הכירו את איל טהר (24), יוצר וזמר צעיר העושה את דרכו האיטית והבטוחה בתעשיית המוסיקה ושחרר בימים אלה סינגל בכורה מאלבום בכורה – “שוב הרגש לוקח” (מילים ולחן: איל טהר) בהפקתו המוסיקלית של ארז לב ארי.

הוא החל לעבוד על שיריו בגיל 17 יחד עם פטריק סבג (סטודיו תשע), אך גיוסו של טהר לצבא “קטע” את העבודה אך לא את החלום וטהר הוסיף לעבוד על שירים  עם ארז לב ארי בזמן חופשותיו מהצבא וכיום, משופשף ומגובש, טהר מופיע עם להקתו ברחבי הארץ במופע משיריו החדשים מתוכם יצא “שוב הרגש לוקח”.


איל, כיצד נולדה האהבה שלך למוסיקה?

“מוסיקה מי לא אוהב? עברתי דרך המון מסגרות וחוגים ותמיד למוסיקה היה חלק ברקע או במרכז.. אבא בצעירותו היה סטודנט ברימון והוא מספר שהאימונים והתרגולים נעשו בזמן שנשא אותי על גבו. יותר מזה.. אימא שהייתה מורה למחול לא הפסיקה ללמד עד ממש סמוך ללידה, כנראה שם איפשהו זה נולד”.

זוכר את השיר הראשון שחיברת?

“למעשה ה-שיר הראשון שכתבתי מונח לפנינו. “שוב הרגש לוקח”, השיר הזה מלווה אותי כבר לא מעט שנים ואני חושב שהוא מבטא את רוח היצירה שלי בצורה טובה מאוד. זוכר את הרגע שיצא לי הפזמון .. חוויה ענקית, רציתי שהשיר יצא מהר לפני שמישהו יחשוב על זה גם”.

כיצד נולד החיבור עם ארז לב ארי?

“ארז הפיק לאבא שלי מספר שירים והתוצאות היו מעולות.. הייתי מצטרף מידי פעם להקלטות. זה היה עוד לפני שארז הוציא שירים והתפרסם, ובאחת הנסיעות אבא השמיע שיר שלו. נדלקתי על הגוון והסאונד שלו עוד יותר. לימים כשהיו לי מספיק שירים ולחנים משלי, אבא לא חשב פעמיים ופנינו לארז”.

כשאתה עומד על במה ושר, מה אתה מרגיש?

“בהופעה האחרונה הייתי ממש קרוב למתופף אז הרגשתי בעיקר אותו. חשוב לי להיות מדויק לפני הכול. מה שאני מרגיש תלוי גם בשיר, ומה שהוביל לכתיבתו. זה חיבור ומעבר בין רגעים ותקופות שהביאו איתם רגשות שאני נושא איתי. ובאופן כללי זו הרגשה מעולה כי הנגנים מעולים”.

ספר קצת על “שוב הרגש לוקח”.

“שוב הרגש לוקח אותי למקומות חדשים… יש רגעים שאתה לא מאמין שמשהו יקרה, איך ומתי .. ואתה כבר בטוח שזה הסיפור שלך פה וזה המזל. עד שבא משהו, או מישהו שלא משאיר מקום לעולמות אחרים”.

מתי אלבום בכורה?

“אין כרגע תאריך סופי לצאת האלבום, האלבום כבר מוכן כרגע פתחנו עם הסינגל הראשון שפותח את הפרומו, והתגובות ממש טובות  בהמשך ישוחררו  מספר שירים נוספים שמשקפים את הקו המוזיקלי של האלבום, ולאחר מכן נשיק אותו בהופעה חגיגית”.

היכן ניתן לראותך מופיע?

“אנחנו מופיעים בכל רחבי הארץ, לוח ההופעות המלא מתעדכן בפייסבוק באופן שוטף, הופעות קרובות יהיו בבאר שבע, ירושלים ותל-אביב, הופעת השקה חגיגית תהיה לקראת צאת האלבום, מועד ומקום יקבעו בהמשך. בינתיים מי שמעוניין לראות אותנו מוזמן להתעדכן”.

 

67 הערות

להשאיר תגובה