חגיגות 70 השנה לחטיבת גולני יפתחו באירוע חגיגי במעמד הרמטכ”ל גדי אייזנקוט שיערך באמפיפארק רעננה ב – 23.07. במהלך הארוע  תערך מחווה לגדוד 13 המיתולוגי בפרספקטיבה של המג”דים שליוו  את תהליך צמיחתו ובהשתתפות אומנים כמו נדב אבוקסיס וקובי אפללו ובהנחיית אופירה אסייג ואייל ברקוביץ’.

סיפורה שזור בסיפורה של המדינה: חטיבת “גולני”, חטיבת הכומתה החומה  האגדית חוגגת  70 שנה להקמתה. החטיבה היא חטיבת חיל-הרגלים הסדירה היחידה הפועלת ברציפות עוד לפני קום המדינה, החל מהקמת צה”ל בפברואר 1948. החטיבה השתתפה בכל המלחמות מאז קום המדינה ובלא מעט מבצעים, כשמספר לא מבוטל של אלופים ורמטכ”לים צמחו משורותיה.

החטיבה היא קודם כל משפחת לוחמים אחת גדולה, משפחה שהולכת ומתרחבת לאורך השנים. גולני נחקקת בנשמה של כל  מי שכף  רגלו  דרכה בחטיבה , של  כל  מי שחווה  טירונות בבזק או בשטח 100, של כל מי שעבר דרך ירוחם  ועשה שם קורס מפקדים, כל מי שעבר בחטיבה ודבקה בו רוח החטיבה לעולם היא תישאר חלק ממנו.  חטיבת גולני  היא  סוג של שיקוף ומראה של החברה הישראלית, מי שהיה בגולני  לעולם יישאר גולנצ’יק/ית  בלב ובנשמה.

לקראת האירוע  שיתקיים שבוע הבא  באמפי פארק רעננה ובו אורח הכבוד יהיה הרמטכ”ל גדי אייזנקוט  שבעצמו היה מג”ד גדוד 13.  כל הכנסות הערב הינן קודשת להנחלת מורשת החטיבה..

 

תגובות

להשאיר תגובה