי בישראל בחודש הגאווה את שירו חמודי לאחר שיצא בבלגיה. השיר הופץ שם ב AWAL חברת הבת של סוני מיוזיק אך קיבל סירוב להיות מנוגן בתחנות הרדיו בבלגיה. הטענה הרשמית שלהם היתה שהשיר בעל מוטיבים יהודים וישראלים ואינו יכול להיות מנוגן בשל המלחמה המתקיימת בישראל. טענה זו הותירה את ג׳ייק המום ומאוכזב במיוחד לאור העובדה ששירים בערבית כן מתנגנים בתחנות הרדיו בבלגיה. השיר שהוא שיר אהבה גאה, נכתב על ידי ג'ייק עצמו על ההפקה המוזיקלית אחראים שני מפיקים: המפיק הבלגי רמי דה רוק והמפיק הישראלי דביר קהלני. מבחינת מוזיקלית השיר שואב השראה מסאונדים של שנות ה80, נגיעות אתניות של אופרה חזה ופופ של מדונה.

ספר קצת על המצב בבלגיה- איך זה להיות יהודי שם בימים אלה?

המצב פה מגוון מאוד. יש ערים שהן פחות נעימות ומקומות אחרים שזה בסדר. אני יכול לומר שאני למזלי מתגורר  בחוף הים בקנוקה, שהוא יעד נופש מפורסם, אבל בערים כמו אנטוורפן ובריסל המצב יכול להיות מסוכן מאוד. ההפגנות פרו פלסטין יוצאות משליטה הדבר המצחיק הוא שברוב המקרים הכי רועשים במחאות הם אנשים שאין להם שום קשר לסכסוך, לא יהודים ולא ערבים. החברים שלי אפילו לא יכולים להיכנס לאוניברסיטה בגנט כדי לעשות את המבחנים שלהם בגלל המחאות.הקהילה הגאה שבה אני גר נחשבת ליחסית קטנה, אך בערים גדולות היא פורחת אך מולה באיום חדש של הומופוביה המגיעה מפני פנאטיים הדתיים.

השיר שלך מספר על חוויה אישית שלך. שתף אותנו.

״השיר הוא למעשה סיפור על הרומן שלי בתל אביב. פגשתי מישהו בזמן שהייתי שם וחייתי איתו לזמן מה. סיימנו את הקשר בקיץ שעבר אך לאחרונה הוא התייחס ברמזים לקיום של התחדשות, אז מי יודע.אגב, התגובות לשיר חיוביות, אך התחנות הרדיו לא משדרות אותו בגלל מוצאי היהודי שלי והקשר שלו לסממנים ישראלים״

הזכרת את הקהחלה הגאה, ספר על יציאה מהארון?

היציאה מארון לקרובים שלי הייתה כל כך מצחיקה, הם אמרו לי שאני גיי טרם שאמרתי להם. אבל חוויתי התקפת הומופוביה שקרתה לי ב-2021, שבה עקבו אחריי עד לביתי וניסו להכות אותי בחצר שלי.זה היה מפחיד ומטריד כאחד״.

ספר על תהליך היצירה שלך

״אני כותב את כל המילים בעצמי בחדר השינה שלי בשולחן העבודה שלי, והמפיק שלי רק מייצר את הקצב שכבר היה לי בראש. המילים בשירים  מתייחסים לחיי אבל גם להשראה שאני מקבל משנות ה-80, סרטים ועוד.אנחנו עובדים יחד כבר שלוש שנים ולאחרונה עבדתי בלוס אנג'לס על כמה שירים נוספים עם המפיק אירד אשל מישראל.נכון לעכשיו יש לי כשניים עשר שירים שאני עובד עליהם והם יצאו לאור״.

Processed with VSCO with g7 preset

תגובות

להשאיר תגובה