הוא זכה לכינוי “ג’סטין ביבר הישראלי”, הוציא אלבום מצליח ושיריו זוכים למיליוני צפיות ברשת ועשרות אלפי עוקבים – רועי סנדלר, שהחל דרכו כנער פלא מוסיקלי, התגייס בימים אלה לצה”ל (עם הספיחס בשיער) אך לא לפני שהוציא סינגל חדש מאלבום חדש שבדרך – “דף חדש” אותו כתבו אלי פרץ (“האולטראס”) ודי ג’יי אונלי (גיל וינגרטן) שגם הלחין. בין משמרת למשמרת וטרטור לטרטור צבאי, תפסנו את רועי לראיון קצרצר על השיר החדש והפרידה מחיי האזרחות. מהמוסיקה , אגב, הוא לעולם לא ייפרד (וטוב שכך).

רועי, עיכלת כבר את העובדה שאתה חייל? היכן שובצת?

“האמת שהיום כבר עיכלתי ,אני מתרגל מהר לשינויים . בהתחלה זה היה ממש מוזר וקצת קשה , זה שינוי דרסטי לעומת השגרת חיים שלי ומהרגע שאתה נכנס למסגרת של צה”ל מתייחסים אלייך בקשיחות ואין לך ככ ברירות אלא להסתגל ולהנות ולקחת את זה כחוויה. שובצתי באוגדן המנהלה בחייל האוויר” .

עד כמה קשה היה להסתפר תספורת צבאית לפני העלייה למדים?

“וואי , לא יכול להסביר לך עד כמה . השיער היה חלק בלתי נפרד ממני ככל שהגיוס התקרב הפחד גדל אבל כמו שאמרתי .. אני מתרגל מהר לשינויים”.

כיצד נולד השיר החדש – “דף חדש” ?

“אלי פרץ שכתב את השיר ואונלי שכתב הלחין והפיק הם חברים מאוד טובים שלי כבר הרבה זמן .. הם מכירים אותי ואת האישיות שלי וכמו כן גם את הדרך שעברתי במוסיקה . דף חדש הוא לא שיר מגירה שהגעתי לאולפן שמעתי אהבתי ולקחתי.  זה שיר שבאמת נכתב על פרק זמן של דף חדש בחיים שלי , מבחינת הכל . אני שלם איתו וגאה בתוצאה שאיתה אני פותח  דף חדש”.

תמשיך להופיע גם בצבא?

“ברור , זאת לא שאלה בכלל.. שום דבר לא יכול לגרום לאהבה כל כך גדולה שלי להיגמר . הבמה זה חלק ממני “.

מתי אלבום נוסף ?

“זאת באמת שאלה טובה ונושא שפחות מעסיק אותי , אני מתעסק יותר בדרך שלי בלמידה שלי , בללכת בקו ישר מבלי לסטות , להגשים את הויזן שהיה לי בראש שהחלטנו כל הצוות שמקיף אותי לעשות “חישוב מסלול מחדש” , היום אני יודע שזה לא העיקר להוציא אלבום כדי להגיד אני כאן , אלבום צריך להיות אוסף אומנותי של תקופת זמן מסוימת שידבר באותה שפה , אני מקווה שכשזה יגיע זה יגיע הכי נכון שיש בעיתוי הנכון” .

איך חבריך לטירונות מקבלים את זה שאתה זמר מפורסם?

“כשהגענו לבסיס ביום הראשון והתחילה הטירונות מלא ניגשו אליי ופירגנו לי שהם שומעים את המוסיקה שלי ואיזה כיף שהולכים לעבור את החוויה ביחד ויהיה מי שישיר להם בלילות. זה כיף גדול וגאווה ענקית ,יש איתי אחלה אנשים שיכול להיות שללא המסגרת הצבאית לא היה יוצא לנו להתחבר. אני דואג לשמח אותם כל סוף יום עם גיטרה ומוסיקה טובה , זה עושה לי טוב”.

למה תתגעגע הכי הרבה באזרחות?

“שהכל יותר נגיש לך מבלי בירוקרטיה של אישורים ופקודות , איך שקראתי ועברו איתנו על הערכי יסוד של צה”ל הבנתי מהר מאוד שאין מקום לטעויות” .

34 הערות

להשאיר תגובה