הגדה של משפחה:מרכז מהותי מגיע אליכם הביתה בחג הפסח

שערי מרכז מהותי סגורים בעקבות הקורונה, לכן דווקא עכשיו, צוות המרכז יצר פעילות אינטראקטיבית, מהנה ומתבוננת שתביא מן הרוח של המרכז ישירות אל המשפחות שבבית. הפעילות, יצירת הגדה משפחתית משותפת-  ‘הגדה של משפחה’, מחברת בין המוטיבים של חג הפסח למסורות והמנהגים הייחודיים של כל משפחה. 

המטרה היא להרוויח זמן איכות של תקשורת פתוחה ומעניינת בתוך המשפחה הגרעינית ויצירת תקשורת ומחווה מרגשת גם למשפחה המורחבת שחסרה מאוד בימים אלה כשכל משפחה חוגגת את החג בביתה. בסוף הפעילות כל משפחה תקבל ממהותי תוצר מקסים אשר יופק במיוחד וישמר לעד.

 אז איך זה קורה?

מורידים את הפעילות ‘הגדה של משפחה’ מדף הפייסבוק של מהותי ומקבלים 5 משימות משפחתיות הכוללות שאלות מתבוננות ומשימות לביצוע.  

 כל משפחה תוכל לבחור איך ומתי לבצע כל משימה- בבת אחת או לחלק משימה לכל יום מימות החג. כל בני המשפחה לוקחים חלק- הקטנטנים יסתייעו בהורים לטובת קריאה וכתיבה של המידע, הגדולים יותר יוכלו לעשות זאת בעצמם, אך הכי חשוב שאת הפעילות כל משפחה תחווה יחד.

 אחת המשימות ביצירת ההגדה המשפחתית, לדוגמא, קשורה למוטיב ההודיה שבהגדה ומזמינה את המשפחה לדיון על מה או למי הייתם רוצים להודות? על כל בן משפחה לשלוח ברכת וידיאו מצולמת לדמות יקרה ללב, לה היה רוצה לומר תודה. המשימה הזו יכולה להיות מחווה מרגשת מאוד לסבא/ סבתא או לבני המשפחה המורחבת שמתגעגעים מאוד.

משימה נוספת לדוגמא, קשורה לסיפור יציאת מצרים המזכיר לנו את הכוחות והעוצמות הנמצאים בנו ואת היכולת לעמוד באתגרים שונים. על כן, על כל משפחה לבצע משימות מאתגרות כמו בניית המגדל הכי גבוה שאפשר מחפצים שונים שיש בבית,  אתגר הדיבור- לומר כמה שיותר מהר את סדר הא’, ב’ בצורה הפוכה- משימה שהתוצאה שלה לפעמים מעודדת צחוק בריא. 

משימה נוספות הקשורה לסמל החירות בהגדה לדוגמא, יצירת את קולאז’ החופש- כל אחד מבני המשפחה צריך לרשום 5 אסוציאציות למילה “חופש”, כל משתתף צריך לבחור מילה אחת ולצייר אותה ויתר השחקנים צריכים לנחש לאיזו מילה התכוון המשתתף. 

את חוברת פעילות ‘הגדה של משפחה’ המלאה ניתן לראות בקישור הבא: https://www.mahuti.co.il/wp-content/uploads/2020/04/mahuti_passover_2020.pdf

ואת תוצרי המשימות שולחים למהותי שיפיקו עבור כל משפחה בתום התהליך את ההגדה הייחודית שלה. 

 

תגובות

להשאיר תגובה