קול חם ומתוק

כשמדברים על איכות, על ללכת באמת מוסיקלית ועל להצליח למצוא את השילוב המדויק בין הנשמה לרגש שבטקסט, הלחן והביצוע מדברים על גוסטו, אחד היוצרים המוכשרים והמשובחים בארצנו, שבכל פעם שאני אישית מאזין ליצירותיו ולקולו החם והעמוק, אני שומע מלאכים, לא פחות מכך:

גוסטו הוא לא יוצר של כולם והוא לא יוצר של עצמו, אלא הוא יוצר של המוסיקה, של הרבגוניות שבה ושל צדדיה הרבים. הוא לא מתיימר להיות מקוטלג לסגנון מסויים ולא לקהל מסויים אלא הדבר היחיד העומד לנגד עיניו, וזאת אני מרגיש כמאזין, הוא קדושתה של המוסיקה שהוא יוצר.

לאחרונה נוצר שיתוף פעולה מעניין ומרתק בין גוסטו לעופר לוי שרקם סינגל מסקרן ומשובח במיוחד – “תראי אותי” שכתב בר רפאל פרץ (הבן של גוסטו) , הלחין גוסטו ועיבד והפיק מוסיקלית ציקי זנתי.

גוסטו, כיוצר ותיק ומוערך, הפריצה שלך ללב המיינסטרים אירעה דווקא בשלב היחסית “לא התחלתי” של הקריירה שלך, איך אתה מסביר זאת ?

“לדעתי זה בגלל שהיצירה שלי לא מתחנפת ולא מכוונת אלה אמנותית נטו ולוקח זמן לעקל אמן ויוצר עם סגנון משלו וכל מה שנבנה לאט נשאר הרבה יותר”

כשאתה יוצר, מה אתה מרגיש?

“שאני אומר ,מספר , מציע , שואל , עונה , ונהנה”

מה יותר קל לך: קודם להלחין ואחרי זה לכתוב טקסט או להיפך ?

“תלוי בשיר: לפעמים זה מגיע יחד לפעמים לחוד … ותלוי גם בכישרון של היוצר לכל אחד יש
צדדים יותר חזקים וההפך”.

כיצד נוצר החיבור עם עופר לוי בשיר החדש? תאר קצת את תהליך העבודה איתו.

“דרך המוסיקאי ציקי זנתי .. אני עובד על אלבום בכורה עם זמר בשם מיכאל וציקי
מפיק חצי מהאלבום שלו וכך הכרתי אדם מוכשר צנוע שכייף לעבוד איתו . הוא עובד עם
עופר המון שנים ושאל אם מתאים לי לכתוב לעופר . לדעתי עופר הוא זמר ברמה הכי
גבוהה שאני מכיר בכלל לא רק בארץ ואני מכיר כן ? הבן שלי בר הביא טקסט ואמר זה רק לעופר ומשם הדברים התחילו להתגלגל ..אנחנו עובדים יחד ומקווה שיעלה יפה ..

הופעה קרובה של גוסטו: 26  במאי האנגר 22 תל אביב שעה 20:30.

תגובות

להשאיר תגובה