בני כץ (73) הוא דור רביעי בפתח תקווה "בפתח תקווה גדלתי, למדתי ולמרות שאת רוב זמני עשיתי, למדתי ועבדתי בת"א, נשארתי לגור בעיר. עבדתי בפרסום במספר משרדים וגם כעצמאי וכאשר נגמרה לי הקריירה המשכתי  לתת שירותים טכניים למספר לקוחות. בזמן שחברים שלי פרשו לחיי פנסיה נוחים החלטתי לחזור לאהבות הישנות שלי, המוזיקה והכתיבה. במשך השנים כתבתי מוזיקה שהונחה בצד כדי לא להפריע לפרנסה. כאשר פרשתי סופית מעבודה, השמעתי שירים שלי לאנשים מהתחום.

ומה קרה אז?

"אילן וירצברג אהב את השירים והוא הפיק לי ארבעה שירים. אחרי כמה זמן, הכרתי את יואל בן שמחון שעודד אותי להמשיך לייצור וגם להקליט וכך נולד לו אלבום שקראתי לו "בלי שירי אהבה", כתגובה לכל השירים ששומעים בשנים האחרונות"

"השיר הראשון שהקלטתי הוא "שיר מולדת" שמספר על מה שאנחנו מוכנים לתת למולדת/לאהובה ומה אנו מקבלים. בסוגריים אני יכול לספר שבמלחמת לבנון הראשונה, לאחר שהצוות שלי נחלץ מצרות, מטוס שלנו ירה עלינו ובמזל החטיא.

"האדם ההומני" הוא שיר על מי "שדואג" לנו. אם הוא בקרמלין, בפנטגון או בקריה. הוא שוקל בקרירות מתי הזמן המתאים למלחמות, הוא קובע שליטים ומשטרים ומחשב את הסיכויים מתי להפעיל את הטילים. "לאושר לפעמים יש טעם מר" מספר על אהבה גנובה ומה שרואים בבוקר שאחרי.

"מה שאמרת" מודה שהיום מותר רק לנשים לומר מה שהיה בעבר מותר לגברים. "טוב לי בפאב" נכתב בזמן שאי-אפשר היה לבלות בפאב ואז כמובן רוצים את מה שאסור. "לא מאמין"  כי איש לא מעביר איתו דבר, לשם…"שדה פרחים" מוקדש לכל החברים שנשארו צעירים לנצח. "היא תמיד ידעה" נוגע בימי הלימודים, בימים שבהם הבנות ידעו מה שהבנים לא ניחשו ואיך לפעמים יחס אישי מהמורה שינה את החיים. "כשהכסף מדבר" מספר על הרדיפה אחר הכסף, איך הטייקונים לא נגמרים אלא מתחלפים ואולי גם אני או אתה היינו יכולים להיות אלו ש… "love בעברית"  כולם מחפשים אהבה, באינטרנט, בג'קוזי, אבל בעברית צריך בלב להרגיש.

ואיך מפה הגעת למחזות?

"הייתה לי במגירה התחלה של מחזה ונפגשתי עם המחזאית גורן אגמון שעודדה אותי וסייעה לי להביע את עצמי במחזות. בסוף 2021 עלה מחזה שכתבתי "ייחוד" בתיאטרון קרוב במסגרת פסטיבל האזרח כאן. שנתיים לפני כן עלה באותה מסגרת המחזה "מהפכה במגפיים".

ועכשיו אתה מעלה את ייחוד?

המחזה "ייחוד" מספר על צעירה חרדית שמתאהבת בדת"לש. היא מיועדת להינשא ומחפשת מוצא מהמצב אליו נקלעה. נפתולי העלילה משרטטים את החיים בקהילה שמצויה בהנהגת רב כריזמטי ומטיל אימה ומציגה את הדילמה: אהבה או אמונה? את התפקיד הראשי משחקת הילה הרוש המוכרת לנו מסדרות הטלוויזיה כראמל,בת השוטר, זגורי אימפריה ועוד. אבנר רודל הוא הרומיאו שלה, ימית רובין היא האם הקשוחה, ג'וש שגיא הוותיק הוא הרב, מאיר שריקי בתפקיד אחיה של הילה ונועה דן מנגנת ושרה חי על הבמה.

ומה עם להנות?

"אני נהנה מכל העשייה הזו שהתחלתי בה רק לפני כחמש שנים ומתכנן להמשיך בדרך זו.אני אוהב לנגן בגיטרה שהייתה חבויה בארון הרבה שנים ולשיר, אני אוהב לשרטט עלילה בסיפורים ומאוד מרגש לראות בתיאטרון טקסט שכתבתי קורם עור וגידים ומקבל חיים משלו ממש מול העיניים. מאוד מרגש".

ההצגה "ייחוד" תעלה ב-7 למרץ בתיאטרון אלפא בתל אביב

 

תגובות

להשאיר תגובה