הכירו את היילה ( או בשמה: תהילה לאודר) , יוצרת וזמרת כשרונית, המתמחה במוסיקת עולם (שרה ב-14 שפות), הפעילה בסצינת המוסיקה בישראל וארה"ב קרוב לעשור וחצי

לאחר שלמדה מוסיקה  בבית ספר רימון ומשחק בבית צבי ( משחק מול מצלמה אצל גלית רוזנשטיין), היגרה ב-2006 לארה"ב, שם, בקרב הקהילה היהודית בלוס אנג'לס, שימשה סולנית של הסימפוניה היהודית ב-LA וזמרת הבית של האנסמבל של זוכה האוסקר, יובל רון.

ב-2008 הקימה להקת חתונות שזכתה להצלחה בקרב הקהילות היהודיות ( בעיקר בקהילה הפרסית) וב-2012 רשמה היסטוריה כששירה Im Free העפיל למצעד הפזמונים האמריקאי והפך להיט מועדונים מבוקש. כעבור שנה, כשהיא בשיא העבודה על שיריה הבינלאומיים, עלתה לישראל בכדי להתקרב לשורשים ולמשפחה, ובימים אלה, כשהיא נשואה למוריס אסולין ואם לאיתן שלמה, עובדת על גיבוש חומרים לאלבומה הישראלי הראשון. השבוע,  מתוכו, במסגרת ציון עשור למותה של שושנה דמארי, שחררה היילה סינגל מרגש בשם – "החיים הם ריקוד" ( מילים: אהוד מנור, לחן: קובי אשרת) שהוא השיר האחרון שהקליטה דמארי ז"ל סמוך למותה, ונכתב אודות מסע חייה המרתק.

היילה, את והמוסיקה, זו אהבה ממבט ראשון ?

"מוסיקה ואני זאת אהבה ממבט ראשון , המוסיקה כשלעצמה נטולת אגו וטהורה, משמחת לב אדם מרגשת, ומזדהה כשכואב ,המוסיקה היתה מאז ומעולם התרופה שלי לכל צרה . אז לא רק שזאת אהבה ממבט ראשון, זאת אהבה מאז היותי עובר ברחמה של אמי. "

על איזו מוסיקה גדלת?

"גדלתי על מוסיקה רבגונית ועשירה: אצל הסבתא ניגנו מוסיקה ערבית מצרית, והדרבוקה היתה הכלי של כל נכד ודודה.אצל אימי למדתי את המוסיקה הישראלית כי בזמנו מירי אלוני ואימי, שאגב חברות מאוד טובות, לימדו אותי שתיהן את טהרת המוסיקה הישראלית, אבל היות וההשפעות של אבי,המתופף לשעבר, על ביתנו מבחינה מוסיקלית, הפליגו איתנו עד לניו יורק, שם למדתי, כתינוקת, מהי מוסיקה לועזית, בלוז, רוק אנד רול ומוסיקת נשמה, עטפה את ביתנו.
כנערה למדתי את עצמי לאהוב ולהתאהב במוסיקה האלקטרונית בהאוס וטראנס . בקיצור, ישראלית מצויה".

זוכרת את הפעם הראשונה שעמדת על במה ושרת?

"הפעם הראשונה שעמדתי על במה הייתה בגיל 10: אמא שלי ואני התגוררנו באילת, שם, אימי הזמרת והמשוררת החליטה להפתיע אותי וקראה לי לבמה -כאמור חוויה איומה: לא הצלחתי לשיר, התייבש לי הפה וירדתי בוכה מהבמה …זה היה נסיוני הראשוני על במה  .. באותו יום הבטחתי לעצמי חוויה מתקנת ותודה לאל זכיתי לתקן. "

הצלחת יחסית די טוב בארה"ב, מדוע החלטת לחזור? מתחרטת שחזרת?

"ארה"ב זה חלום רטוב שהתגשם והצליח להתייבש לו . היה טוב וטוב שנגמר. קרה לי נס. זה לא קורה להרבה אמנים וזכיתי להגיע למצעד הפזמונים האמריקאי עם שיר שכתבתי עם קולגות שהאמינו בי. אבל יחד עם זאת הלחץ והתחרות עצום וזה לקח לי את תשומת הלב מהעיקר :"האמנות".
מלחמת ההעשרדות האמריקאית לא פשוטה אבל שם באמת השמיים הם הגבול! ולא, אני לא מתחרטת שחזרתי, אם כי היו לי חיים טובים שם …הרצון לחזור למשפחה היה חזק ממני …ואילולא זה, לא היה לי את איתן בני הנסיך. הכל לטובה !"

במה שונה סצינת המוסיקה בארץ יחסית לארה"ב מנקודת מבטה של מי שראתה הכל?

"ראשית, סצינת המוסיקה האמריקאית מגניבה ועל זה אין עוררין:הכל שונה ,יש שם הופעה שדורשת מהאמן מצוינות ומקצועיות שפה בארץ מחפפים בה, והתרבות המוסיקלית עשירה יותר שם. מאמינים בטובים ביותר ואין אמצע! בישראל לצערי אני לא יכולה להצביע על אמנים שרוקדים וקורעים את הבמה ונותנים לך שואו . שם its all about the show ! אני באופן אישי נהנית מהחוויה של לראות את סלין דיון עם 100 רקדנים ותפאורה אדירה. פה, ריטה היא הזמרת היחידה שנתנה לנו שואו …אבל איפה זה היום? פה אנשים יקראו לזה :"אמת" . אני מגדירה את התרבות המוסיקלית בישראל כ-חלטוריסטית. "

מה החלום הגדול שלך?

"החלום הגדול שלי להתפרנס ממוסיקה בישראל ובכבוד".

מה החלום הגדול שלך?

"הסינגל החדש שלי הוא בעיניי החזרה לשורשים הישראלים שלי ,לפשטות . הוא בעיני מקסים ונוגע. כמו כן, עבדתי עם קובי אשרת באופן אישי על ההפקה וזה נתן לי בוסט רגשי לשיר. מה גם שהחוויה האישית של העבודה עם אריק רודיך הענק היתה מדהימה וגם עם נתנאל ששון המוכשר. צוות של כשרונות ולבבות ענקיים חיבקו את הסינגל הנפלא הזה אז אין סיבה שהקהל לא יתחבר לסאונד המיוחד . מאמינה שהסינגל קרא לי אליו בדיוק במקום ובזמן המדויקים."

מה עם אלבום?

"האלבום הראשון שלי בעברית נגנז,אבל סינגלים שלו הגיעו למקומות הראשונים במצעדים. מאז הצלחתי לשחרר שלושה אלבומים נפלאים באנגלית ואתם מוזמנים להאזין ולרכוש את האלבומים בitunes שהופקו ונכתבו עם הגדולים ביותר. פה בישראל התחלתי לעבוד על אלבום פיוט ותפילות שהפיק לי חברי הטוב מועיין שייב מכפר גדיידה, מכר אבל היות והמהומות היוו סכנה ממשית על חיי עצרנו את הקלטות האלבום באמצע ולכן הפרויקט נחשב כ"קפוא" .אבל מבטיחה שיש חומרים מדהימים באמת."

היכן ניתן לראותך מופיעה בימים אלה?

"המופע הבא שלי מתקיים ב-18 למרץ בהיכל התרבות פתח תקווה בפסטיבל "אמנים עולים" שתנחה חני נחמיאס לצד עירית ענבי המתוקות. שם אשיר את הסינגל החדש ושיר לכבוד שבת קודש. כולכם מוזמנים "

 

26 הערות

להשאיר תגובה