נורית גלרון עם שיר חדש שמדבר על העצמה נשית, על המקום שאת חייבת לתת לעצמך. ״לא מוכרחים לרוץ עם כל העדר- חשובה היא הבחירה שלך״ נורית גלרון בסינגל חדש, שיר מקורי שנכתב במיוחד עבורה מתוך אלבום מחווה לשירי רחל שפירא.

לפני כשנה כחלק ממיזם תרבותי רחב וחשוב אשר נותן כבוד לגיבורי תרבות ישראלים, בהפקת צאן ברזל מבית aroma music ותחת ניהולו האומנותי של קובי בן עטר, נולד הפרויקט "מעפר פורחת שושנה" אשר חולק כבוד והוקרה לפעילותה החשובה ולכתיבתה המרגשת האישית והמופלאה של המשוררת רחל שפירא.

רחל שפירא היא פזמונאית ומשוררת ישראלית, כלת פרס אקו"ם למפעל חיים בתחום הזמר העברי ובעלת עיטור נשיא מדינת ישראל. רבים משיריה הפכו לנכסי צאן ברזל, ביניהם "מה אברך", "כמו צמח בר", "חלומות", "שיר של יום חולין", "מנטה" ו"עוד יהיה לי"..

נורית גלרון: ״מעפר פורחת שושנה״ פרוייקט שמוקדש לשיריה של רחל שפירא, שאין ראויה ממנה ליוזמה הזאת. רחל היא אחת המשוררות החשובות בזמר העברי, שפתה הנשית-ישראלית שפה רגישה ומרגשת, שפה עשירה וישירה ובעיקר מוזיקלית כל כך. לזכותה כל כך הרבה קלאסיקות נפלאות. ״שיהיה מי שיקשיב״ הוא שיר שמדבר על העצמה נשית, על המקום שאת חייבת לתת לעצמך. ״לא מוכרחים לרוץ עם כל העדר- חשובה היא הבחירה שלך״.

רחל שפירא: והנה הוא שירי החדש , הלחין תומר הדדי ומבצעת נורית גלרון. לפני שנים הקליטה נורית שיר שכתבתי "למדני את  השיר הפשוט"  ובו השורה " ומגובה רב ראשי עכשיו נרכן" .  ואכן, בשבועות ובחודשים האחרונים, ראשי נרכן לעיתים קרובות.

כמה מרגש לשמוע שוב את קולה עז ההבעה של נורית, כשהיא שרה את שירי החדש "שיהיה מי שיקשיב. המשאלה הזאת , במשפט הפותח, , צועקת עכשיו באזני ומסרבת לעזוב. המשאלה הזאת , דחופה, חיונית, תובעת להתגשם. הלוואי שיהיה מי שיקשיב  לדבריך ולקולך, לדבריה, לדבריכן.

הפרויקט מורכב מ11 שירים. חלק מן השירים חדשים לגמרי, שירים אשר הוקלטו לראשונה, לכבוד הפרויקט. חלק אחר מן השירים הם מתוך הרפרטואר הקנוני של רחל שפירא, אותם שירים זכו לעיבודים וביצועים חדשים ועדכניים.

סינגל ראשון מתוך הפרויקט בביצוע נועם בתן ("היי שקטה") יצא בתחילת החודש, וכעת משתחרר לו סינגל שני, הפעם שיר מקורי חדש לגמרי בביצועה של נורית גלרון.

שמות היוצרים והמשתתפים בפרוייקט: קורין אלאל, נועם בתן, ליהי טולדנו, נופיה, שיר גדסי, אלון עדר, ענבל ביבי, נורית גלרון, משה דץ ואופק נחמן.

 

תגובות

להשאיר תגובה