הכירו את נוי רוטנברג (26), יוצרת ומבצעת המנגנת על גיטרות, מפוחית וקלידים, שבימים אלה שחררה לאוויר סינגל בכורה מאלבום בכורה – “הבחירות שלך” (מילים ולחן: נוי רוטנברג) בהפקתו המוסיקלית של שחף סגינר.

בגיל 17 ביצעה רוטנברג את הופעת הבכורה שלה במסגרת סרט סטודנטים שעסק ביצירה מהארון והשימוש במוסיקה כדרך ביטוי והתמודדות. “הבחירות שלך” דן באהבה בין נשים והמורכבות בעולם הנשי הן בזוגיות והן בין אישה לעצמה.

נוי, מתי החל הרומן שלך עם מוסיקה?

“בתור ילדה תמיד אהבתי מוזיקה, בימי שבת אבא היה שם ברדיו דיסק ביטלס, ג’יפסי קינגס, בי-ג’יז. ברגע שצללתי לגיל ההתבגרות בגיל 13, מצאתי את עצמי מרגישה את הצורך להתבטא ולבטא , הדפים הרגישו המקום הכי בטוח להגיד מה שאין לי אומץ לומר בקול רם”. 

אילו השפעות מוסיקליות ספגת לאורך דרכך המוסיקלית?

“ההשפעות המוזיקליות שליוו אותי מגוונות מאד, החל ממטאל ועד מוזיקה אתנית – להקות כמו דרים ת’יאטר לצד שלומי שבת, רדיוהד, אלג’יר, גבריאל בלחסן, דודו טסה, משפחת בנאי – אביתר בנאי, אהוד בנאי, מאיר בנאי”. 

איך נולד “הבחירות שלך” וכיצד את מציעה לאנשים לבחור את בחירתם?

“הבחירות שלך נוצר מתוך זוגיות מורכבת, אהבה בכלל זה דבר מורכב, זו מילה שגורמת לנו לחשוב רק על הדברים הטובים שיש בה. וכשמגיעים להבנה שהפרפרים בבטן עוברים דיי מהר אז מגיעה בעיניי המשמעות האמיתית לאהבה- הדדיות, הקשבה, התפשרות. אני חושבת שהדרך לבחור את הבחירות שלנו היא לא לפחד מהבחירות שלנו”. 

מהי האהבה הגדולה שלך?

“שולי הכלבה שלי היא אהבתי הגדולה ביותר. ללא ספק”. 

מתי אלבום הבכורה צפוי לצאת?

“האלבום עתיד לצאת בסוף השנה / תחילת שנת 2017 “. 

היכן ניתן לראותך מופיעה?

“ההופעה הקרובה ב17.8 באוזןבר בת”א בשעה 20:00. יחד עם ההרכב שלי:גילי אשכרי – בס וקולות נופר תום – חשמלית וקולות ואופיר אשמן – תופים”.

מה החלום הגדול שלך בתחום המוסיקה?

“אני אוהבת לחלום הרבה דברים, בתחום המוזיקה אני רוצה להגשים ושזה לא ישאר רק בגדר חלום- לא להפסיק ליצור, לרגש ולהתרגש”. 

 

2 הערות

להשאיר תגובה