בין רחוב לרחוב

השבוע הוציא היוצר והזמר ארתור כץ (26) מבאר שבע את אלבום הבכורה שלו – "בין רחוב לרחוב", המונה ארבע עשר שירים ושיתופי פעולה עם יוצרים ויוצרות כגיא מזיג, עידו מימון, רעות יהודאי, קרן טננבאום, אריאל כהן ועוד. על הפקת האלבום אמונה היוצרת והזמרת קרן אבראשי.

ארתור כץ מגיש לנו אלבום סול RNB טהור בעברית, מהסוג הלא מעורבב, הטבעי, המתובלן והמעודן, כשקולו הנעים והמלטף מלווה את האלבום ובעיקר את התחושה כי מדובר ביוצר מוכשר המביא עימו סאונד חדש ושונה ומיועד להיות פה עוד הרבה זמן.


כץ, באר שבעי, החל דרכו המוסיקלית כבר בגיל 6 עת החל לנגן בפסנתר ובגיל 8 כבר הוכתר ילד פלא כשהופיע ושר ברחבי תבל מטעם הסוכנות היהודית וייצג אותנו בגאון וביראת כבוד.כשמדובר בכשרון, לכץ לא חסר וזה ניכר לאורך האלבום המערבב ערב רב של נסיונות מוסיקליים והשפעות רבות מחו"ל, צלילים א-סימטריים והמון גרוב ונשמה, כשכל שיר עוטה על עצמו לבוש אחר ושונה מקודמו.הטקסטים האיכותיים ברמה גבוהה עומדים בקנה אחד עם הלחנים הנעימים לאוזן והקליטים המעוטרים בעיבודים תזמורתיים עשירים הנושאות אותי לפעמים לרגע למועדונים האקסקלוסיבים של ניו יורק או ניו אורלינס.

הוא לא דן רק בעניינים של בינו לבינה אלא דן בנושאים שונים: רגשות, שפיות, התמודדות עם המציאות היומיומית, אקטואליה ריאליסטית וחיות אחרות. כץ ווקאליסט מצוין השולט ביד רמה על ביצועיו, הוא לא שגרתי ביצירותיו וזה מה שקוסם לי בו ובכלל בולט לאורך כל האלבום.

בין השירים הבולטים ששבו אוזניי: "הילה", "לכי על זה", "שבוי לך לעולם", "שני צעדים" והסינגל החדש שיצא בימים אלה לרדיו מתוך האלבום – "לא זמין" שאותו הקליט כץ בחמש שפות עם חמש זמרות שונות: קרן אבראשי ( עברית), רעות יהודאי (אנגלית), אוולין גניס (רוסית), אניה ויינברג (ספרדית) ומונה מיודצקי (צרפתית).

אם אומר על האלבום "גאוני"  אצא פלספן יתר על המידה (על אף שכך אני מרגיש) לכן אומר שמדובר באלבום משובח ביותר, אלבום שהוא חוויה מיוחדת ומרתקת ומציגה את אחד היוצרים המסקרנים והגדולים (בעתיד) במוסיקה הישראלית העכשווית.

 

2 הערות

להשאיר תגובה