בין אדם לאדם

קחו אתניות אותנטית, נשמה צמאה לשירה ורגש הנותן מזור לכל מאזין וקיבלתם בחבילה אחת את היוצר והזמר הכשרוני נועם מיכאל, העובד בימים אלה במרץ על אלבום הבכורה שלו בהפקתו המוסיקלית של טל פורר.

הוא גדל בבית דתי וככזה הושפע מכל סגנונות המוסיקה האפשריים: מוסיקה חסידית, פופ רוק עכשוויים ונוסטלגיים, שירי בלקן חובקי עולם, שירי נשמה יהודיים ובעיקר טקסטים הדנים בנושאים הבאמת חשובים, בין אדם למקום ובין אדם לעצמו, וכן, הוא שר גם על אהבה מהמקום הכנה ביותר שלה.

בימים אלה יצא לתחנות הרדיו סינגל שני של נועם: "בין אדם לאדם" (מילים ולחן: יאיר עזר), שיר שנחרך בתחנות הרדיו וזוכה להצלחה מעוררת השראה, מה שגרם לי לתפוס את נועם לשיחה צפופה על מוסיקה, דת ומה שביניהם.

 

 

נועם , זוכר את הפעם הראשונה שנחשפת לרוקנרול ?

"מאז ומתמיד התחברתי למגוון רחב מאוד סגנונות ,הושפעתי מהמוזיקה המקומית הארצית,גם בשירים שאני מבצע יש מגוון רחב של סגנונות מוסיקליים."

לאורך ההיסטוריה, מוסיקאים רבים מצאו קשר בין המוסיקה היהודית (אם נרצה לומר חסידית דתית) לרוק-פופ המודרני ( דוגמת שלמה קרליבך, דני גולן, אהרן רזאל ועוד) וגם אתה, מה מקור החיבור הזה ? מה הדמיון המאפשר לשני סגונונת מוסיקליים שכאלה להתמזג לסגנון אחד?

"ההשפעה כמובן מגיעה מהבית ומסגנון ואורח חיים הדתי שעליו אני מקפיד כך שהחיבור הוא די טבעי, המוזיקה שאני שומע מושפעת גם מהאומנים הגדולים במיינסטרים הישראלי לצד אלו במוסיקה היהודית והפופ רוק החסידי. לדעתי,בשנים האחרונות,נוצר זן נוסף של מוזיקאים שיוצרים ומבצעים שירים שאינם מוגדרים כמוזיקה יהודית בהכרח אבל התכנים מאוד מושפעים מכך. אני מאמין שההקפדה על איכות ומקצועיות בהפקה המוסיקלית  ובחומרים המשובחים בז'אנר מאפשרת להביא את הייחודיות בסגנון לציבור הרחב  ולהתחבר למוזיקה באהבה"

מה אתה מרגיש כשאתה שר ומנגן?

"קודם כל הכי בביטחון  והכי בנוח .חוויה של אושר,התרגשות גדולה .לספר מהלב".

זוכר את השיר הראשון שחיברת או הפעם הראשונה שעלית לשיר על במה?

"האמת שכל פעם שעולים לבמה זה מרגש ומיוחד ותמיד התחושה איך לגרום ולדעת שזה שיושב ממולך מקבל את אותה חוויה שאני משדר ומנסה להעביר

זכורה לי הופעה לא מזמן,בירושלים , אחרי יציאת סינגל הבכורה "נסיעה ארוכה" איך כולם שרו בקול את השיר החדש שעד לפני שבוע  אף אחד לא הכיר ופתאום זה מקבל עוצמה אחרת ".

ספר קצת על אלבום הבכורה, כמה זמן עבדת עליו ? מה צפוי להיכלל בו ?

"אלבום הבכורה ייצא בחודשים הקרובים.אני עובד עליו כבר למעלה משנתיים. זה בכלל התחיל מרעיון ל 2 שירים וככה התקדם ל6 שירים ורק בחודשים האחרונים הוחלט להשלים את כל הרעיון הזה לאלבום מלא. בחרתי בטל פורר כמפיק מוסיקלי ומעבד של האלבום. זו חוויה מאוד גדולה לעבוד איתו ובעצם ללמוד ממנו איך ניגשים לשיר,איך בוחרים טקסט טוב ולחן ,וממש להיכנס פעם ראשונה להפקה גדולה עם מוזיקאי  שנמצא עמוק בתעשייה המוסיקלית  ולראות את כל התהליך והחשיבה בכל רגע  ואיך מוסיפים עוד כלי נגינה ,וקולות וערוצים  ,והכל משתלב כל כך במקום.

באלבום צפויים להיות עשרה שירים מקוריים וחדשים שזכיתי לשיתוף פעולה עם יוצרים רבים שנתנו את ליבם וכשרונם ובינהם ניתן למצא את טל שגב,ישי ריבו,כפיר אפשטיין ועוד ".

כיצד נולד "בין אדם לאדם" ?

"בבין אדם לאדם היה לי חשוב מאוד לתאר את החוויות החברתיות שמעצימות אותנו כשאנחנו ביחד .וכמה כח יש בזה ובנתינה שלנו לאחרים ,ושנזכור את אותן רגשות של אהבה שאנחנו נותנים ומקבלים בחזרה . זה אותו הרגש לו אדם זקוק כדי לאהוב את עצמו ולהאמין בעצמו גם ברגעים האפלים בחיים . לקחנו את השיר למשהו סוחף וקצבי, ובאמת התגובות על השיר מדהימות "

מה השאיפה הגדולה שלך כיוצר?

"באמת להגיע להרבה מקומות ,להכרה במוזיקה בשירים ובחומרים שלי.יש הרבה אתגר בכל בכל העשייה הזאת שממלאת אותי ונותנת הרבה  כח וסיפוק שתהיה הצלחה בכל ההשקעה הגדולה הזאת ולקבל את האהבה הזאת מכולם".

המלצה: יניר ישכיל – "הגשם מטפטף"

פולק מלודי ומתקתק יצא השבוע ליניר ישכיל הכשרוני – "הגשם מטפטף" (מילים ולחן: יניר ישכיל), שיר ילדים בוגר העושה מחווה מרגשת לשלל להיטי הילדים מכל הזמנים ! נהדר! שימו אוזן!

https://www.youtube.com/watch?v=6_Syup2pxDM

 

תגובות

להשאיר תגובה