בלב סמטאות יפו העתיקה שוכן תיאטרון הסמטה שהוא בית ליצירה ישראלית מקורית,ייחודית ומרתקת. בסוף השבוע יערכו בתיאטרון הצגות:

מופע סטנד אפ: רותם אבוהב

רותם אבוהב בודקת חומרים חדשים בדרך למופע חדש. בואו לצחוק ולעזור לה להחליט מה יכנס למופע. יום חמישי 28.7 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

“זה בא כמו צייד” סימביוזה

דניאל שיאון הוא גבר כריזמטי וסמכותי. הוא מנהל שמורת טבע הררית בעזרת ענת, מדריכת הטיולים במקום, שהיא גם אהובתו, ובעזרת נסיב, דרוזי המתגורר עם משפחתו בכפר הסמוך. דניאל עורך בשמורה מחקר על יחסי הסימביוזה בין התאנה והצרעה.

שגרת החיים בשמורה מופרת, כשלמקום חודר נתי, בנו הדחוי של דניאל מנישואים שהתפרקו. בניסיון לקשור מחדש יחסים עם אביו, תוך זיהוי וחשיפת חולשותיו ופגמיו, נתי הצעיר, שנכשל בניסיון להכשיר עצמו כשחקן, יוצר פרובוקציות שמסבכות את יחסי אביו עם אהובתו ועם עוזרו הדרוזי. תוך העימות עם אביו, נקלע נתי עצמו למשבר חריף כשהוא מתאהב בנסיב. ברקע היחסים המחריפים אורבת פרשה אפלה של ספק רצח ספק התאבדות שהתרחשה ב”הוטה” – מערה מסתורית ומסוכנת שנמצאת בשולי השמורה.

הפרשה ההולכת ונחשפת תוך הדרמה, מטלטלת את ארבע הדמויות, וגורמת לכל אחד מהם לנקוט פעולה קיצונית כדי לשמר את כוחו ואת אהבתו. דרך דמות הדרוזי – המופיעה לראשונה על במה ישראלית – ההצגה מעלה את השפעתם של מיתוסים הקשורים בטבע על יחסי שולט-נשלט, ועל ההתנהגות האנושית והחברתית בכללה. ההצגה “סימביוזה” מעלה באמצעים תיאטרוניים לא-שגרתיים את הדרמה של יחסי הסימביוזה בטבע ובטבע האדם. תוך שילוב של קומי ודרמתי, ושל ריאליזם עם שירה וריקוד, ההצגה חוקרת את השלכתם של יחסי הסימביוזה על מיניות, הורות והתיאטרון עצמו.

מחזה: ישראל המאירי, בימוי: אריה אלדר, כוריאוגרפיה: יהודה דרומי, עיצוב: דלית ענבר, מוסיקה: לריסה ומקסים קופמן, תאורה: שי סקיבא, שחקנים: נועם שנהב, איציק מלמד, בר לוי, אביב זמר, רקדנים: יהודה דרומי, נופר יענקלביץ’

יום שישי 29.7 בשעה 21:30 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. הצגות נוספות ביום שבת 30.7 בשעה 21:00 וביום ראשון 31.7 בשעה 21:00.

 

“כל הדרכים וההוא”

קומדיה אבסורדית. המחזה מתרחש בעולם המעבר שבין החיים למוות, שם הכול שונה ממה שחושבים. מיכאלה, אלי ומוטי יוצאים למסע בו הם מנסים להבין איפה הם נמצאים ובדרך לאן הם. בעולם המעבר הזה מלווה אותם דוד, שמציג את עצמו כבייביסיטר המוות. הם מנסים להבין, מהו לוטו החיים ואיפה אלוהים?

מאת רועי אלחי לדני, בימוי: עירית פרנק, ע. במאית: נטע רודיך, שחקנים: אירית סוקי, גל בן ארצי, רועי אלחי לדני, רפי רותם, תפאורה: פיני משה, תאורה: שי סקיבא, עיצוב סאונד: אוהד מנור עיצוב תלבושות: יעל סקידלסקי, מוזיקה מקורית: אסי מסקין, דרמטורגיה: שולי לב-אלג’ם.

יום שבת 30.7 בשעה 20:30 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. הצגה נוספת ביום ראשון 31.7 בשעה 20:30.

לינק להזמנת כרטיסים  

תגובות

להשאיר תגובה