אם תצטרכו להגדיר במשפט אחד את שלל ההשפעות המוסיקליות שנועה מיי, יוצרת וזמרת, ספגה בילדותה, זו תהא משימה בלתי אפשרית: זה נע בין מוסיקה קלאסית, אום כלת'ום ופריד אל אטרש, ג'ימי הנדריקס, מיילס דייויס  ועוד.

אחרי אלבום בכורה מוצלח – New Born Beast שיצא לפני כשנתיים, נועה שקדה נמרצות על ה-EP החדש שלה – Grace Under pressure מתוכו יצא השבוע New View שכתב נועה והלחין רן שם טוב.

נועה, שלמדה מוזיקה באקדמיה לאמנויות במגמת ג'אז במלבורן אוסטרליה, עובדת ביום יום כעורכת דין ובלילות מופיעה עם הרבה הכולל את: נמרוד גלבוע (גיטרה), רן יעקובוביץ' (תופים), אייל לנזיני (קלידים) ושלומי מנצור (בס) .נועה, זוכרת את השיר הראשון שכתבת?

"כן, זה היה ריף בס שניגנתי על הגיטרה עם מלודיה מעליו, הייתי בת 12 בערך והקלטתי את זה על קסטה. אני זוכרת עד היום שהשמעתי אותו לחברות והן לא האמינו לי שזו אני.."

את ביום עורכת דין ובלילות רוקרית, איך מצליחה לשלב בין השניים ועם זאת לנהל חיי משפחה או זמן פנוי?

"עם האלבום הראשון זה היה ממש הארדקור, הייתי עובדת כל היום ועובדת על האלבום בלילות ולפעמים ובסופ"ש. ממש לא היו לי חיים. עכשיו החלטתי לקחת הפסקה זמנית מהעבודה ואני מקדישה את עצמי למוזיקה ובמקביל גם התחלתי תואר שני במשפטים. זמן פנוי זה לחלשים".

לפני כשנתיים הוצאת אלבום בכורה, ספרי על התהליך שעברת מאז צאת האלבום ועד לצאת הEP החדש שלך אוטוטו?

"אלבום הבכורה מטבעו התבשל אצלי המון שנים וגם העבודה עליו עם טל הפטר המוכשר והאדיר שהפיק אותו הייתה מאוד רצינית וארוכה. לכן כשסיימנו אותו הייתי קצת בשוק והרגשתי מן ריקנות שגרמה לי לרצות להתחיל לעבוד על עוד חומרים חדשים וכמה שיותר מהר."

איך נוצר החיבור עם רן שם טוב?

"רן עשה את המיקסים באלבום הראשון וככה בעצם נפגשנו, הסשנים של המיקסים היו מרתקים כי למדתי המון ופגשתי מדען מטורף עם דמיון פרוע ונפלא. בגלל שהייתי במין משבר של אחרי אלבום ראשון החלטתי לשחרר ולנסות בחלק מהשירים גם לכתוב מילים ללחנים של רן, דבר שאף פעם לא עשיתי לפני כן. זה עבד והחיבור המוזיקלי ביננו היה מופלא."

ספרי על השיר החדש New View.

"זה שיר שכתבתי לו את המילים ורן הלחין, אני מעדיפה להשאיר את הפרשנות למילים לשומעים ולא לכפות את הפרשנות שלי שמבוססת על חוויות אישיות, אבל בגדול הוא מדבר על הניסיון למצוא משמעות, רוגע ונורמליות בעולם המטורף הזה. "

מה החלום המקצועי הכי גדול שלך?

"להמשיך וליצור לנצח. "

היכן ניתן לראותך מופיעה בימים אלה?  

"ההופעות מתעדכנות באופן קבוע באתר הפייסבוק: https://www.facebook.com/noamaymusic

וניתן לשמוע את הסינגל החדש NEW VIEW וגם את שאר החומרים בסאונדקלאוד:
https://soundcloud.com/noa-may/new-view 

תגובות

להשאיר תגובה