הילה כהן אלעזר, בתו של הרמטכל המיתולוגי דוד אלעזר ז”ל (“דדו”), יוצרת וזמרת פולק רוק ישראלי, שחררה בימים אלה סינגל בכורה מאלבום בכורה שבדרך – “בתוך חלום”, פרי עבודתה המשותפת עם הסופר דוד גרוסמן והמפיק המוסיקלי שלומי קינן. את השיר הלחינה כהן בעצמה והפיחה חיים מלודיים, מלטפים ובעלי משמעות במילותיו החדות של גרוסמן, ולמעשה יצרה מעין מיזוג בין הפשטות שבביצוע למורכבות המסובכת של העיבוד ורקמה יצירה אותנטית ומלאת כנות יצירתית.

 

הילה, כיצד נולד הרומן שלך עם מוסיקה?

“המוסיקה היא חלק מחיים שלי, מאז שאני זוכרת את עצמי  אני שרה ומנגנת .וזה גם הבית, ובמיוחד הקשר עם אבא שלי. הוא מאד אהב לשיר והיה שר איתי, ועד היום אני שומעת את הקול השני שלו כשאני שרה. וכך ממשיך לשיר איתי”

מה את יכולה לספר על הסינגל “זה מול זה”?

“השיר  הזה מדבר על השילוב המתמיד שבין חיים למוות , בין פרידה להתחלה, בין משהו שנגמר למשהו חדש שמתחיל. התנועה הזו בה אנחנו נמצאים, נעים כל הזמן.”

מה היה הרגע בו החלטת שזה הזמן לחשוף שוב את צלקות הלב ולחושפן לקהל הרחב ולתת צוהר לעולמך הפרטי והכואב על מות אביך ?

“כשהשירים האלה נאספו לאלבום הרגשתי שיש במוסיקה הזאת ובמילים האלה משהו שיכול לדבר לכל אחד, לחבר כל אחד לעולמו ולגעגוע שלו, והיה לי חשוב שהשירים האלה יגיעו ללבם של כמה שיותר מאזינים. זה  היה הרגע שבו הבנתי שלמטרה זו אני מוכנה גם להיחשף . האמת היא שמוסיקה בשבילי היא  שפה של כאב , געגוע, ואהבה. כשאני שרה אני  חושפת משהו מעצמי .”

מתי נתוודעת לראשונה לדויד גרוסמן?

“כשסיימתי את השיר הראשון,  שלחתי לדויד גרוסמן. חששתי איך יגיב לשיר.  הוא הגיב בהתרגשות וגם העיר הערותיו, כך נוצרה  שותפות מופלאה, שקטה ומלווה, משיר לשיר , כשדויד גרוסמן מגיב ומעיר בדרכו השקטה ונותן לי חופש  להפוך את המילים האלה שלו – לשלי.”

כמה זמן ארכה העבודה על האלבום?

“השירים הלכו ונאספו במהלך השנה הראשונה,  האלבום כולו הוקלט במהלך שלש שנים  תוך תהליך של חיפוש וגיבוש שבמהלכו הגעתי בשיתוף מוסיקאים נפלאים, לאלבום העומד לצאת בקרוב. “

מה הדבר הראשון שרצית לומר לאביך ולא הספקת?

“האמת שלמרות החיים האינטנסיביים שהיו לאבא שלי, הספקתי איתו הרבה, לשתף. להתייעץ, לשיר יחד , לכאוב ולצחוק. חוויות שנצרבו לחיים שלמים. הכאב הגדול שלי הוא שאבי לא נמצא איתי כאן לחיות את כל החוויות שצברנו מאז מותו.”     

תגובות

להשאיר תגובה