לאחר שהקליטה את “לרוץ אליך”, סינגל זכרון לזכר חלל צה”ל דור דרעי שנפל במבצע “צוק איתן”, הזמרת הצעירה מבית שמש – טל חמו (21) משחררת סינגל שני – “מה שנשאר”, שיר בניחוח אלקטרו פופ מתקתק מתוך אלבום בכורה עליו עומלת בימים אלו. את השיר כתב, הלחין, עיבד והפיק מוסיקלית ד”ר צ’אן (אמיר כץ) ובין לימודים מסיביים ב”רימון” ליצירת שירים, מוכנה ללכת בדרכה צעד צעד עד לפסגה.

טל, מתי החל הרומן שלך עם מוסיקה?

“הרומן שלי עם המוסיקה תמיד היה קיים, זה היה איתי כל החיים עד כמה שזה אולי נשמע קצת רגיל להגיד. פיתוח קול אני עושה כבר שנים ויש לי מורה מדהימה “חילמה” שהיא כמו אמא שניה.ועכשיו כבר שנה שניה ברימון במגמת ביצוע שירה.יש לי סרטונים מגיל שלוש בערך מתופפת על סירים וצלחות. ובכלל על כל דבר כולל התנור והכרס של אבא, וגם כאלה שלי שרה ורוקדת בצרחות בבית. יש לי הרבה זכרונות בתור ילדה איך הייתי יושבת על הרגליים של אמא ליד הרדיו ומזהה את הזמר ששר. מוסיקה זה כמו חיידק,ואם זה נולד איתך אז זה לא ייעלם אף פעם”.

זוכרת את ההופעה הראשונה שלך? כבר אז ידעת שנועדת לזה?

“כן. שרתי תמיד, גם בהופעות בגן תמיד רציתי לבלוט. כשהייתי בכיתה א נסענו כל המשפחה לשייט והיה שם במה ומקרופון אז בלי לחשוב פעמיים עליתי ושרתי מבויישת את “לכל אחד” של שלומי שבת וליאור נרקיס. אחרי עלתה לשיר אישה יותר מבוגרת וכל הזמן עברתי לה באמצע הבמה, עצבן אותי שהיא חקחה לי אצ המקום. אחר כך הסתובבתי באוניה וכולם החמיאו לי, תמיד ידעתי שזה מה שעושה לי טוב. ובתור ילדה אין דבר יותר מרגש מזה. ואת האמת גם עכשיו זה הדבר הכי מרגש שיש כשבן אדם בא ואומר לך שהוא אוהב ומתחבר למה שאני עושה”.

על איזו מוסיקה גדלת?

האמת שבבית שמענו באמת הכל ובגלל זה אני גם מושפעת ממגוון ז’אנרים.שמענו מזרחית והמון,איציק קלה,זוהר, אייל גולן ושרית חדד.שמענו מוזיקה מרוקאית מאבא שלי ויוונית וטורקית מאמא.המוזיקה העיקרית שאני שמעתי הייתה וויטני יוסטון,מריה קארי,כריסטינה אגילרה, אייל גולן,שרית חדד, ומלא משפחת תאקט הייתי מכורה אליהם,פוסטרים בחדר,מחברות,כל הדיסקים,הכלל. הייתי עומדת בסלון ועושה הופעה למשפחה עם “הגעתי לכאן” של סיוון. ו”אל תקרא לי סנובית” של שרית חדד”.

עם איזה אמן או אמנית את רוצה לבצע דואט בארץ ובחו”ל?

בארץ הייתי רוצה עם משה פרץ הוא זמר מדהים והוא גם אישיות , זה נראה שהוא מבן האנשים הבודדים בתעשיה שבאמת הולך להם ועדיו הוא לא שוכח מה זה להיות בן אדם. .בחו”ל החלום שלי מגיל 0 היה לשיר עם ויטני יוסטון אבל זה כבר לא יקרה אז הכבוד עובר למריה קארי”.

ספרי על השיר החדש “מה שנשאר”, כיצד נולד החיבור עם ד”ר צ’אן?

את “מה שנשאר” ד”ר צ’אן כתב, הלחין , עיבד והפיק בשבילי. זה שיר שנכתב על סיפור אישי שלי אבל כל אחד יכול להתחבר ולקחת למקום שלו.את צ’אן הכרתי אחרי דרך מאוד ארוכה,חיפשתי מפיק בנרות ונסעתי לכל מקום אפשרי בארץ כדי למצוא את האדם הנכון. לא היה לי חיבור עם אף אחד וזה לא הרגיש לי נכון. יש אנשים מזעזעים בעולם הזה,והרבה רמאויות. כבר הייתי מיואשת ומבולבלת ואז אחותי אמרה לי שיש את אמיר כץ מבית שמש שזה איפה שאני גרה ושהוא תותח על. היא תייגה אותי בפייסבוק שלו, ושלחתי לו הודעה, את האמת שכבר הייתי חסרת אמונה שזה יסתדר אבל ניסיתי, ומאז השאר זה היסטוריה. זכיתי להכיר קודם כל בן אדם מדהים ושהוא ברמות שאי אפשר להסביר. אני לומדת ממנו המון ומאמינה שעוד אלמד.אני מרגישה שזכיתי באח גדול. אמיר היה שם כשלא היה אף אחד כמעט והאמין בי כשאני כבר כמעט ולא האמנתי בעצמי. זה משהו שאני לא ישכח לעולם”.

מה החלום שלך?

בעקרון להיות מאושרת ולשמור על אמא שלי ואחותי מאושרות גם. מה שעושה לי אושר ומרגש אותי זה מוסיקה. אז אני קוראת לזה “מטרה” ולא חלום. ויש לי המון. אני מנסה לא לעוף איתם ולהתקדם צעד צעד. צ’אן שומר אותי על הקרקע ומזכיר לי שלאט זה בטוח ושהולכים להיות גם מכשולים בדרך והרבה. אני רוצה לעשות מוסיקה כל החיים,ולהתפרנס מזה בלי צורך לעבוד בדברים אחרים. אני רוצה לעשות מוסיקה שתצליח לרגש ולגעת בלב של האנשים.המטרה הכי מרכזית זה”קיסריה” בטח כמו לכל אמן. אני כל החיים רואה את זה מול העיניים קורה.אבל אני יודעת שיש עוד דרך ארוכה לשם  ושצריך לעבוד קשה כדי להשיג את זה. כמובן שזה מה שאעשה  אני מאמינה שזה יגיע בהמשך”.

היכן ניתן לראותך מופיעה?

“כרגע אני אוספת חומרים ועובדת על האלבום שלי, כשיהיו מספיק חומרים בחוץ אנחנו נתחיל לעבוד על מופע ולהתקדם. ומשם אפילו השמיים הם לא הגבול”.

5 הערות

להשאיר תגובה